Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy kis tál vadas ebédre...

Egy kis tál vadas ebédre nagyon hízlal? (azért nem értem, hogy miért, mert jóformán csak reszelt répa. Kb mennyi kcal egy kis adag vadas kevéske tésztával (tényleg keveset ettem)?

Figyelt kérdés

mielőtt leoltanátok h fogyóznék és vadas..nem nem fogyózom, inkább erősíteni akarok, a sulyom rendben

csak kicsit formásabb szeretnék enni, ezért minden nap 60percet sétálok intenzíven dombos erdőúton és tornázom fél órát, de azért az étkezésre is jobban odafigyelek, mint azelőtt(több zöldség, nincs kenyér, nincs nasi, sült krumpli ilyenek)


2009. júl. 25. 12:53
 1/9 A kérdező kommentje:
és disznó hús volt benne de azt annyira nem szeretm ezért azt nem ettem csak egy felet
2009. júl. 25. 13:03
 2/9 anonim ***** válasza:
38%

Az efféle kérdés pontos megválaszolásához meg kell keresni egy átlagos vadas receptet, és az összetevőket kalóriában kiszámolni.

Például:


vadas 6 fő:


* 1 kg sertéscomb - 1600 kcal

* 3 db sárgarépa - 120 kcal

* 1 db fehérrépa - 40 kcal

* 1 szelet zeller - 20 kcal

* 2 db hagyma - 100 kcal

* 3 db babérlevél - semmi

* 15 db szemes bors - semmi

* izlés szerint só - semmi

* 8 evőkanál olaj - 720 kcal

* 1 evőkanál mustár - 15 kcal

* 3 evőkanál liszt - 220 kcal

* 3 dl tejföl - 400 kcal

* 2 kiskanál cukor - 80 kcal

* izlés szerint törött bors - semmi



Na ha ezt összeadod, 6 főre 3300 kalória jön ki, ami egy teljes adagra bizony 550, igen sok. (és akkor még nem volt köret!)


A probléma nem is a kalóriával van, hanem sajnos avval, hogy az miből tevődik össze. Mint látod, az számít, az étel hogyan készül. Van, aki se lisztet, se tejfölt nem használ a vadashoz. Úgy mindjárt más a képlet. De egyértelmű, hogy a fenti receptnél a zöldségek, amik ugye nehezbben - vagyis inkább sehogy - alakulnak testzsírrá, mindössze 280 kalóriát tesznek ki a 3300-ból. A többi mind a zsíros disznóhús - ha a comb szép sovány, ez még nem olyan vészes, de a tejföl, olaj, liszt, cukor és társai a fogyókúra fő ellenségei!

Szóval én ha fogyózom, abszolút nem eszem abból, amit más főzött. A magyaros konyha általában mindenhez lisztet meg rengeteg olajat, tejfölt, cukrot használ. Az ezekben található kalória másképp viselkedik, mint a zöldségekben vagy a gyümölcsökben vagy a sovány dolgokban. Azonnal könnyen zsírrá alakítja a szervezet. Amúgy egy nő kb 1600-1800 kalóriát eszik egy nap, ha nem fogyózik, na ebből 550 kapásból csak ebben a kajában benne volt. A fogyúkúrának 1200-1500 között kellene lennie, és bizony nem tejfölből meg lisztből meg sertéshúsból kéne állnia. Emellett azt se tudjuk, mennyit is ettél - a "kis adag" igen relatív tud lenni. Ebben a receptben kb 170 dkg hús jut egy emberre, ha komolyan gondolod a fogyást, vegyél egy konyhai mérleget, és tanuld meg, hogy ránézésre lásd, hány gramm van szemre előtted valamiből. Én a vadast és ilyeneket kerülném.

2009. júl. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A kevéske tésztához meg annyit, hogy 100 g tésztában (egy doboz ötöde!) kapásból 390 kcal van. És csupa szénhidrát!!

Szóval teljes adag: 390+ 550 = 940 kcal, ajjaj. És csupa nem jó kalória. Szerintem egy diéta során akkor szabad így táplálkozni, ha a kaja után mondjuk 2 órával lemész az edzőterembe, és igen intenzíven - minimum 1 óra aerob mozgással - elégeted ezt a sok kalóriát. Vadas tésztával - kaja fizikai munkát végzőgnek!

2009. júl. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

:S akkor ma már estére meg uzsira is csak salátát eszek sztem:)

am ez volt az 1. étkezésem ma

2009. júl. 25. 13:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyon-nagyon éhes voltál, mert mondjuk tegnap is keveset ettél, akkor nincs akkora gáz. Ha a szemed kívánta.. hát...
2009. júl. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

A salátánál az a nehéz, hogy öntet nélkül ízetlen. A salátaöntet fő alkotóeleme viszont az olaj. Az olajból 1 evőkanál is 180-200 kcal. Javaslatom, hogy sovány joghurtot (2x40 kcal) és egy evőkanál olajat keverj össze - ez már így is 260 kcal - de akkor a salátában csak zöldség legyen, se főtt tojás, se sajt, se sonka, se virsli meg ilyenek. A saláta zöldségkeverék!! Azt nem fontos annyira számolgatni, hogy a nyers zöldségekből mennyi kalória tevődik össze, mert azok nagyon egészségesek, és mint mondottam, a szervezet nem igazán tudja zsírrá alakítani. Zöldség, ami viszont hízlal és nem javasolt: a krumpli (a krumplisaláta egy nagy kalóriabomba, a majonézt meg se említem, ami csak olaj meg tojás), és az avokádó.

Tehát fogj meg egy fejes vagy valamilyen salátát, aprítsd össze alapnak, vagdoss bele paradicsomot, uborkát, amit szeretsz, én piros retket is szoktam, répát belereszelni, mondjuk én almát is szeretek bele, fő hogy nyers dolgok legyenek. Mehet rá az öntet, bár én a joghurtosnál jobb szeretem az olajos-balzsameceteset,igaz, az igazi balzsamecet igen drága.

2009. júl. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Másik ötlet salátára, hogy 2 főtt tojás is kerül bele, és egy fél tonhalkonzerv. Ez is kb 250 pliusz kalória, ekkor ne használj öntetet, más ízvilágot kapsz amúgy is.


Waldorf-saláta: saláta, alma, zeller, dió, pici olaj, van, aki camambert is szeret beletenni, esetleg alma helyett-melett szőlőt. A dió kicsit hízlal, tehát keveset, de az íze az egésznek fantasztikus. A dió és a magvak nagyon jók az emésztésnek - egyébként az olívaolaj is - lényeg, hogy csínján adagold.


Segítség kalóriatáblázathoz: [link]

2009. júl. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi:)

amugy natur joghurtal szoktam leönteni az jó?

2009. júl. 25. 14:08
 9/9 anonim ***** válasza:
én fokhagymás kefirrel.. könnyed, van íze, nem sok kcal, és a fokhagyma ugye nagyon jo. :)
2012. aug. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!