Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 és fél éves gyereknél ezek...

4 és fél éves gyereknél ezek még beleférnek, vagy gyanús?

Figyelt kérdés

Szóval 4 és fél éves és az oviban ha körbeállnak, mondókáznak, elmutogatják a mondókát, ő csak áll vigyázzállásban mellettük, ugyanez van ha együtt játszik a többi gyerek, ő egyedül, nem szívesen csinál irányított tevékenységet, pl rajz, koncentrációt igénylő feladat. Ha szólunk neki, sokszor meg se hallja, pl tornázik, de ha mondjuk mit csináljon, simán képes mást csinálni, hacsak nem megállítjuk és az arcát felénk fordítjuk, megvárjuk míg azt mondja, figyel. Nem érti a viccet: pl ha azt mondja az apja, hogy megeszlek, akkor nem nevet vagy huncutkodik, hanem fél, hogy ő már nem lesz ha megeszik, ezért ilyesmit azóta nem is mond..

Mire gyanakodnátok?


2012. okt. 25. 09:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Sok minden lehet emögött, az biztos, hogy nem olyan a viselkedése, mint kellene.


Vidd el elöször gyerekorvoshoz, ö majd továbbkülöd megfeleö helyekre.

2012. okt. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Elvileg az oviban egy hónap múlva rákerül a sor a fejlesztő pedagógusnál, ő biztos mond valamit, csak érdekelne hogy más tapasztalt-e ilyet.
2012. okt. 25. 10:04
 3/16 anonim ***** válasza:

ezek amiket leírtál, okot adhatnak az aggodalomra.


leírom ezek mire utalhatnak, de nem azért, hogy megijesszelek, nem vagyok orvos, tehát én csak a tünetekre reagálnék. hogy nem játszik gyerekkel, nem figyel a nevére, nem képes a koncentrációra ezek autizmusra utalhatnak.

3 éves kortól kéne gyerekekkel játszania, nevére hallgatni olyan 1,5-2 éves kortól. 4,5 évesen már a viccet is értenie kéne, ez is egy autisztikus tünet lehet.

de írod, hogy ha a fejét megfogod és úgy mondod akkor csinálja, na meg, hogy nem mondja a mondókákat, verseket, én ezért hallásvizsgálatra vinném első körben, nem várnék egy ovis vizsgálatra amit nem is orvos végez.

audiológián nézik, beutaló kell hozzá a gyerekorvostól.

a hallásgond gyakran produkál autisztikus tünetet, szóval ezen tényleg essetek túl.

olvass utána a diszfáziának is, az a beszédértés zavara, nehezen érti meg a beszédet. bár ott a beszéddel is gond van, arról nem írtál semmit.

mikor kezdett el beszélni? most mennyire szépen beszél? van beszédhibája?


szerepjátékozik? napirendet mennyire igényli? kényszeres dolgai vannak? ragaszkodik?

2012. okt. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én is hallásvizsgálatra vinném első körben.

Az én kisfiamnak is voltak hasonló dolgai, kiderült, hogy nem hall rendesen, mind a két füle tiszta savós volt. Nála műtét lett a vége, mert a gyógyszeres kezelés hatástalan volt.

Veszíteni valód nincs, kérsz időpontot fül-orr-gégészetre, onnan elküldenek.

2012. okt. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ.

3 évesen kezdett már nem csak szavakat mondani, hanem rövid mondatokat. A hallásvizsgálat jó ötlet, bár amit akar, azt meghall.

Fontos neki a napirend, pl esti rituálék, fürdés előtt amíg a víz folyik, utolsó játék, utána a mese előtt utolsó játék(lehet hogy fél perc), mese után egy pohár víz, aztán alvás, ha valamelyik kimaradna, sírás.

Én is úgy gondolom, hogy a tünetek valamire utalnak, ami nem sima "majd utoléri a kortársait" tünet. Gyakran ilyesztően grimaszol (ezt nem tudom minden ovis csinálja-e) és napi egyszer előfordul, hogy lábujjhegyen jár, de kérdésre hogy miért, csak egy grimasz a válasz, nem tudatosan játssza ezt.

Már régebben írtam ki kérdést, mert a mozgásfejlődés súlyosan megkésett, semmi egyensúlyérzék, gyenge izomzat, rossz koordináció és minimális feladattudat...az orvosi végeredmény. Ezek mind lehetnek a koraszülött mivolta miatt (szerencsére minden baj nélkül úszta meg), de szellemiekben, közösségi viselkedésben ez nem kéne lemaradást okozzon. Én attól félek örökölt valamit, mert az anyja aspergeres, de pont ezért a reális világról nincs sok fogalma, így nem partner a kivizsgálás-fejlesztésben, mert szerinte ő is ilyen volt gyerekként, és ő tök normális.

