Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az oldalra járó anyukák...

Az oldalra járó anyukák mindent tudnak, mindent jól csinálnak, sosem hibáznak és tökéletesek?

Figyelt kérdés

Olyan sok kioktató választ olvasok, had ne mondjam milyen stílusban. Mintha a válaszolók tökéletes anyák lennének, semmi problémájuk nem lenne.

Pl. A kisfiam 1 éves kora körül az egyik szobanövényről letépett egy levelet és beleharapott. Nem tudtuk, hogy mérgező-e, így írtam ide is egy kérdést ezzel kapcsolatban. Mindez úgy történt, hogy ültem a földön, a fiam mellettem állt, a növény ő mellette. Csak félre fordultam, hogy egy könyvet felvegyek. Ilyen válaszokat kaptam: "ilyen soha nem fordulhat elő, még véletlenül sem".

Hasonló kategória a "neveld meg" válasz. Valószínűnek tartom, ha a kérdező kiírja ide a problémáját, akkor foglalkozik, neveli a gyerekét és megoldást próbál találni. Vagy ingerültek, idegesek az emberek? Ezen vezetik le? Vagy miért nem lehet egymást normális válaszokkal segíteni? Tökéletesnek kell lenni?

Én nem vagyok az!


2012. okt. 26. 10:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok tökéletes, sőt... Állandóan kutatom az információt, hogy mit lehetne jobban, másként csinálni, mi nem jut eszembe, ami fontos lehet és mit rontok el...

Nehéznek tartom, hogy a megfelelő tudás ismeretében mindig jól cselekedjünk, jól reagáljunk. Sokszor tévedek.

A negatív válaszolókra nem figyelek, csak azt raktározom el a fejembe, ami hasznos és próbálom kizárni az életemből a gonosz vagy "túl tökéletes" válaszolókat.

Szerencsére sok kedves, együttérző anyuka van itt.

További boldog gyermeknevelést kívánok.

2012. okt. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
én sem....Azt gondolják hogy ha mást kioktatnak ,lehurrognak attól ők jobbak.Kár hogy nem látjuk közben őket.Egy pillant sok mindenre elég.Mi ketten ültünk a férjemmel a kislányom mellett amikor fejre esett a kanapéról.Egy másodperc volt az egész ,de mozdulatlanul néztük végig,még annyi villant át az agyamon hogy most biztos kitörte a nyakát.(nem lett semmi baja)Attól hogy anya vagy nem lett szuperhősöket meghazudtoló reakció időd és gyorsaságod.
2012. okt. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
én nem vagyok tôkéletes, mondjuk nem is akarok az lenni. ôsztônôsen nevelem a fiam, szeretettel, de van hogy kiborulok, h kiabálok vele, h elesik, h nem tudom tolerálni az ônfejuségét. mondjuk probálok kedves lenni az emberekkel és kedvesen válaszolni. nekem személy szerint borzalmasan rosszul esik, hha vki beszol pl. ezen az oldalon. mivel nem adok rá okot, nem is értem, h miért írnak ocsmány stílusban válaszokat. amúgy szerintem aki bunko, az itt vezeti le a saját feszultségét. nem tartom normális dolognak.
2012. okt. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
A "neveld meg" az a szófordulat, amitől nálam is felmegy a pumpa. :) De milyen érdekes, hogy ezek az anyukák most nem válaszolnak a kérdésedre.
2012. okt. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!