Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők, minimális anyagi...

Szülők, minimális anyagi lehetőségekkel, hogyan oldjátok meg a karácsonyt - és hogyan élitek meg hogy nem úgy tudtok rászánni mint szeretnétek? Minden érdekel, amit csak megosztanátok velem.

Figyelt kérdés

Nekem a nagyobb lány, 4 éves, és 2,5 éves a fiúcska és hát idén minden eddiginél rosszabbul állok. Már most azon agyalok hogy miből és hogyan tudnám a lehető legtakarékosabban de mégis úgy alakítani a dolgokat, hogy azért az ünnep szépsége megmaradjon és árnyékolja be nekik a pénztelenség.

Arra gondoltam, gyűjtünk szép tobozokat és befestjük zöldre, majd a rég nem használt gyögyöket ráragasztjuk és így lesz egy csomó házikészítésű kis ajándékunk pl óvónéniknek meg dadusoknak, akár a nagyiknak is.

Meg hogy majd pattogatunk kukoricát és felfűzzük girlandnak, meg papírból angyalkákat gyártunk a fára, esetleg fél dióhéjba kisjézust maradék anyagokból... a képeslapokat is magunk készítünk és postázunk. Egy kis mézeskalácsot is sütünk majd, nem sokat mert elég húzós lenne árban, de az illat miatt muszáj, meg az hozzátartozik szerintem a karácsonyhoz. Meg a linzer, az olcsóbb és ugyanúgy lehet karácsonyi formákra szaggatni.

A fő ajándék megvan a lányomnak: babaházat kap, már egy éve dugdosom :) a fiamnak még vadásznom kell majd valamit. Kapnak majd 1-1 könyvet is, + van ötletem hogy milyen társasjátékot készítsek nekik, - de más ne mfog beleférni a pénztárcámba... olyan gáz, a többi anyukától már most azt hallgatom az oviban/játszótéren, hogy mi mindent halmoztak fel karácsonyi ajándéknak...

csak én vagyok ilyen béna szülő, hogy örülök hogy megélünk (éppcsak) és nincs köztartozásom és két kicsit nevelek nagyon szerényen de tisztességesen? komolyan mikor elmondtam hogy nekem mit kapnak majd kb úgy néztek rám int egy ufora, hogy csak ennyit(Nincsen nagy család se hogy majd kiosztom kitől mit kérek...) ?????? Olyan hülyén éreztem magamat, de komolyan, szinte megalázó volt a pillantásuk meg minden!

Nekem az ünnepvárás fontos a karácsonyban, a készülődés és hogy teljenek el az élménnyel amit a karácsonyi időszak összessége ad nekik, nem a konkrét tárgyak. Mondjátok meg, tényleg én látom rosszul????


2012. okt. 24. 11:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az anyagiakon múlik a Karácsony, egy bizonyos pont után.

Nálatok minden adott egy szép ünnephez. van meleg, lesz ennivaló, kis ajándék is, nem kell más.:)

És csodál lesz a hangulat.

Nekünk picivel több pénzünk van, vehetnék nekik játékokat halomra, de nem veszek.

És nem ettől lesz boldog a karácsonyuk, hogy nem tömöm ki a fát játékokkal, abban biztos vagyok.

Szerető . boldog családban vannak.

2012. okt. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért kell erről másokkal "cseverészni". Én soha nem kötöm az ovis szülők orrára, hogy mit kapnak a gyerekeim karácsonyra. Bár igazából ők se az enyémre. Senkinek semmi köze hozzá. A gyerek meg olyan, hogy örül annak, ami van.


Nekünk novemberben kell nagyobb összeget az autónkra költeni (nem egy mai darab), így nekünk is minimum projekt lesz idén.


Szerintem gyerekenként egy- max. két ajándék bőven elég (a babház úgyis óriási). Mi sem szoktunk többet adni, a karácsonyban nem az ajándékok száma a lényeg!


Inkább süssétek együtt a mézeskalácsot a gyerekekkel, igyatok teát közben, hallgassatok szép zenét. A gyerekek oda vannak a tészta szaggatásért. Ez sokkal nagyobb élmény, mert így együtt készültök, ez adja az ünnep varázsát, nem a sok drága cucc.

2012. okt. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Elkeserítő, hogy sokaknak arról szól a karácsony, hogy minden "szir-szart" felvásároljanak.

