Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti férjetek is iszkol otthonró...

Ti férjetek is iszkol otthonról, ha beteg a gyerek?

Figyelt kérdés
Az én férjemnek egész hosszú hétvége alatt nem volt egy napja, amit hármasban tölthettünk volna a gyerekkel. Nálatok hogy megy ez? Hogy telt a hétvégétek?
2012. okt. 24. 10:27
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es válaszoló. Én ismerek olyanokat, hogy mintaszülők, és igen, vannak konfliktusok köztük is, de felnőtt ember módjára meg tudják beszélni, anélkül, hogy veszekednének. Párterápiára biztos nem mennek hozzád olyanok, akik boldog családban élnek.
2012. okt. 27. 21:52
 12/14 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem a kérdésemhez, hogy 3 napot együtt voltunk ezután a fenti eset után, mert szabadságot vett ki, teljesen magától, szóval azért nem javíthatatlan.
2012. okt. 28. 22:25
 13/14 anonim ***** válasza:
Kedves 7.! Nem azt írtam, hogy mindenhol vannak komoly problémák, hanem azt, hogy konfliktusok. Nálatok is, ezért nincsenek nagyobb bajok. Minél több ember, annál több konfliktushelyzet. Nem tudom, a kérdezőnek mennyi idős a kis lurkója, de azért egy 4 éves kislánnyal már jó programokat tud az apuka csinálni. Általában másfél éves kortól szívesen vigyáznak az apukák a gyerekre, onnan tudnak ügyesebben foglalkozni velük. Persze első gyereknél még minden új, mindent szívesebben csinálnak a kezdetektől, mint többgyerekes családok esetén (ahol hatványozódnak a problémák, de ezt nem lehet leírni, csak érezni, ha megtapasztalja valaki). Arra referáltam, hogy nem biztos, hogy súlyos házastársi problémák vannak, azért mert egy beteg kisgyerekkel nem szívesen van otthon az apa. Ma viszont kreálnak új fogalmakat "mintaapa, mintaférj, celebgyerek". És a mintaapaság már annyira elterjedt (hogy MINDEN apa csak akkor tökéletes, ha pelenkáz, fürdet, olvas, játszóterezi), hogy sok házasságot félrevisz, elégedetlenkedéseket teremt. Pedig lehet, hogy tökéletes apja a gyereknek, csak éppen nem szeret hányást feltörölni, hanem legózni és focizni szokott no meg együtt szerelnek. Az utóbbi, hagyományosabb férfiszerepbe kerülő apukák is jó apák a gyerek szemével. Ezzel nem azt írom, hogy aki emellett hányást is töröl, az rossz, sőt..., csak nem érdemes felhergelni magukat az anyukáknak, mert rosszat tesz maguknak, a társuknak, a kapcsolatuknak és a GYEREKNEK is.
2012. okt. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Apa vagyok, es en keptelen lennek otthagyni a gyereket ha beteg.

Ha dolgozni kell az mas, nyilvan az anyja van vele otthon mert o munkanelkuli, en meg dolgozom, igy logikus megoldani.

De hetvegen, szabadnapkor egyertelmu hogy minden idot vele toltok, ilyenkor a kicsinek mindket szulo tamogatasara szukseg van! Megertesre szeretetre, hat egy masfeleves kicsi gyerek mashogy hogy erthetne meg, hogy miert faj neki valami es miert nem tud a szulo segiteni rajta?

Raadasul ilyenkor sokkal tobb faradsag munka van a gyerekkel, szoval ahogy tudok probalok beszallni.


Eddig azt hittem ez igy termeszetes...

2014. jan. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!