Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez a 3 napos láz lehet, vagy...

Ez a 3 napos láz lehet, vagy valami vírus?

Figyelt kérdés
péntek óta lázas, péntek reggel voltunk dokinál, de akkor még nem volt lázas, dél körül lett rosszul, de már csak az asszisztenssel tudtam beszélni. Lázát le tudom vinni kúppal, péntek szombat hányt is 2*, vasárnap délelőtt hasmenés, azóta csak a láz jön vissza, és már étvágya is van. Hajnal 5-kor volt lázas, és most megint 38.9, és a testén piros kiütések is lettek. Nekünk már volt egyszer 3 napos lázunk, de akkor nem hányt, és nem volt hasmenése, picit aggaszt a dolog, egyébként jó a kedélye, sokat játszik, mesét néz. A házidokink csak szerdán lesz, vagy ha rosszabbul lenne, de remélem ilyen soha nem lesz akkor az ügyelet. 2.5 éves.
2012. okt. 22. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Pont azt akartam írni, hogy nekünk is volt 3 napos lázunk, de akkor nem volt hányás-hasmenés.

Én inkább egy vírusra gondolok.

Ja, és a 3 napos láz után több, mint 3 nap után lett kiütéses, majdnem egy hét.

2012. okt. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A 3 napos lázat én úgy olvastam, csak egyszer lehet elkapni, azon egyszer átesik a gyerek és többször nem lesz. De én úgy emlékszem hasmenéssel és hányással nem jár és a láz elmúlása után jönnek a kiütések. Ritkán együtt járhat náthával is. Ja és a 3 napos láz betegséget is vírus okozza.

De ha hasmenés és hányás is van, az szerintem egy másfajta vírusos betegség. Egy hányásos hasmenéses vírus.

Vírus esetén nem nagyon tudnak mit adni az orvosok sem, a tüneteket lehet enyhíteni. Fontos, hogy meglegyen a kellő folyadékbevitel, hogy ne száradjon ki, de én lehet hogy bevinném az ügyeletre azért a biztonság kedvéért.

2012. okt. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A hányást nem tudom hová tenni, azonban a lányomnak is lázzal kezdődött és pici piros pöttyök vannak a talpán és a tenyerén, pár db. a combján. Mi voltunk ügyeleten, kéz-, láb-, száj betegséget diagnosztizáltak. Ezt vírus okozza, olvass esetleg utána, hátha a tüneteitek hasonlóak. 4,5 éves kislány anyukája.
2012. okt. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
a kiütések eltűntek, egy órája jöttek ki, és most néztem de sehol nincsenek.
2012. okt. 22. 18:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a Rota vírus volt ilyen. Ha esetleg bármikor újra hány akkor azonnal menni kell a kórházba, mert kiszáradhat. Az én kifiam kapott egy B6 vitamin szurit és utána rendben lett. jobbulást nektek!
2012. okt. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!