Hidd el, a gyerekeidnek nagyobb örömet okozol, ha karácsonyi hangulatot varázsolsz a lakásba és együtt készülődtök, stb., mint ahogy írtad.

Mi sem állunk túl fényesen, de azért meg tudnék venni neki ezt-azt, de nem teszem, mert nem akarom, hogy abba nőjön fel, hogy az ünnep arról szól, hogy mennyi és milyen drága és milyen márkás ajándékokat adunk egymásnak.

2012. okt. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Miért érzed magad rosszul? Neked van igazad, az ünnepnek nem az a lényege, hogy milliókért vegyünk tárgyakat, amik hamarosan úgyis egy sarokban porosodnak majd!


Velem mindig elszaladna a ló, szerencsére nincsenek gondjaink, de próbálom magam visszafogni, mert a gyereknek nem jó ha százfélét kap, mert nem fogja értékelni.


Abszolút megértelek, hogy szeretnél nekik mindent megvenni, amit csak kapni lehet a világon, ez teljesen érthető:) De ha meglenne rá a kereted, akkor is érdemesebb ésszel gondolkodni, és a kevesebb több elvet követni.

A karácsonyt szóljon arról ami: a szeretet ünnepe:) A szeretet meg nem kapható boltban - bár ahogy elnézem nektek nem is kellene, mert van bőven:) Annál több meg nem kell!

2012. okt. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ahogy elolvastam a kérdésedet, egy teljesen normális család karácsonyi készulôdése jutott eszembe, sôt, egy idilli családé. egyutt sutés, díszítés, ráhangolodás az unnepre. az ajándék? hát ha én kaptam volna egy babaházat karácsonyra gyerekkoromban, oda-vissza lettem volna az ôrômtôl. miért kell tôbb ajándék? én ilyenrôl még nem is hallottam. 4 éves a fiam, mindig 1 vmit szokott kapni, meg sem fordult a fejemben a nemtommennyi luxusajándék. a kisfiadnak vehetnél pl, dômpert, v vmi nagyobb pakolos autot, 3000 ft-ért már kapsz klasszat, a keresztfiunknak mi is azt veszunk. szoval te látod normálisan a dolgokat az én megítélésem szerint, nem a sok felvágos anyuci, akik 100.000-eket képesek elverni, mert karácsony van. (ott általában nincs is unnepi hangulat - láttam már ilyet). tudok ajánlani egy oldalt, keress rá, fészbúkon tuti van: inspiráciok karácsonyhoz, hihetetlen ôtletes, filléres dolgok vannak, én még a karácsonyi asztaldíszt is ez alapján fogom megcsinálni, a fiam segítségével persze :)
2012. okt. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nagyon jól csinálod, ha így készülsz az ünnepekre, örülök, hogy más is így gondolja. -Mi is azon igyekszünk, hogy nagy ívben elkerüljük a játékdömpinget, és ne erről szóljon. Az én nagylányom is babaházat kap- mi csináljunk :) És ennyi. Nem azért, mert nincs rá pénz, hanem mert így akarjuk. De együtt sütjük a sütit, és a nagyszülők szigorúan saját készítésű ajándékot kaphatnak. Szóval ne aggódj, és ne hagyd befolyásolni magad. Kellemes készülődést! Biztosan több örömötök lesz benne, mint az áruházi hajszában :)))
2012. okt. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
szia! én megtehetném anyagilag, hogy minden szart összevásároljak a gyereknek, de terveim szerint soha nem fogom! pontosan azért mert nem akarom ezzel elrontani a gyereket... nálam hiába lenne pénz, elsősorban a saját készítésű ajándékok lesznek a nyerők, ha már pénzt adok ki valamire, akkor az csak olyasmi lehet ami hasznos is. Kacatra, játékra sokat nem fogok költeni. A társasjátékot szerintem is nagyon jól meg lehet csinálni saját kezűleg is, és biztos vagyok benne hogy sokkal nagyobb értéke van, mintha az ember a boltban megveszi. A hangulat a lényeg és az hogy együtt ünnepeljünk, nem az hogy kire mennyi pénzt költöttem. Szóval szerintem ne érezd magad emiatt rosszul, sőt, szerencsések a gyerekeid hogy ennyi energiát fektetsz bele.
2012. okt. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha mindent így csinálsz, ahogy leírtad, csodálatos, bensőséges ünnepetek lesz, amihez nem érhetnek fel semmiféle ajándékhegyek! Ne félj, a gyermekeid mindig emlékezni fognak rá, hogy a semmiből is tudnál nekik valamit teremteni, és felnőttként is hálásak lesznek érte. Ne hidd, hogy az a jó, ha elhalmozod a gyerekeket mindazzal, amit a reklámok mutatnak...


