Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oviba milyen tortát rendeljek,...

Oviba milyen tortát rendeljek, amit tejérzékeny gyerekek is ehetnek? Vagy külön kérésre csinálnak ilyet cukrászüzemekben?

Figyelt kérdés

Nálunk csak cukrászdait lehet bevinni szülinapon, és szeretném hogy minden gyerek ehessen belőle. De pl. azt sem szeretném hogy tele nyomják növényi tejszínnel, mint sajnos a legtöbb sütit.

Puncs, kardinális, eszterházi, ezek jutottak eszembe, amik finomak, vagy esetleg "vajkrémes" gesztenye torta művajjal :) ???

Mit ajánlotok?


2012. szept. 24. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:

ezekbe kell tej v tejszin...


piskotatekercsbe pl nem....


Nem tudom mi jobb, párnapos hasmenés v egyszer növényi tejszín

2012. szept. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Inkább mint írtad olyat válassz ami finom, ne az a tömöt tejszínes krém legyen benne, bár a gyerekek annyira örülnek a tortának, mindegy milyet viszel!

A cukrászdában kérdezz rá melyik miből van, mert lehet a csoki torta is csak margarin kakaóval kikavarva!

2012. szept. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze nem úgy gondoltam hogy növényi hab ne is legyen benne, csak ne olyan típusú torta legyen hogy a 80 %-át ez a hab tegye ki. Azért gondoltam, hogy a puncsos elvileg beül nem krémes, kívül meg lehet cukormázzal kérni. Csak nem tudom hogy a belső lekváros töltelékben van-e tej, mert én pl azzal áztatom be a puncs szelet töltelékét.
2012. szept. 24. 11:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Növényi tejszín sem jó, szinte mindegyik tartalmaz tejfehérjét. Én megkérdezném a cukrászdában, hogy tudnak-e tejmentes tortát készíteni? Ha tudnak, akkor megmondják azt is, hogy milyen ízből lehet választani. A gyerekeknek általában mindegy, mindegyiket szívesen fogyasztják és nem lesz bajuk az egyszeri tejmentes tortától.
2012. szept. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Rengeteg cukiban készítenek ma már szinte mindenféle tejmentes sütit is.
2012. szept. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor megérdeklődöm hogy felénk készítenek-e kifejezetten tejmentes tortát. Remélem nem sokkal drágább így, mint a sima.

2012. szept. 24. 12:55
 7/7 anonim ***** válasza:

pl nálunk van 1 szem tejérzékeny gyerek az ovba. de az óvónő mondta hogy vegyek nyugodtan sima tortát , mert annak a kisfiúnak van gyógyszerre. Torta előtt beadják neki, 30 perccel és ugyan úgy ehet belőle!


érdemes megkérdezni az óvónőt. meg hogy melyiket szeretik jobban a gyerekek!

2012. szept. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!