Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Mennyire beszéltek...

Anyukák! Mennyire beszéltek csúnyán a gyermeketek előtt?

Figyelt kérdés

Párom kisfia egy-kétszer tud olyan csúnyát mondani, hogy én magam is elpirulok... Mikor kérdőre vonom, hogy ezt hol hallotta, a válasz eddig mindig a következő volt: Anya szokta mondani...

Én az apjára is rászólok, ha úgy van, jómagam abszolút nem káromkodom. Tudom, hogy jó példát állítok a gyerek elé, ha azt látja, hogy nem csak őt dorgálom le, hanem egy felnőttet is. De könyörgöm, mikor azt mondja, hogy az anyja beszél ilyen csúnyán, mit mondjak rá?

Általában annyit szokta, hogy tudod az okos emberek nem használnak ilyen csúnya szavakat.


Tulajdonképpen nem is az a probléma, hogy átveszi ezt a "szokást", hanem az, hogy egyáltalán nem cenzúrázza magát, ami azért egy 6 éves mellett számomra elképzelhetetlen.


2012. okt. 26. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer-egyszer előfordult már, hogy elhagyta a számat valami csúnya, de ez a 4,5 évben tényleg csak 1-1 alkalommal volt. Nem vagyok rá büszke, de hát emberből vagyok, néha rosszat teszek.
2012. okt. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
nekem is kicsúszott már néhány alkalommal a számon egy-egy szaftos káromkodás, de mióta a fiam beszélni kezdett, csak a következőket használom: kutyafáját, csudába, kutyafülét, a macska rúgja meg, bökje meg a kutya. Megmondom őszintén, meg fogom tartani ezt a szokásomat, mert nem túl elegáns, mikor egy nő, anyuka cifrán káromkodik. Néhány hónapja kicsúszott egy basszus, a fiam szépen el is ismételte: baffuf. Rögtön elmondtam, hogy anya most buta volt, buta dolgot mondott, ne tanuld meg. El volt intézve. Nagyon figyelek rá, hogy a fentieknél erősebbet se tőlem, se a férjemtől ne halljon a gyerek, mert nem kell neki ezeket még ismernie. Ő még csak most lesz 2,5 éves. Hála istennek nagyszülőktől se nagyon hall csúnya beszédet, de tisztában vagyok azzal, hogy ha nem a bölcsiből, akkor az óvodából hoz majd haza egy csinos gyűjteményt. Akkor is el fogom mondani neki, hogy ezek buta szavak, csak a buta gyerekek használják, és az olyan okos kisfiúk mint ő nem. Meglátjuk majd mennyit ér.
2012. okt. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Egyáltalán nem beszélünk csúnyán, se lőtte, se mögötte. Le lehet ám könnyen szokni róla, csak egy kis önfegyelem kérdése. És szerintem ez alap.
2012. okt. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem használunk olyan szavakat, amiket nem szívesen hallanánk vissza a gyerek szájából. Jó, mondjuk sosem volt egyikünk sem olyan, akinek minden második szava b*m*, de azért persze másképp beszéltünk a gyerkőc születése előtt. Érdekes dolog ez, mert semmilyen problémát nem jelent, hogy ne cifrázzuk előtte a mondandónkat (igaza van annak, aki azt írta, hogy minimális önfegyelem kérdése), viszont, ha elmegyünk bulizni, megint a régi szókincsünk tör emlékei feltörnek. :)


Szerintem nem igazán tudsz mit tenni azon kívül, hogy megkéred, egy adott szót ne használjon, ha veletek van, hiszen otthon úgyis ezt hallja továbbra is. Nekem az a tapasztalatom, hogy akik nem „cenzúrázzák magukat” a gyerekek előtt, azok általában olyan témákat is előttük beszélnek meg, amik egyáltalán nem gyereknek valók, úgy viselkednek kicsit, mintha a gyerek hülye lenne, nem értené a dolgokat. Aztán csodálkoznak, ha nekik is hasonló stílusban szól be a gyermek.