Tudom, miről beszélsz, mert én is hasonló körülmények között nőttem föl, szerényen, de a szüleimnek sosem volt adóssága. Mikor a legkisebb testvérem megszületett, nagyobb lakásba kellett költöznünk, amit fel is kellett újítani, így karácsonyra minden pénzük elfogyott. Karácsonyfát még tudtak venni, de a díszeket már mi készítettük (aranyszínűre festett diók és tobozok voltak), de ajándékról már szó sem lehetett. Édesapám egyik munkatársa akkor dobta ki a régi Commodore számítógépét, apa pedig hazahozta, és néhány játékot (pl.: szovjet tetrisz) telepített rá, ez volt a karácsonyi ajándékunk. És esküszöm neked, hogy ez volt életem legszebb karácsonya!


Hidd el, a gyerekeid mindig csak arra fognak emlékezni, hogy mennyire szereted őket, és mennyi mindent megtettél értük! :)

2012. okt. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mindannyiótoknak nagyon köszönöm a biztató és meleg hangú hozzászólást! Nagyon jól estek a szavaitok, kicsit szükségem is volt a megerősítésre azt hiszem, mostanában nagyon rámjárt a rúd és magam alatt vagyok enyhén szólva is. Na mindegy.

Szóval igen, igyekszem bensőségessé tenni az ünnepet és szerencsére elég kreatív vagyok, hogy minden kis kacatból is játékot fabrikáljak nekik, meg hogy mókázzunk mindenen amin csak lehet. Remélem ők is pozitívan élik meg majd utólag, hogy a tárgyi javak helyett érzelmekben gazdag ünnepeik /és mindennapjaik/ voltak gyerekként - biztos lesznek nehéz időszakaik a pénztelenség miatt pl kamaszként valszeg kikerülhetetlen lesz majd ez a téma, de talán sikerül átörökítenem nekik, hogy nem minden a pénz.

Sok igazság van abban is amit írtatok, hogy nem szabad elhalmozni mindenfélével őket, és okosan csináljátok, ha nem teszitek még ha lehetne is. Mindannyitoknak nagyszerű készülődést kívánok, sok mókázást a gyerekekkel és örömtől csillogó arcokat a fa alatt!

És mivel ez azért még elég messze van, addig is minden jót ;)

2012. okt. 24. 13:21
 10/12 anonim ***** válasza:
nézd, mi - hála istennek - idén megtehetjük, hogy komolyabb ajándékokat veszünk a gyerekeknek. Nem sokat, de szerintem ez is sok (a 3 éves fiamnak Chuggington és Thomas vasutasszetteket, járműveket, xilofont, az 1 éves kislányomnak fejlesztőjátékokat). Azért vesszük őket, mert a kisfiam annyira tud örülni az ajándékoknak, hogy este azokat ölelgetve alszik el, nem pedig azért, mert fel akarok vágni vele, hogy az én fiamnak Chuggington-szettje van. Ennek ellenére úgy tervezem, hogy a kislányom saját készítésű rongybabákat fog kapni, meg varrott kisállatokat, és igenis mi is nagy hangsúlyt tervezünk fordítani mindazokra, amiket te is leírtál: díszítés, adventi naptár, betlehemkészítés, adventi koszorú, ajtódísz, stb., rengeteget fogunk sütni is. Úgy gondolom, hogy minden csak a te hosszáállásodon áll: hogy pld. mennyire nézed hülyének azt, aki minden vackot megvesz ahelyett, hogy a gyerekkel foglalkozna, mint te. Én visszakérdeznék, és hülyének nézném azokat, akik nem így tesznek, hadd érezzék ők bután magukat. Te se úgy fogd fel a dolgot, hogy azért csinálod kézzel ezeket a dolgokat, mert nincs pénzed megvenni, hanem azért, hogy neveld és ne oktalanságokkal elhalmozd a gyerekeidet. Eszembe sem jutna ilyen butaságokon rágódni, hisz te (és én) csinálod jól. Ez az ünnepvárás.
2012. okt. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!