Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezd el beszelni egy...

Hogy kezd el beszelni egy gyermek? Kisfiam januarba lesz 3 eves. Joforman csak szavakat mond, es azt is keveset, es nem tisztan.

Figyelt kérdés
az baj,ha ugy hasznalja a szavakat,hogy magara azt mondja,hogy baba,neha viki baba,mert viktornak hivjak.szoval 3.-ik szemelybe beszel.azt mondja baba,tente,baba megy jatek,szoval ilyenek.ez igy jo?eleinte igy kezdenek beszelni?

2012. okt. 27. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudok neked általános törvényszerűséget mondani, hogyan kezdenek el beszélni a gyerekek, az mindenképpen nagyon változó, hogy hány éves korban. De ha mégis kéne valami okosat mondanom, azt mondanám, hogy aki viszonylag későn kezd beszélni, az általában hamarabb jut el a mondatokban való beszédhez.


Arra viszont, hogy miért beszél egyes szám 3. személyben magáról, nem lehet az a magyarázat, hogy ti is így beszéltek vele? Pl. „Most anya felhúz Viki (baba) lábára egy zoknit” – vagy valami hasonló. Volt már itt ilyen kérdés, és mikor ott rákérdeztem, kiderült, hogy a felnőttek így beszéltek a gyerekkel (magukról és róla is 3. személyben), így nem meglepő, ha ezt tanulja meg a gyerek.

2012. okt. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte így használják hogy magukról Esz 3.személyben beszélnek.Csakhogy ez 2 éves koruk körül van.Szerintem egy picit le van maradva a kisfiad és most nem szemétkedni akarok.Biztos valaki írja mindjárt hogy az ő gyereke 4 évesen szólalt meg először és teljesen normális,de én a helyedben el vinném szakemberhez.
2012. okt. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen szerintem is beszedileg el van maradva,ezt nem vitatom,mert a többiek ilyenkor mar folyekonyan beszelnek.en mondtam is gyerekorvosnak azt mondta,hogy leghamarabb 3 evesen elkuld logopediara,de azt megkell varni,hogy 3 eves legyen.nem hinnem,hogy ugy beszelek hozza,hogy 3.-ik szemelyben,de kontrolallni fogom,lehet neha elöfordul.
2012. okt. 27. 13:58
 4/7 anonim ***** válasza:
26%

én tudat csak 3-4 éves kor között alakul ki, így teljesen normál hogy harmadik személyben beszél. habár unokahugom meg is lepett mert ö eleve énnel kezdett beszélni, de a gyerekek legtöbbsége csak 3-4 évesen kezd éntudata lenni.


Szerintem januárra rengeteget fog még fejlödni és mire szüli napja lesz már szinte mondatokat fog mondani.


a baba megy játék szuper kifejezés már ez egy 3 szavas mondat. így alakul a beszéd fejlödés, szerintem minden rendben van.

2012. okt. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

dehogy is, előző, az én tudat 1,5 évesen alakul ki és 3 évesnek már nam szabadna E/3 szem. használnia a magával kapcsolatos mondandóját mert ez és a beszéd elmaradása autizmus tünet lehet, nálunk is ez volt és igen megijesztettek pedig csak 2,5 éves volt.

kérdező, gyermekpszichiáter foglalkozik ezzel, a logopédus akkor tud segíteni ha mrá beszél. azonkívül én a tsmt tornát ajánlanám

2012. okt. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért utalnak a gyerekek (persze nem mindegyik) magukra eleinte E/3 személyben, mert így egyszerűbb a ragozás, mint megkülönböztetni az E/1 és E/2 személyeket is. Beszédtanulás elején normális jelenség.

Ha aggódsz a gyermeked beszédfejlődése miatt, nem kell megvárnod a 3. évet, hanem viheted korai fejlesztőbe, ott foglalkozik vele logopédus, ha szükséges. Vagy legalábbis megnyugtat, ha minden oké.

2012. okt. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam (2,5 éves) meg a kicsi babához ragaszkodik. Mondja, hogy én meg nekem, és egyre többet. Egyik napról a másikra kezdett el ragozni, és sokat gyakoroljuk. Estére rongyosra beszélem a szám...
2012. okt. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!