Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiscsoportos óvodás gyermeked...

Kiscsoportos óvodás gyermeked milyen foglalkozás (ok) ra jár? Hogyan választottátok? Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Kislányomnak keresek elfoglaltságot.

Nagyjából látom mik érdeklik. Jégkorcsolyázás,tánc,angol nyel. ezek iránt érdeklődik intenzíven, tehát folyton mondja, hogy szeretné.


Az a kérdés merült fel bennem, hogy mennyi plusz foglakozást vállaljunk egy hétre? Ha csak egyet választunk, melyik legyen? Szeretném ha azt csinélná amit élvez igazán.


2012. okt. 25. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

Nálunk sok lehetőség nincs kiscsoportban, hittan és néptánc:) Néptáncra jár, amit nagyon élvez, de szeretne taekwondo-zni, amit jövőre megtehet, és én szeretném, ha járna úszni, amit szintén jövőre kezdhet el.


A néptánc 2400 egy hónapra.

2012. okt. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, és lemaradt: én mindenre beíratom majd, amit csak indítanak, aztán majd eldönti, melyiket szereti igazán:) Első
2012. okt. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk kiscsoportban az oviban csak torna és néptánc van.

középsőtől jönnek az egyebek: úszás, labdás ügyességi torna, angol, Mesekuckó stb.

Én oviban csak akkor vinném külső (pl. jéghoki, dzsúdó stb.) tanfolyamra (tehát ami nem fizikailag az ovi épületében van), ha kifejezeten kérné, és teheségesnek bizonyulna.

2012. okt. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Az óvodában van angol és hittan.

Hittanra jár, az "munkaidőben" van. Angolra nem jár, de már többször mondta hogy szeretne. Az ovóda idő után van ott helyben.


Ezen kívül a jégkorcsolyázást mondogatja állandóan, és folyton menni akar a Pólus Centerbe, ahol van jég télen-nyáron. Előző télen kapott korit, pár alkalom után egyedül korcsolyázott, tehát megy is neki.


Van egy hely nem messze tőlünk, ahol tánciskola működik, naaaagy üveg ablakokkal. Gyakran járunk arrafelé, minden alkalommal ha van épp táncóra odakucorodik az ablakhoz, és bámul befelé hosszú percekig, hogy ő is szeretne, és hogy menjünk be kérdezzük meg. Igaz, táncolni velem szeretne :D Azt mondja neki én lennék a partnere.


Korábban heti 2 napot járt bölcsődébe, szerette nagyon. Ott elkezdtük az úszást is, de mindig megfázott azokon a napokon amikor úszás volt, így abbahagytuk. Azt is szerette egyébként.

2012. okt. 25. 11:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is csak hittan (ingyenes), meg néptánc van a kiscsoportosoknak (közvetlenül ovi után az épületben tartják. 5000 ft/félév, ha hiányzik később "letáncolhatja" azt az alkalmat), mivel ő is nagyon sokat kuncsorgott a tánc miatt beírattam, mert itt a mi városunkban nem nagyon van más tánclehetőség ilyen korú gyereknek. Az oktató szerint nagyon tehetséges, azt mondta az oktató jövőre beveszi a másik foglalkozására is, ami elvileg csak 6 éves kortól van - hát nem tudom... az heti 2x lenne, valszeg kipróbáljuk, hogy bírja-e, illetve igazából talán az, hogy a város másik végében van és nekem lesz nehéz megoldani a hurcolást...

Ezen kívül kézműveskedünk heti 2x, én tartom és viszem magammal :) nagy néha előfordul, hogy mégsincs kedve jönni, nem erőltetem, de általában szívesen csatlakozik.

Szeretne lovagolni, de arra nincs lehetőség a közélben, ám ha lenne sem tudnám megfizetni :S így ez csak álom marad számára még egy darabig.

Úszni hordtam nyári szünetben heti 3-4-5x is, de most hogy bejött a suli-oviszezon, már nem tudjuk beszuszakolni az időrendünkbe, meg ebben a csitnyás időben ne mis szeretném. Én jártam gyerekként úszni télen-nyáron hóba fagyba is és nem volt túl kellemes :S


Ha tényleg érdekli a nyelv, akkor szerintem érdemes megpróbálni. Egy mozgásfajtát viszont szerintem tartsatok meg mellé, mert hiába vannak kint délelőtt mondjuk egy órát, meg jó esetben délután mikor mentek hazafelé még levegőzhet/játszóterezhet, meg hetente van egy tornanap mondjuk, ennek a korosztálynak ez kevés. Főleg, ha a gyereknek igénye is van rá, akkor próbáljátok ki mit bír, mi az, ami még a kellemes kategóriába esik számára, és nem terheli le.

2012. okt. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Néptánc: egyenlőre nem tudjuk mennyibe lesz, mert az óvónénije a helyi gyerekcsoport vezető és utánpótlást keres. Így felméri kinek "érdemes" és ingyen ízelítő órák vannak heti 1*1 óra. Úgy néz ki, hogy be fog kerülni, nagyon ügyes és imádja.


Kézilabda: szivacslabda óvodás korban, korengedménnyel mehet csak, mert elvileg 4 éves kortól van, de magas és jól megy neki(apuka kosaras innen a labdakezelési hajlam). A helyi utánpótlás minicsoportjába jár. Heti 2*fél óra 4500 Ft/hó


Nyelvet én tanítok neki itthon, minden nap 5-10-15 percet attól függően mennyire van kedve. Az oviban csak heti egy alkalom fél órás és 2500 Ft/hó. Tehát abszolút felesleges, mert egy nyelvet úgy érdemes tanulni, ha minden nap szánsz rá időt.


Úszás csak nagycsoporttól van. Csak ha lesz kedve, de amilyen vízicsibe, ki tudja.


Nem akarom túlterhelni sem, így ennyi bőven elég. Kimozogja magát, ügyesedik. Balerina szeretne lenni, de az apja inkább a sportot részesítené előnyben.

2012. okt. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én kiscsoportosom nem jár külön foglalkozásokra, én nem pártolom ebben az életkorban ezeket a foglalkozásokat.
2012. nov. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

a mi ovinkban nincs kiscsoportban semmi foglalkozás.itt azzal telik az első év,hogy megszokják a foglalkozásokat.torna az van minden nap kétszer is,januártól majd át is öltöznek hozzá

szerintem egy három éves még kicsi a rendszeres ovi utáni foglalkozáskhoz. középsőben én úszást és angolt tervezek neki

2012. nov. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt a Vekerdy Tamás gyermekpszichológussal készült interjút feltétlenül olvasd el:

[link]


Kiscsoportosoknak a mi óvodánkban sincs még semmi és én sem tartom szükségesnek, részben szakmabeliként is ez a véleményem. (az enyém 3 éves most kezdte az ovit)

2012. dec. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!