Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti férjetek is iszkol otthonró...

Ti férjetek is iszkol otthonról, ha beteg a gyerek?

Figyelt kérdés
Az én férjemnek egész hosszú hétvége alatt nem volt egy napja, amit hármasban tölthettünk volna a gyerekkel. Nálatok hogy megy ez? Hogy telt a hétvégétek?
2012. okt. 24. 10:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A férjem dolgozott(kereskedelem),de ha beteg a gyerek,a legtöbb időt tölti itthon,amennyit csak tud,hogy segítsen.
2012. okt. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
ha beteg a párom másik szobába van ha beteg a ygerek ugy szintén vagy itthon sincs
2012. okt. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mivel mindketten dolgozunk, megosztjuk a táppénzt is, ha beteg a fiunk.

Az első, húzósabb napokon én szoktam itthon lenni, a vége felé, amikor már jól van, de még nem mehet közöségbe, akkor a férjem.

Hévégén ő legszívesebben 0-24-ig TV-t nézne, tehát itthon van, de sok hasznát nem veszem, ebből van néha konfliktus.

De pl. most hétvégén vendégül láttuk a tesómékat, voltunk anyósomnál, a szüleimnél, gyermekvasutazni és színházban is, szóval nincs okom panaszra.

2012. okt. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A hétvégénk eleje jól telt... pénteken ugyan már prüszkölt a fiam. Szombaton kirándultunk a János-hegyen, vasárnap a Margit szigeten, de estére nyomott lett a fiam, így hétfő-kedd nem mentünk sehova.

Még mindig taknyos, csak már köhög is mellé szegénykém. Férjemet nem engedték el a munkahelyéről, így én vagyok a kicsivel, hétvégére mama jön, mert mennünk kell dolgozni.

Amúgy férj elvan a beteg gyerekkel is. Annyi, hogy megkérem legyen türelmesebb, ő is cefetül van, mikor beteg. menekülni nem szokott szerencsére, inkább jobban odafigyel ő is a kölyökre.

2012. okt. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nálam ha egészséges, akkor is :):):)

Nálunk kimozdultunk, Margitsziget stb., de csak veszekedéssel telt. Én nem tudok kétfelé szakadni (2 kisfiunk van), ezért hibáztatom, hogy szóljon rá, fogja meg a kezét stb. Aztán nem bírom cipelni őket, akkor kérem, hogy vigye ő, de nagyon morcos akkor is. Itthon mindenen hisztizik, hogy mi mindent nem csinálok a háztartásban (pedig tényleg nagyon rajta vagyok az ügyön, de a jót sose látja). Szóval nálunk nem kell senkinek betegnek lenni ehhez. De nem is bánom. Vagy legyünk együtt (úgy, hogy segít), vagy inkább egyedül leszek a srácokkal.

2012. okt. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igazából én is kb úgy vagyok, mint az utolsó. Nálunk egy gyerek van egyébként. Köszönöm a válaszokat.
2012. okt. 24. 13:30
 7/14 anonim ***** válasza:

Akkor én szerencsés vagyok, mintaférj és mintaapuka :)

Mivel mindketten dolgozunk, így a gyereknevelés és gondozás is egyenlő mértékben van "felosztva". Magyarán a házimunka is közös és a gyerek is közös. Amíg az egyik nem ér rá, a másik foglalkozik a kicsivel.


Ha beteg a gyerkőc, akkor felváltva vagyunk táppénzen, így egyikünk munkáltatója sem néz ferde szemmel a sok hiányzás miatt. Apuka teljes mértékben el tudja látni a kislányt baba korától. Örömmel teszi, semmiért nem kellett soha szólni. (amikor megszületett csak aludni jött haza mindig ott volt, és mikor hazajöttünk a kórházból egy hét után nekem kellett visszazavarni dolgozni, annyira csüngött a lányán)


Mivel én nagyon korán megyek és későn érek haza január óta, így kikészítem a másnapi ruhát és apuka viszi-hozza az oviból. Hosszú hajú kislány, tehát reggelenként még a haját is megcsinálja! :)


Most hétvégén baromi rosszul voltam, de volt bábelőadás amire nagyon készült, eszünkbe sem jutott, hogy ne menjen el. Csak anyuka nélkül mentek.


