Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy érthette az anyuka?...

Hogy érthette az anyuka? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Kislányom nemsokára négy éves. Ügyes kislány, járunk tornázni jó benne, és habár kiscsoportos, már a középsősök foglalkozásait csinálja, és ő az egyik legügyesebb. Annyiban más egy kicsit mint a többi ovis, hogy kicsit elmélázóbb, ha belemélyed valamibe, akkor hiába szólok neki nem figyel, és amikor sétálunk mindig lassan megy, nem igazán akar sietni. Nem is szoktam én ebből problémát csinálni, ha ráérünk miért rohanjunk, ha pedig nem figyel rám rögtön,szólok újra. Ez jött szóba az egyik anyukával folyatott beszélgetésünk során, erre ő közölte, hogy pedig hát fel kell zárkóznia a többiekhez. Nem igazán értem mire gondolt?
2012. okt. 25. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kérdezd meg tőle!
2012. okt. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kisebbik ilyen, séta közben észreveszi a szép felhőket, a pillangókat és sokszor elmereng... Hát, iskolában már nehezen tolerálják az ilyet, lehet, hogy anyuka erre gondol. Sorakozó van, figyelni kell a cuccokra, időre érni ide-oda.

Nekem is nehezen szokott be a lányom, nehezen viselte az iskolai pörgést az ovis nyugalom után.

2012. okt. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Négy évesen még bőven belefér ez a viselkedés, ráér még szerintem. Egy év alatt is sokat fog változni.
2012. okt. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Kedves első válaszadó! Amikor visszakérdeztem, az anyuka annyit mondott: nem úgy értettem... Nem álok le vele vitázni. Úgyanis ha rákérdezek hogy fejtse ki bővebben, akkor az kötözködésnek tűnhet.

2012. okt. 25. 13:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem arra gondolhatott, hogy pl amikor majd az iskolában kell figyelni dolgokra, akkor nem lesz jó ha ennyire elmélázik, mert lehet hogy a többiek majd már rég máshol tartanak, mire ő még mindig le lesz ragadva egy feladatnál/témánál.

De tényleg az a legegyszerűbb, ha megkérdezed tőle.

2012. okt. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát ha feladatot kell megoldani, akkor éppen hogy gyorsan kész van, és türelmetlen:) Mindig ő akar lenni a legügyesebb. Csak mikor játszik, akkor tud nagyon elmélyülni, na meg a séta...

Mindegy, igazából úgyis a saját ütemében fejlődik:) Csak mint a legtöbb anyuka, én is halálra aggódom magam minden apróságon.

2012. okt. 25. 13:36
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mibe zárkozzon fel a többiekhez, a sietös sétaban? Szerintem badarság, ne adj a kérdésre. Lehet az övé tud gyorsan sétálni, de lehet nem tud olyan jol tornázni, mindenkinek van erössége és gyengesége.
2012. okt. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!