A párommal a vadaskertet néztük ki, hogy kivizsgálják, de a nagymama szerint ha odavisszük ott rögtön begyógyszerezik...nem tudom honnan szedte, de amióta tudja, hogy készülünk oda is, kb utál.

2012. okt. 25. 11:03
 6/16 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

húha, így azért eléggé körbe van írva a dolog, ugye ez a családokban halmozódik :(

mondjuk a vadaskertet első körben én sem ajánlom mert ők adnak kódot és szerintem általános iskolában bőven ráér a kód mert egyrészt ezeket amiket leírtál kinőheti, mosrészt ha tényleg autizmusról van szó akkor egy jól funkcionálónál semmi szükség a megbélyegzésre.

ne meg így, hogy nem ti vagytok a szülők (vagy a pár az apuka?) nem is igen vihetitek sehova.

amit én ajánlanék akkor, az első egy hallásvizsgálat, második ha megengedhetitek magatoknak akkor egy magán gyermekpszichiáter aki autizmussal is foglalkozik.

ez így ennyi idősen 3-4 vizsgálat után kimondható.

mi 2 évesen vittük először pszichiáterhez, akkor gyanút kapott, 3 évesen lekerült róla és 4 évesen kell kontrollra vinni, tehát hosszú az út, de abszolút kedvez nektek a kora, mert 4-5 éves kor között a legjobban kimondható.

egyébként a vadaskert a legjobb, de mint írod, ha erről van szó se lehet vészes, szóval a kódokat kerüljétek míg utánajártok, főleg ha anyuka ellenkezik!

és egyébként van szociális terápia, ez is elérhető magán úton, nagyon ajánlom, rengeteget segít, nálunk legalábbis fantasztikus eredményt ért el fél év alatt heti 1 óra foglalkozással!

2012. okt. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

*párod az apuka?

bocs a sok elírásért :S

2012. okt. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A koraszülöttség azért mindenképpen összefüggésbe hozható a problémátokkal szerintem,IDEGRENDSZERI ÉRETLENSÉGRE,figyelemzavarra gondolok,az én fiam ugyanilyen volt 4 évesen,talán a legnehezebb időszak volt vele,most 6 éves,másfél éve fejlesztésre járunk és megnyugtatóan javult az állapota.


Ő is lábujjehegyen járt,nem figyelt ha szóltunk,egyedül játszott,utasításokat nem követte,kudarctűrése megegyezett a nullával,ha valami nem a kedve szerint volt kiborult,ragaszkodott dolgokhoz amik ha nem a megszokott módon történtek akkor magán kívűl volt emiatt,rengeteget aggódtam akkoriban,hogy mi lesz később vele,ha ilyen maradna.

2012. okt. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

hűha! hát első körben autizmusra gondoltam én is. tény, hogy nem normális a viselkedése és hogy ez nem kapcsolódik a koraszülöttséghez. ha tud beszélni, akkor tényleg hallásvizsgálat az első, amit ajánlani tudok. Ha viszont nem tud jelezni, hogy hall - e valamit, nincs sok értelme. A mi 4 éves lányunk downos, az ő hallását is kellene figyelni ( bár nincs vele gond egyelőre, de ajánlot az évi kivizsgálás), de azt mondták a fül- orr- gégészeten, hogyha nem tud beszélni és valamiképpen jelezni, hogy hall - e valamit, akkor nincs értelme. Még egészen pici korában megnézték egy kis kütyüvel, hogy jól hall - e, de azóta semmi. Egyébként folyamatosan fejlődik a beszédben, úgyhogy nálunk ezzel nincs gond.

Milyen rokoni kapcsolatban vagy a gyerkőccel? Ha koraszülött és megkésett a mozgásfejlődése, nem járnak/jártak vele korai fejlesztőbe? Ott már segítettek volna és tovább irányítottak volna ezzel a viselkedéssel kapcsolatban. Az sem túl jó, hogy a családban előfordul fogyatékosság. Ez is egy plussz, ami végett jobban oda kell figyelni a gyerkőcre. A kora épp ideális az autizmus kivizsgálására. Szóval először gyerekorvos, aztán hallásvizsgálat és utána gyermekpszichológus - én ezt tudom tanácsolni. Minden jót kívánok!

2012. okt. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

a 9. válaszoló vagyok

mennyire koraszülött, úgy értem hányadik hétben született? Ha túl korán, akkor igaza lehet a 8. válaszolónak, hogy nem fejlett az idegrendszere.

2012. okt. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!