Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beteg a gyerek, az orvosok...

Beteg a gyerek, az orvosok nem foglalkoznak vele. Ilyen helyzetben mit tegyünk így ünnepnapon?

Figyelt kérdés

Minden reggel 6 óra után ébred a kislányom, és onnantól le sem lehet lőni. De ma reggel még fél 9kor is aludt, ez nagyon gyanús lett. Megmértük a lázát, 39,7 volt. Azonnal kúp, hűtőfürdő. Visszament neki 38,3-ra. Aztán 1 órán belül ismét fel, megint lehúztuk, megint fel. Ez 2 óránként így ment. Egésznap nem tudtunk beleimádkozni semmit, se enni, se inni. Délután sikerült, akkor kihányta. Látom rajta, hogy nagyon szenved :( Most is lázas volt, lement neki ma először 38 fok alá. Délután bevittük az ügyeletre, ott elintézték azzal, hogy 'jajj, anyuka, nem kell annyira aggódni, adjon neki lázcsillapítót'.. Ezután bevittük a kórházba, az ambulanciára (most zárták be a kórházat, már csak ambulancia és szülészet van..), ott azt mondták, hogy nem tudnak vele mit csinálni, holnap vigyem el gyermekorvoshoz. Mikor hazaértünk, felhívtam a gyerekdokit, ő mondta, hogy Törökországban van, majd szept. 1-én rendel először. Komolyan már majdnem bőgtem az előbb. 40fokos láza van, alig tudjuk levinni, akkoris egy órán belül visszaugrik :(

A következő kórház 50kmre van, nem tudom, hogy érdemes-e elindulnunk :( Ti mit tennétek? Nagyon kétségbe vagyok esve:(

3 éves a kislányom


2012. aug. 20. 21:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

ne induljatok el, hívjátok ki a mentőket, miután kimennek majd ők megállapítják, hogy beviszik-e, és egyáltalán hogy hova.

bár szerintem csomagolj, mert 40 fokos lázzal viszik :(

jobbulást!

2012. aug. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
megértlek,én is voltam ilyen helyzetben.én komáromi vagyok,sajnos nálunk se foglalkoztak vele,azt kaptam csillapitsam,ha gyogyszerrel nem megy akkor hütöfürdö,de ha sok ideig tart akkor tényleg korház na meg itasd sokat.
2012. aug. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
74%
Nem a Marcali kórház ez véletlenül? Én vinném vagy hívnám a mentőt ahogy előttem írták. Lássa már egy rendes orvos, 40 fokos láz nem kis valami!! Jobbulást a kicsinek!! Írj mi van vele!
2012. aug. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%
Irány a kórház vagy mentő,mert a 40fokos láz nem játék,pláne hogy itatni sem tudtad egész nap,kiszáradás veszélye is fenn áll!
2012. aug. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Hívj mentőt mint az első írja, majd ők eldöntik. Nem akarlak ijesztgeti de még lázgörcsöt is kaphat ilyen magas láz mellet. Szóval igen hívd a mentőket.
2012. aug. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy 3 napos láz. Fiamnak is ennyi volt a láza, csillapíthatatlan volt 3 napig. Hívtam a mentőket, az hűtőfürdőt javasolt óránként és komolyabb lázcsillapító kúpot. Semmi mást. És, hogy majd délután vigyem orvoshoz. Ez előző éjjel volt.
2012. aug. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen így mi is voltunk, sajnos indokolatlanul kapott antibiotikumot, holott a 3 napos láz nevű betegsége volt. Onnan ismerhető még fel, hogy a 3. nap után kiütései lettek a dereka körül. Bár a hányás nem jellemző erre a betegségre.
2012. aug. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most pakokolok 1000rel, mert jön a mentő. Bár azt mondták, hogy 40 perc míg ideér :(
2012. aug. 20. 21:57
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Lehet a hányás attól volt mert nem kívánt enni inni, de beleerőltettétek. Nem hibaként mondom én is itatnám ilyen melegben, de 3 gyerekem közül az egyik ilyen hogy irgalmatlan magas lázat képes produkálni és 40 fok felett még hányik is a láztól :((

Mi erre kaptunk egy kúpot is mert ahogy előttem írták ezzel lázgörcsöt is kaphat. Bár az igaz hogy az nem a 3 évesekre jellemző hanem inkább 2 éves kor alatt.

Mondjuk az ügyeletet se értem, felénk ha ilyen magas láz van és tényleg kúpokkal szirupokkal "tömtem" egész nap a gyereket meg hűtőfürdő és úgy sem megy le csak max. 1 órára akkor injekcióban szoktak adni demalgonilt vagy algopirint. Az még eddig MINDIG levitte a lázat.

Hívd ki a mentőt, hátha azok adnak ha már az ügyelet nem.

2012. aug. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Írj majd, amint tudsz, hogy mi a helyzet a mentő után! drukkolok, hogy hamar meggyógyuljon a pici! :-(
2012. aug. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!