Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tűrik a munkáltatók,...

Hogyan tűrik a munkáltatók, ha a bölcsis/óvódás korú gyerek gyakran betegeskedik?

Figyelt kérdés
Vagy olyankor nem az édesanyja van a gyermekkel?
2012. okt. 23. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
A legtöbbje rövid úton megválik a dolgozótól, sajnos.
2012. okt. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az attól is függ, hogy mennyire gyakran beteg, illetve a munkáltató mennyire megértő (illetve hogyan lehet összeegyeztetni a munkatársakkal a dolgot). Én pl. bankban dolgozom, meghatározott létszámnak meg kell lennie, hogy egyáltalán kinyithasson a bankfiók. De mindegyikünknek van kisgyereke, így mindenki megérti a másikat. Megpróbáljuk azét valahogy megoldani: hol én maradok vele itthon, hol az apukája, de van, hogy anyumékat megkérem, jöjjenek vigyázni rá 1-2 napra (sajnos 100 km-re laknak, ez sem olyan egyszerű, hogy csak átugrik és kész, itt a nagyi...) Hála égnek azért nem annyira vészesen sokszor fordul elő (kopp-kopp-kopp).
2012. okt. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi is felváltva vagyunk vele itthon, így nem tűnik olyan gyakorinak a táppénzes napok. De szerencsére a fiam nem túl beteges.
2012. okt. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%

Én kereskedelemben dolgoztam, logisztikán.

Körülöttem sok szülő volt és gyakran hiányoztak. Persze ekkor a többi osztályon lévőnek hosszúznia kellet, ami egy idő után a többségnek nagyon idegesítő volt.

Pl. nem 8 órát vagy bent, hanem 12 órát és úgy 2-3 héten keresztül. Ezt a napi plusz 4 órát senki nem fizeti ki neked. Viszont lecsúsztathatod.. már ha tudod. Mert mire sikerülne az adott osztályos kollégáknak egyeztetnie a beosztást, hogy ki mikor jön, az adott kolléga (aki miatt az egész van) újra táppénzen van otthon a gyermekével.


Elég nehéz és kínos téma ez. Viszont mind a két oldalról meg kell és lehet érteni az embereket!


Nekem volt olyan hónapom, hogy egyik kollégám helyett minden nap dolgoztam (hétvégén is) reggel 8-este fél9-9-ig. Alapból 8-kor zárunk, de mire a kasszások leszámoltak mindent, mire bezártam ... szóval érted, alig pihentem.

2. héten úgy mentem már dolgozni, hogy hulla voltam.

Pedig akkor se családom nem volt még, se kutyám-macskám. Éltem a fiatalok világát.

A fizetésem természetesen egy centtel sem nőtt... volt majdnem 2 hét "szabim", ha a csúsztatásokat nézem csak.


Amikor a kollégám visszajött a tp-ről, annyit se mondott, hogy X napig ne gyere be, helyettesítelek. Elment szabira.

3 hétig volt megint távol, ebből 1 hét tp volt megint a gyermeke miatt.

Amikor visszajött dolgozni, az áruházvezető már meg se kérte, hogy átöltözzön. Kirúgták.


Sajnáltam szegényt, de nem az én döntésem volt. Beleszólásom se volt. Állítólag már hónapokkal előtte kiakarták rúgni a sok tp miatt, de az áruházvezető védte őt is, mint a többi szülőt nálunk.

Viszont az neki is berakta a kulcsot, amikor tp után egyből elment szabira.. szóval ez nem így működik.


Az én munkahelyem egyébként eléggé család centrikus és megértőek. Egy bizonyos szintig!


Szept.-október környékén megyek vissza dolgozni, de én már most közöltem a főnökömmel, hogy nem nyitok, nem zárok. Nem vagyok hajlandó egy héten 2-nél többször hosszúzni senki kedvéjért sem.

Megértette. Kirúgni nem fog, nem is tud. Mivel én az anyacéggel állok szerződésben, kint külföldön.

2012. okt. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azzal van szerencsem, hogy rugalmas a munkaidom. Nagyritkan otthorol is tudok dolgozni ha rakapcsolodom a laptoprol a ceges halozatra. Az utobbit nem szeretem csinalni mert ugyan ki hiszi azt el, hogy otthonrol dolgozom egy kozel 3 eves beteg gyerek mellett. :) Igy marad a rugalmas munkaido. Kiveszek 1-2 napot es ledolgozom. A ferjem munkaideje is rugalmas igy felvaltva megoldjuk. Ha minden cerna szakad es nagyon hosszu idejig beteg a picur akkor veszunk ki par nap fizetetlen szabadsagot felvaltva. Kulfoldon elunk es itt sajnos nincs gyerek utan tappenz csak sajat szabadsag vagy fizetetlen szabadsag. :( Amugy munkaltatoilag nagyon szerencses vagyok mert egy igen ritka rendes fonokom van. Szeritnem ez attol is fugg milyen munkakorben dolgozik az ember es mennyire megerto a vezetoseg ilyen teren.
2012. okt. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az igazat megvallva, én mielőtt terhes lettem, megbeszéltem a férjemmel, hogy valószínűleg munkanélküli leszek, mire a végére érünk a gyednek. Sajnos a szakmámban nem jellemző, hogy vissza lehet menni szülésről. Így az első pillanattól kezdve a baba melletti sokadlagos gondolatom az, hogy mit lehetne csinálni, ha lehet vállalkozóként utána.


Ha sikerülne mégis visszamennem, akkor a férjemmel felváltva gondolnám a táppénzt, illetve ebbe anyuékat is belevonnám, így csak minden harmadik esne rám és a férjemre is.

2012. okt. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Felváltva vagyunk itthon vele, így egyikünk sem esik ki annyira a munkából, hogy nagyon feltűnő lenne.


Nagyon sok helyen nem nézik jó szemmel. Sőt egyre többször van "hála kedves kormányunknak", hogy amint visszamegy anyuka dolgozni szépen megszabadulnak tőle, mert most már nincs védettség sem. Aztán nesze neked szüljél 4-et 5-öt de jó, akkor nem lesz családon belüli erőszak, nem csökken a népesség stb. Eh.........nagy marhák.

2012. okt. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szerencsém van, mert dajka vagyok. Így amikor bölcsis lett a kisfiam, a főnököm tudtam, hogy mire számíthat. Nem mondom, hogy örült, ha sokat voltam oda (az első fél évben alig dolgoztam, mert 1 hét bölcsi után 1-2 hetet otthon voltunk), de nem igazán szólt. Ha szólt is nem érdekelt, a gyermekem az első. Nem tudom kire bízni, meg csak velem van meg ha beteg. Így mindég én megyek vele táppénzre.
2012. okt. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem óriási mázlim van, mert egyrészről olyan munkát végzek, hogy nem kell helyettem másnak dolgoznia, másrészről pedig elég toleránsak a cégnél.

Jól tudták, hogy 2 kisgyerekem van, így 2x eséllyel lesznek betegek, de eddig még nem volt gond (kopp-kopp-kopp).

Mondjuk szerencsére ők sem olyan betegesek és nem is mindig én megyek táppénzre velük.

Na meg itthonról is szoktam dolgozni a laptopon vagy telefonon intézem a benti ügyeket, szóval gondolom a hozzáállásom is számít...

2012. okt. 24. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!