Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyógyszer életkor meghatároz...

A gyógyszer életkor meghatározását mennyire kell komolyan venni?

Figyelt kérdés
Ha egy gyógyszerre - köptető - 30 hónapos kort írnak, akkor nem adható be egy 25 hónaposnak, vagy egy 29 hónaposnak? Mi alapján kell eldönteni?
2012. okt. 19. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
A súly a legfontosabb meghatározó. A gyógyszerben lévő hatóanyag mennyiséget az alapján határozzák meg. Azért van rajta a kor megjelölés, mert általában az olyan idős gyerkőcök már elérik a meghatározott súlyt. Kérdezz rá a dokitoknál, hogy ő javasolja-e, ha igen, nyugodtan megveheted.
2012. okt. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én be szoktam tartani.Az összetevők miatt reagálhat rosszul egy fejletlenebb szervezet.Lehet,hogy többet árt,mint használ.
2012. okt. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ.
2012. okt. 19. 22:22
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem komolyan kell venni, nem véletlenül van kitalálva. Mondjuk a 30 helyett 29. hónaposnak már nem kell olyan komolyan venni de egy 25 hónaposnak még nem adnám.
2012. okt. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És olyankor mi van ha egy 2,5éves súlya egy 5-6évesének felel meg???
2012. okt. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is súllyal okoskodtam, de gyerekorvos ismerős óvatosságra intett, mert az életkor nem csak mèretet, hanem bizonyos idegrendszeri fejlettséget is feltételez. Kérdezd meg a gyerekorvosotokat, aki ismeri a gyereked, ha bizonytalan vagy.
2012. okt. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Nem konkrét dolgoról van szó, csak nem tudtam mi alapján határozzák meg a gyógyszereknél az életkort. Ahogy többen is írtátok nem statisztikai adat alapján neveljük a gyerekeket, így lehet némi eltérés súlyban, szellemi fejlettségben. Természetesen én is komolyan veszem a leírtakat, csak érdekelt hogy Ti hogyan vélekedtek erről. Még egyszer köszönöm.
2012. okt. 20. 15:09
 8/8 anonim ***** válasza:
A májműködés is változik a korral, ezért nem csak a súly számít.
2012. okt. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!