2012. okt. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
egyetlen csúnya szavam ami havonta kb egyszer önkéntelenül kicsúszik a számon, az a b*sszus, természetesen rögtön elraktározta és pár nap múlva ízlelgette, de mivel nagyon ritkán mérgelődök ennyire, el is felejtődött. Más kérdés h a férjem tud cifrákat, de egyelőre mindig kijavítjuk valami hasonló szóval hogy mit is akart apa.
2012. okt. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előfordul.

Amikor szétégettem a kezem, akkor is kicsúszott a b-meg.


De amikor a lépcsőn lecsúsztam, és a pi...ba kifejezést mondtam, rögtön elismételte.

A mama egyetlen csúnya szót mondott, pedig ő végképp nem szokott, na azt rögtön megtanulta, tökéletesen...


Olyan az agyuk, mint a szivacs. Elég, ha egyetlen alkalommal hallják, utána már mondják is.


És amúgy meg egy 6 éves! Nehogy elhiggy neki mnindent! Anyukám tanítónéni, 6-7 évesei vannak pont most. Mesélte, hogy a barátnőm fia mesélte órán, hogy anyja a lábosban szokta a koszos edényeket mosogatni. És ezt tudjuk, nem igaz, mert eleva, mosogatógépe (is) van, a másik hogy lábosban soha sem mosogat. És hiába mondta a "tanítónéni" neki, hogy ne mond, anyukád nem szokott lábosba mososgatni, a gyerek kötötte az ebet a karóhoz.


És nem kell amúgy sem azt a következtetést levonni, hogy egyáltalán nem cenzúrázza magát. Valószínűleg ha a párod egy intelligens ember, akkor a volt párjának sem lóg a kapa a szájából :)

2012. okt. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapból nem beszélünk csúnyán. Mi még a várandóság idejében kitaláltuk apukával, hogy ha mégis olyan helyzet adódna, amikor kicsúszhatna valami kacifántos a szánkon, inkább elbohóckodjuk és azóta meg is szoktuk. Pl.: mikor a kisfiam elszaladt mellettem 2 évesen, én megijedtem és a levesbe ömlött a kezembe lévő sótartó fele tartalma. Ilyenkor ilyesmit, hasonlót mondunk: Azt a jó áldott kazasztáni kulipintyós napsütésit :) A férjem tehetségesebb, azokon mindig jót nevetünk :)
2012. okt. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Most őszinte leszek,meglepődtem hogy nektek a "basszus",az káromkodás!Nekem nem az!

Az én kiscsoportos kisfiam,egyik nap azzal jött haza az oviból hogy b...meg!Az első pár alkalommal,nem vettem róla tudomást,de ez a taktika nem vállt be.Akkor elmondtam neki hogy az okos emberek nem beszélnek így,ő se tegye!Ne használja ezt a kifejezést mert csúnya!Megkérdezte de akkor ő mit mondjon?Mondtam ,mondja azt hogy basszus-gitár!Azóta ő így "káromkodik" :) de inkább így mint az eredeti!

Egyébként én pozitív-típusú káromkodó voltam(nem mérgemben hanem lelkesedésemben használtam)de mióta gyerekeim vannak,természetesen leszoktam róla,a családom meg sosem volt csúnyán beszélő!

A paletta mégis színesedik, olyanokkal amit én egész biztos nem mondanék,az oviban elég ha egy gyerek hall ilyet a környezetében :( már el is indult a láncreakció!

A szavakat meg fogja ismerni,sajnos ez tény,az pedig rajtam múlik,illetve a nevelésünkön hogy valóban használni fogja e nagyobb korában!

2012. okt. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Az én kisfiam is hoz haza a bölcsiből "szitokszót": irgumburgum, lófütty, azt a paszta cipő paszta... Rá is kérdeztem, honnan tanulja és a gondozónéni elárulta, hogy ő szokta mérgében ezeket használni. Azóta mi is ezeket mondjuk (persze azért előfordul, hogy sziszegve, halkan kicsúszik csúnya is, de csak úgy, hogy inkább ne hallja a gyerek). Apósom viszont úgy káromkodik a gyerek előtt, mint a kocsis és hiába kérjük meg, hogy kicsit fogja vissza magát, nem tudja.
2012. okt. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!