Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egész napra adjam oviba, vagy...

Egész napra adjam oviba, vagy csak délig?

Figyelt kérdés
Októberben kezdi az óvodát a kislányom. A kicsivel (12 hónapos) még itthon vagyok/leszek. Mindenképpen elkezdi az ovit a lányom, mert nagyon szereti a gyerekeket, ha nehéz is lesz az eleje, biztos, hogy a gyerektársaságra szüksége van, és élvezni fogja. Viszont nem tudom, hogy hazahozzam-e ebéd előtt, azaz csak 4 órát legyen-e ott, vagy egész ébredés utánig, azaz majdnem 8-at. Szívem szerint hazahoznám, hogy legalább addig együtt lehessünk, (meg lehessenek a testvérével), kihasználhassuk az időt, amíg nem dolgozom, de hallottam olyan véleményt óvónőktől is, hogy ha dolgozni megyek és akkor akarom csak ott altatni, az olyan lesz neki/vagy rosszabb, mint egy újabb beszoktatás. Mi a véleményetek?
2009. aug. 9. 23:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem csak délig hagyd az oviban,aztán jövőre,ha jól érzi magát,már ott is aludhatna!Először be kell szoknia a közösségben,mert más az,amikor csak nagyon rövid ideig van gyerekek között és más az,amikor már rendszerhez szoktatják a gyerekeket és több dologhoz kell alkalmazkodnia!Tapasztalatból irom neked!:)

2009. aug. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
30 éves vagyok, de eszembe jutott a kérdés kapcsán, hogy nekem eleinte nem kellett az oviban lennem délután, mert anya otthon volt az öcsémmel. Aztán visszament dolgozni és ott kellett aludnom. Sosem tudtam aludni és útáltam a délutánt az oviban, mert megszoktam, hogy délben mehetek haza. Furi, mert ez nem jutott azóta eszembe, most viszont igen, hogy kérdezed...
2009. aug. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is "félnapos" voltam annak idején, nekem is most - a kérdésed kapcsán - jutott eszembe. Délben jött értem Nagyapám. (A szüleim dolgoztak.) Délben már alig bírtam kivárni, hogy jöjjön, sokszor a fogas mellett, a kabátoknál ültem, hogy hamarabb öltözhessek és hazamehessek.

Most én is éppen ezen gondolkodom a kisfiammal kapcsolatban, mert kistesó ugyan nincs még, de nagymamát (anyukámat) talán meg lehetne fűzni, hogy hozza el majd délben.

Most még gondolom, egy évig úgyis otthon leszel. Addig biztos szívesen lenne veled a nagyobbik gyerkőc délutánonként. Ha majd visszamész dolgozni, nem lesz valaki a családból, akivel együtt lehetne délután (nagymama, nagyapa)? Persze tudom, nem könnyű, de ha közeli családtag (pl. anyukád), akkor talán más lenne később is.

2009. aug. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!