Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valóban van ok az aggodalomra?

Valóban van ok az aggodalomra?

Figyelt kérdés
A véleményeteket szeretném kérni, mert édesanyám nem hisz nekem. Van két kis testvérem, egy év korkülönbség sincs köztük, egyik 4, másik az 5. évében van. Egy ovis csoportba járnak, és mivel az öcsém évvesztes, úgy volt, hogy iskolába is egy osztályba mennek (azért ragaszkodtunk ehhez, mert az én általános sulim nagyon bevált). Ma én mentem értük, és az óvónő azzal fogadott, hogy "csókolóztak egymással". Én egyáltalán nem vettem komolyan, amit gondolom az óvónő észre is vett, mert figyelmeztetett, hogy mindenképpen szóljak az anyukámnak, mert ebből "később probléma lehet". Itthon végül elmeséltem, mert nem akartam, hogy ne tőlem tudja meg. Azóta anya teljesen kétségbe van esve, el akarja vinni őket pszichológushoz, és még velem is veszekszik. Már ott tart, hogy kiveszi az egyiket a csoportból. Most komolyan lehet ebből bármilyen probléma? Adott a szájára egy puszit, ráadásul mikor rákérdeztünk, már nem is emlékeztek rá.
2012. okt. 25. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg ghyermekpszihologust az orvostudakozo.hu-n. Szerintem ha nem állandoan csinálják akkor nem lehet baj. gyerekeknek vannak hülye ötleteik. ;)
2012. okt. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Semmi ok az aggodalomra.

Én ennyi idősen az oviban a barátnőmmel azzal szórakoztunk, hogy kinyújtottuk és összeérintettük a nyelvünket. Többször is és az óvónénik nem foglalkoztak vele. A barátnőm és én is minden tekintetben normális felnőttek lettünk.

2012. okt. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. :)

igen, én is mondtam anyának, hogy minden gyerek csinál hülyeségeket, de neki az a kifogása, hogy ők testvérek.

2012. okt. 25. 21:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Valószinü ezért a legjobb barátok... ;)
2012. okt. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A gyerekek 4-5 évesen kezdenek érdeklődni maguk és mások iránt. Ezek még nem komoly dolgok, csak játszanak. Semmi gondja nem lesz ebből egyik gyereknek sem, annyit kell tisztázni velük, hogy csókolózni az emberek nem a rokonokkal szoktak, hanem mással. Csak azt nem mondjátok, hogy azzal, akit szeretnek, mert akkor jól csinálták. ;)

Úgyhogy mond meg anyukádnak, hogy ne izguljon, de ha akar, kérdezzen meg egy gyerekpszichológust.

2012. okt. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Amúgy nem is a legjobb barátok, mert állandóan veszekednek :D

Köszi az újabb válaszokat. Az óvónő kerített igazából nagy feneket neki, én meg már bánom, hogy elmeséltem.

2012. okt. 25. 22:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Nővérem gyerekeivel történt nemrég ugyanez, ott 7 éves a fiú és 5 éves a lány. Tv-ben láttak egyszer egy csókólózós jelenetet, utána otthon többször is utánozták. Persze amikor a nővérem észrevette elbeszélgetett velük, és pár nap után már nem is érdekelte őket ez többé, azóta sem fordult elő. Semmi gond nincs ezzel!
2012. okt. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!