Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek adjam az antibioti...

Szerintetek adjam az antibiotikumot 3 éves fiamnak ami az 5 évesnek lett felírva?

Figyelt kérdés

Szerda reggelre belázasodott a nagyobbik gyerek és torokgyulladása van. Antib-ot kapott,de még van egy kicsi adag. Ő már jól van,de a kisebbik meg most délutánra lázasodott be és piros a torka. Tudom,hogy ezt kapná ő is, beszéltük még akkor a dokival. De most ugye nincs orvos, hétfő reggel viszem.. Gondoltam adnám neki az antib-ot,hagy hasson máris. Szerintetek merjem?

Köszönöm,egy anyuka.



2012. jún. 30. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Ha az orvossal megbeszélted, akkor mi a kérdés? Csak az adagolásra figyelj.
2012. jún. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Adhatni adhatnád, de nem mindegy, h milyen dózisban. Az antibiotikumot testsúly/ kg-ra adják. Gondolom nem egyforma súlyú a két gyereked. Nézd meg a tájékoztatót van e valami infó az adagolással kapcsolatban. De ha már elkezded adni, akkor adni kell 5-7 napig, különben visszaeshet, úgyhogy mindenképp vidd el orvoshoz hétfőn.
2012. jún. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy az antibiotikumokat nem addig kell szedni, amíg nincs jól a gyerek, hanem amíg vagy el nem fogy a teljes üveg, vagy ameddig az orvos mondja, de mindenképpen legalább 5 napig. Én a helyedben nem adnám a kicsinek, hanem a nagynak, ameddig el nem fogy (nehogy visszaessen). A kicsinek lázcsillapító és Tantum Verde spray (a Tantum Verde nagyon jó, fertőtlenít, gyulladáscsökkentő, lehet, hogy jobban is lenne a kicsi tőle, legalábbis nálunk bevált). Nyilván, ha az orvossal megbeszélted, az más, de akkor nem minket kéne kérdezni.
2012. jún. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem válaszoló írta, a nagynak adnám, mivel 6napig kell szedni az antibiotikumot, nem csak addig míg jobban nem lesz, mert a nagy is vissza eshet!

A kicsinek főzz Kamilla, vagy Hársfa teát, a Tantum verde is jó, vagy vidd el az ügyeletre, felírnak a kicsinek is.

Nálunk sincs hétvégén gyerek orvos, a felnőtt ügyeletre viszem akkor, ott is felírják!

2012. jún. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, hogy maradhatott a másik adagból. Add be a nagynak a teljes adagot! Nem szabad félbeszakítani a kúrát. Kicsinek meg majd ír a doki. Ha pedig nagyon rosszul lenne hétvégén, akkor ügyelet.
2012. jún. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!