Szerintem ez a normális. A gyereket ketten vállalták a szülők, egyértelmű, hogy apuka ugyanúgy kiveszi a részét a törődésből-nevelésből mint anyuka.


Én a helyetekben szépen leülnék megbeszélni a dolgokat, mert bele fogtok szakadni, és persze el tudom képzelni, hogy a "kedves" férjek meg máshol siránkoznak milyen rossz nekik...holott ők tehetnek róla.

2012. okt. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Engem nem (csak) az zavar, hogy nincs itthon, hanem az, hogyha belém köt, meg ordibál velem, hogy szerinte nem jól csinálom a dolgokat.


Régen ő is pelenkázta a gyereket (szerette is csinálni), aztán egyszer megdicsértem ezért a családja előtt, ők meg annyira elhűltek, hogy utána már alábbhagyott a lelkesedése.


Jó tudni, hogy vannak még jó példák is.

2012. okt. 24. 15:43
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is úgy vagyok, mint Te. Az zavar, ha belémköt, de ez csak az ilyen bizonyos hosszú hétvégéken van (Rájöttem, hogy nem tud mit kezdeni magával...) Inkább egyedül megcsinálom a dolgokat, csak ne szóljon bele. De egy dolgot tanácsolok: úgy csináld a hétvégéket, mintha ott se lenne. Ne számíts rá. És akkor nem ér csalódás. Vannak, akik nem beszélgetős pasik, ami nem meglepő, hiszen férfiak... Ha csinálsz programot, közöld: elmegyünk ide vagy oda... lehet, hogy simán utánatok megy. Tudom, hogy a többség, itt gyakorin is mintaférj és mintaapuka, ezt nem értem amúgy, lehet, hogy olvassák a férjük a válaszokat és ezzel próbálnak hízelegni. Vagy náluk máshol vannak problémák. Pl. ágyban vagy hasonlók. Hidd el, mindenhol vannak konfliktusok, ahol nincsenek, ott sajnos komolyabb problémák vannak háttérben. Általában ott szokott az lenni, hogy "Nem is értem, egyik nap csak azt mondta, hogy elválik", vagy kiderül, hogy volt egy kalandja. Szóval nem érdemes irigykedni. Én párterápiával foglalkozom és nagyon-nagyon sok férfi panaszkodik, aki amúgy pelenkáz és öltöztet és hasonlók. Óvónőként is dolgoztam, ne tudd meg, hogy milyen apák (akik minden nap hozták-vitték a kislányt, öltöztették stb.) váltak el... Szóval azt mondom, hogy ne várj el semmit, és ettől jobb kedvű leszel és ez viszonzást fog nyerni! Nálunk is ez működik, amikor nem is gondolnám, kiveszi a tápot a kezemből és megeteti a kicsit...
2012. okt. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

7. válaszoló vagyok. Köszönöm a kritikát, de a mi esetünkben a családi életünkben nincsenek háttérben húzódó komoly problémák. Felettébb sértő, és spekulatív más általad nem ismert ember életében vájkálni rosszindulatú feltételezéseket elhinteni.


A férjem csonka családban "nevelkedett" az apja ivott, verte őket, majd 4 éves volt, mikor elhagyta. Megesküdött, ha egyszer családot alapít, akkor mindent elkövet, hogy a lehető legjobb gyerekkort biztosítsa a sajátjának, és tőle telhetően mindent megtegyen a biztos családi háttérért.


Nálunk sincs rózsaszín ködfátyol, de igenis mintaapuka!!!

2012. okt. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!