Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a kislányomnak?

Figyelt kérdés
A lányom szept. 17-én kezdte az ovit.Az első másfél héten rendben ment ninden, semmi sírás, semmi hiszti.Aztán beteg lett,egy hetet kihagyott, majd ezután kezdődtek a gondok.Először csak aludni nem akart, aztán ebédelni se, a mai napon már be se akart menni a csoportba csak ordított torkaszakadtából.Az óvónők azt mondják, hogy annyira sír,hogy zavarja a foglalkozást, a többi gyereket, és olyan szinten behergeli magát, hogy a végén még hány is.Eleinte felhívtak hogy menjek érte, mert nem tudnak mit kezdeni vele.Viszont én nemsokára megyek dolgozni, nem fogok tudni érte menni.Hogyan tudnék segíteni neki, mert félek hogy lelkileg nagyon meg fogja viselni az egész napos sírás.
2012. okt. 25. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
történt valami vele?nem szeret ott valakit vagy mi???mert csak van valami baj,kérdezd meg tőle mi az ami nem jó az oviban mi történt amiért nem szeret ott lenni.vegyes csoportba jár???
2012. okt. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen vegyes csoportba jár, viszont egy olyan kislány is oda jár, aki akivel együtt szokott itthon is játszani.Én arra gyanakszom, hogy a a múltkor alvásidő közben 2x kéredzkedett ki pisilni, és senki nem ment ki vele,hagyták egyedül sírni a wc-ben.
2012. okt. 25. 12:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Tapasztalatból mondom, hogy amelyik kicsi nem sír az elején, az majd sír utána. Minden gyereknek át kell ezen esni. és igen, a szülő sír vele, de otthagyja, mert ezt máshogy nem lehet! Persze eleinte el kell menni érte délben, ebéd után. Nem lehet otthagyni rögtön aludni, ez nagyon rossz lehet a kicsinek. De előbb-utóbb átesik rajta.


Az óvónőket nem értem meg. mi az, hogy zavarja a foglalkozást?? Hogy mondhat ilyet? hát persze hogy sír, most szokatós! Az a dolga, hogy sírjon. Vegye az óvónő az ölébe.


Anyukám 36 éve óvónő, és most nekem is sikerült 5 hónapot kiscsoportban dolgozni. Beleláttam valamennyire a dolgokba, és én is szokattam szeptemberben kicsiket. Csak a legvégső esetben hívtuk az anyukát telefonon. Volt olyan, hogy 5 sírt egyszerre. :) Az meg, hogy hány, végül is természetes. Nálunk is volt olyan kislány. Majd elhagyja pár hét után.


szerintem az óvónőknek nem lenne szabad olyat mondani, hogy nem tud vele mit kezdeni. Elég érdekes.


Szerintem biztos, hogy sírni fog az első hetekben, de van esély rá, hogy abbahagyja. Ez ezzel jár.

2012. okt. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még annyit hogy volt egy kisfiú ott, ahol dolgoztam. Mivel áprilisban kezdtem, és ő utána visszamaradt kiscsoportba, ezért láthattam, milyen károkat okozott benne, hogy nem lett otthagyva idejében aludni. Az anyuka egész évben (!) hazavitte délben a kisfiút, mert sírt. Most szeptembertől szokattuk alváshoz. Hát, nagyon nehéz küzdelem volt.


Jobban jár a gyerek, ha csak egy pár hétig viszi haza az anyuka!


Esetleg olyat lehet, hogy elmégy az óvodába (nálunk ilyen módszer volt), és kihívatod az óvónőt a csoportból úgy, hogy a gyermeked ne vegyen észre. Ha minden rendben van, nem kell hazavinned.

de hidd el, elalszik ott a síró gyerek is, ha megfelelően van altatva. Esetleg odaül az óvónő, és simogatja addig, míg elalszik.

2012. okt. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ha lehet ilyet írni, egy picit "megnyugodtam". Azt hittem hogy csak az én gyerekem csinálja ezt az oltári nagy balhét, de látom vannak sorstársaim. Kitartást mindenkinek! Ránk fér!
2012. okt. 25. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!