Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A dac korszak mély bugyraiban?

A dac korszak mély bugyraiban?

Figyelt kérdés

Lányom 2 éves múlt.

1 éves korától már van a dackorszaka. Jött és ment mindig is, de az utobbi alkalmakkor már kiakasztó.

Másnak is periodusokban jön?

Tanultam 3 év alatti gyermekek gondozását, külföldön, és az egyik nevelési tanárunk egy szuper ötletekkel jött, hogyan háritsunk, alakítsuk a gyerek dacait stb....

Ezek normál esetben müködnek, de néha jön a lányomnál idöszak amikor se lát se hall dömötör.

Pl 2-3 hétig mint egy kisangyal. àlom volt vele bárhová menni, dicsértem is. Persze ekkor is tudott hisztizni, ekkor is dacolt néha, de kibirható kezelhetö szituációk voltak. Aztán most... Pl ül és játszik. Oda megyek megdicsérem milyen jól összetette a kockákat. Ekkor rám néz nagy vigyor és lesöpör az asztalról mindent. Leszidom és kérem szedje velem össze. Na ekkor elkezdi dobálni mint aki bekattan, pedig nem kiabáltam nem csináltam semmit. Ekkor felállok elveszek töle mindent, és követelm töle szedje össze a kockákat. ezt nagy nagy ordítás erejében megteszi. aztán 2 perc szünet és keresi a következö rosszaságot. direkt mindent kiborogat, szétszed, a kakilok a fejedre anya mosolyjal. ekkor megtudnám ütni. volt hogy elcsattant már kézre ütés, de rájöttem hogy butaság azóta ö próbál ütögetni. habár nem teszi mert utánna addig nincs más míg meg nem simogat.

Elkezdek felsöpörni. Oda jön és követeli a seprüt. normál esetben mondom neki hogy majd ha anya befejezte ö jön. és normál esetben ezt megvárja és nagy boldogan söpröget utánna. a hisztis korszakbanmár ahogy oda jön szinte üvöltve kéri, majd mondom neki hogy anya után ö jön, és ekkor elkezdi hanyat vágni magát és hiszti. persze ott hagyom, és miután befejeztem és ö lenyugodott kapja csak meg.


Szóval mindent ugyan úgy csinálok, még is iszonyat hiszti idöszakok vannak. Ilyenkor pl a játszón boltban, utcán is elszaladgál, hanyatvágja magát és ordít. aztán vannak a töndér idöszakok mikor habár dacol de ilyet nem csinál, söt mindenben a jót keresi, mindenben a jót teszi.


Másnak is ilyen felváltva vannak ezek az idöszakok? Vigyáztam kisgyerekekre, voltam au-pair, családi napközi, de valahogy nekem mindig az rémlett hogy voltak a jobb gyrrekek és a kevésbé jók, max egy egy betegség volt a periodus. de lányomnál szinte 180 fokos fordulatot vesz minden.



2012. okt. 23. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Jééé, ilyen a fiam is. :) Egyik héten nem győzöm dícsérni, másik héten a boltig nem tud eljönni, és kénytelen vagyok vagy a triciklibe vagy babakocsiba bekötni. Nem heti váltakozással, de igen, nekünk is volt, van ilyen és igen, kb. 1 éves korától. Viszont azt vettem észre, hogy mintha valami más baja lenne, mikor ilyen hisztigép... Ha pl. ébresztőórára kelt fel, ha nem eszik rendesen... vagyis ha nincs teljesen kipihenve vagy nincs jól lakva. Amikor fogzik, egyértelműen egész nap megy a balhé, mert nem tud aludni sem enni rendesen. Mikor náthás volt, akkor is ilyen volt.

Most hetekig kisangyal volt, és 2 napja megint zizi. Mint nálatok, üvölt, hogy nem söpörhet ő elsőnek, meg hasonlók. Ja, a legújabb, a dobálózásnál, ha elveszek mindent, amit dobálhatna, elmondom, hogy azért vettem el, mert nem szabad, akkor mivel semmi nincs már a közelében, fogja és beveri a fejét a padlóba! Aztán odabújik sírva, hogy fáj a feje.

Szóval tanácsot nem tudok adni sajnos, de én is ezt vettem észre a fiamon. 20 hónapos.

2012. okt. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

:D

az enyém nem veri a fejét a falba, de hát még jöhet az is.


én viszont nem látok semmit a balhés napok mögött. ilyenkor nem beteg, nem fogzik kevésbé mint a tündér napokon, semmi, csak balhézik.


én inkább azt vettem észre, hogy a balhés hetekben a beszédben óirásit ugrik. tegnap 2 új szót tanult miközben henteregve húztam végig a játszótéren (van egy 3 hós lányom is és éppen öt etettem, így más választás nem volt miután elszaladt az utca fele). mire haza értünk 2 új szót tudott. az elözö 3 hétben tündér volt és semmi újat nem tanult, csak a régi szavakat mondogatta,de új nem volt.

2012. okt. 23. 13:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Na látod, ez is igaz! Amikor hiszti-hetek vannak, ragad rá minden, amikor nyugi-hetek, akkor újat ő sem mond. De érdekes... :)
2012. okt. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

egy elég fontos információt az elején el felejtettél közölni:

"van egy 3 hós lányom is és éppen öt etettem"


Akkor meg van a titok nyitja: testvérféltékenység is áll a dolog hátterében!


Így akarja magára vonni a figyelmet a kicsitől.Ez teljesen normális eset!Legyél türelmes és próbálj meg vele minél több időt tölteni kettesben.

2012. okt. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Végigolvastam a kérdésnél írtakat.


Nem rosszaságról van szó, sőt, elengedhetetlen a dackorszak, a tüneteivel együtt, mert fontos tanulófolyamat az 1-3 közöttiek számára. ÉS NEM TUDATOSAN TESZIK! Az 5. szülinap előtt képtelenség tudatosan bármit is cselekedniük, esetleg 4 és fél éves kortól.


Ők még bölcsek, értik is gyakorolják a kontrasztokat, az építés-rombolás tipikus jó példa erre. :) Valójában te vagy, aki nem érti őt, sem a "teljességet", amit letisztult egyszerűségében kifejez. És ösztönösen az én-határait -többek között- ezáltal is keresni, megélni igyekszik.


Fontos tényezők még erről - egy másik kérdésnél írtam, erősen javaslom hozzáolvasni - aki reagál rám, csak akkor tegye, ha ezeket is hozzáolvasta, mivel így lesz teljes válaszom:

Okt.23, 13:12 :

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Egy óvodapedagógus

2012. okt. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

na akkor azt magyarázzátok meg, hogy a kistesó születése elött mi volt? mert ahogy írtam nem újkeletü a dolog, hanem kb 1 éves korától kezdve ez így megy. párhét tündér párhét ördög.


Párhétig megértem öt, párhétig nem?


Szóval tudom hogy ez az egész dackorszak tanulás neki. Azt is tudom, hogy mindig a határokig huzza.


CSak ami nekem fura, hogy két énje van. A tündér és a kisördög és ezközött átmenet nincsen. Nincs kicsit rossz vagy kicsit jó. Csak szuper jó és szuper rossz van.

2012. okt. 23. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!