Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért haragszanak sokan arra...

Miért haragszanak sokan arra az anyukára aki állami bölcsődébe járatja a gyermekét miközben még vele van GYES-en és nem dolgozik, esetleg a kistesó is van a pocakban, vagy már megszületett és vele van otthnon az anyuka?

Figyelt kérdés

Nem jobb a gyerekeknek egy jó kis közösség és mellé kipihent ,nyugodt anyuka amikor együtt vannak?


Már nem a dolgozó anyukák kiváltsága a bölcsőde,hanem az otthonlévőknek is jogos kívánsága gyermekük bölcsődei elhelyezése.


2012. okt. 24. 19:50
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
95%
Ha van szabad hely a gyerek számára akkor nem zavar, de ha "csókos" és olyantól veszi el a gyereke a helyet aki menne dolgozni az nem túl jó szerintem!!!!!
2012. okt. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert nagyon kevés állami hely van és sokaknak vissza kell menni dolgozni. Egyrészt szerintem nem ördögtől való gondolat, hogy GYES-es anyukának bölcsiben legyen a nagyobb gyereke, szóval én nem vagyok ellene, de amikor nekem vissza KELLETT menni dolgozni és a 2 éves gyerekemet be KELLETT adni a bölcsibe különben a napi megélhetésünk került volna veszélybe, akkor baromi dühös lettem volna, ha az én gyerekemnek nincs helye vagy fizethettem volna a drága magánbölcsit, miközben otthon lévő anyukák gyerekeivel van tömve az állami -olcsóbb- bölcsi.
2012. okt. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Akár igazad is lenne abban az esetben ha minden településen korlátlan számban lennének bölcsödei férőhelyek. Addig amíg sok helyen a dolgozó szülők gyerekeinek sincs férőhely addig "enyhén" demagóg ez a megközelítés.
2012. okt. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincs elég hely. Így sok anya azért nem tud visszamenni dolgozni mert nem veszik be a gyereket az oviba. Viszont a protekciós Marika dadus rokona már rég ovis amikor az anyukája háztartásbeli. Engem nem érint de szerintem is szemétség más elől elvenni a helyet. Ha van hely akkor nyugodtan.
2012. okt. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés ez. Én egyébként nem vetem meg az ilyen anyukákat, ha van szabad hely a bölcsiben akkor én is támogatom, de elgondolkodtat amit az első írt! Nekem 13 hónapos a lányom, 2 éves korától szeretném bölcsibe adni, de én elsősorban azért mert dolgozni szeretnék. (Remélem fogok is) Ettől függetlenül még szeretném ha elkezdené szokni a közösséget, a gyermektársaságot, de ha tudnám, hogy nem kapok munkát lehet, hogy annyira nem eröltetném a dolgot. Hiszen mellettem is jól elvan otthon, neki még nincs kistesója, hogy annyira kimerüljek. :) Mellette is el tudom végezni a dolgaimat! De egy szónak is száz a vége, szerintem azokat jobban megilleti a bölcsibe járatás joga, akiknek munkahelye van! Persze, ha kistesó is van, az is egy másik dolog, fontos, hogy az anyuka kipihenje magát. De azért aki dolgozik is, annak meg a gyermekfelügyelet muszáj megoldania és van akinek a családja nem tudja ezt kivitelezni! Én fősulira járok a kislányom mellett, plusz eddig dolgoztam is, nem is keveset, nem volt bölcsi ahová beadjam, nem is tudtam kipihenni magam. :) Senkit nem érdekeltek a jogaim. :) Attól mert én eljártam dolgozni, nem szívesen adtam volna be bölcsibe, hiszen ahhoz még picinek éreztem. Majd ha eljön az ideje! :)
2012. okt. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
69%

Te is pontosan tudod, csak veszekedni akarsz.

Nem azért fizetjük az adót, hogy otthon pihenő anyáknak gyerekmegőrzőt biztosítsunk hanem azért, hogy ő is tudjon dolgozni és fizessen adót, amiből az ovi fenntudja magát tartani.

2012. okt. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
84%

Azért van a gyes, gyed, hogy a gyerekeddel foglalkozz. Ez a kvázi fizetésed.

Beadod bölcsibe, akkor te mire fel veszed fel a gyedet/gyest? Vagy lemondassz róla?

2012. okt. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

"Beadod bölcsibe, akkor te mire fel veszed fel a gyedet/gyest? Vagy lemondassz róla?"


Én magam már a szabadságaimat töltöm a GYED után egy hét múlva pedig dolgozni is fogok több műszakban , a kislányomat most szoktatom a bölcsibe,a nagyobbik gyermekem is két éves korától bölcsis volt és akkoris dolgoztam.

GYES-t a 8 órás munka mellett is kapni fogom mivel a nagyobbik gyermekem tartós beteg (hosszú ideig tartó izületi gyulladás miatt) .

2012. okt. 24. 20:33
 9/33 anonim ***** válasza:
44%
Szóval tényleg csak provokáció volt, találj inkább mást magadnak.
2012. okt. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Szó sincsen provokációról,de én úgy gondolom,hogy döntse el mindenki ,hogy mi a jó neki és a gyermekeinek,amennyiben van hely ,akkor miért ne járathatná az anyuka a gyermekét bölcsődébe ,az másoknak miért fáj ?
2012. okt. 24. 20:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!