Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha három éves lányomnak...

Ha három éves lányomnak gerincferdülése van, jár neki az emelt családi pótlék? És a gyes, három éves korán túl?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm az olyan szülők válaszát, akik hasonló cipőben járnak.

2012. okt. 27. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Akkor jár, ha az orvos ad róla papírt, hogy tartósan betegnek van nyilvánítva.

Nálunk ételallergia van, de az orvos amikor ez kiderült, egyből kezünkbe is nyomta a szükséges papírokat, amivel a MÁKhoz kell menni, nem is mi kérdeztük...

2012. okt. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ. Az a helyzet, hogy én vettem észre, és szeptember óta megjártunk két ortopéd szakorvost is a kérdéssel (egyik magán), de egyik sem vette észre. (Annyit kérdeztem tőlük, mi az oka annak, hogy folyton felcsúszik a jobb fenekébe a bugyi. Csípőjét vizsgálták erre, és azt mondták, semmi gond.) Mivel továbbra is idegesített a dolog, visszamentünk a régi dévényes gyógytornászunkhoz is, aki nem a csípőjét nézte, hanem gerincferdülésre vizsgálta, és azt mondta, egyértelmű, hogy az. Javasolt is terápiát. Ezek után a következő időszakban csak akkor mennék el egy újabb (magán) ortopéd orvoshoz, ha megéri az emelt pótlék miatt. A kerületi ortopédiát leírtam, nagyon gáz.


Írjatok még légyszi, bármilyen info érdekel, támogatásokról és egyéb tapasztalatokról. Köszönöm.

2012. okt. 27. 15:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Van egy "sanda gyanúm", hogy magánrendelésen nem tudnak ilyen papírt kiállítani, csak állami helyen. (Persze attól még lehet magán orvos, de a papírokat onnan kell beszereznie, ahol államilag is rendel). De ne legyen igazam...
2012. okt. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak egyéb betegségei miatt jár az emelt családi pótlék,van gerincferdülése is,járunk is kontrollra emiatt,de sosem mondták,hogy emiatt járna emelt családi pótlék.
2012. okt. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyébként logikus is, ha nem jár, mert nem kell sem speciális ételt sem gyógyszereket venned.
2012. okt. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1. számú melléklet az 5/2003. (II. 19.) ESzCsM rendelethez

A magasabb összegű családi pótlékra jogosító betegségek és fogyatékosságok


L) Mozgásszervi fogyatékosságok

Egy végtag vagy egy jelentős szegmentjének hiánya. Veleszületett vagy szerzett végtaganomáliák, ha tartós funkciózavarral járnak.

A központi idegrendszer sérüléseire visszavezethető súlyos mozgászavarok, bénulások.

A gerincoszlop és a mellkas deformitása, amely erősen károsítja a támasztó és mozgató funkciókat vagy légzési, illetve keringési zavart okoz, amely miatt a betegség különleges gyógykezelést igényel, ha műtét (műtét után 1 évig) vagy éjjel-nappal fűző viselése szükséges (a viselés ideje alatt).

Achondroplasia.

Aki a mozgásszervi fogyatékossága következtében korának megfelelő önálló életvitelre képtelen, szükséges helyzetváltoztatásaihoz segítségre van szüksége, állandó terápiára és orvosi gondozásra szorul, ellátása a szülő részéről fokozott gondozást igényel.

2012. okt. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm az idézetet. Ezek szerint nekünk nem jár (szerencsére, azok alapján, amit olvastam). Mondjuk amit a gyógytornász mondott, hogy járjon a gyerek heti négy alkalommal valami sportra, köztük úszás, egyéni gyógytorna, ovis torna, ezek mind pénzbe kerülnek, szóval ezért is fordult meg a fejemben az egész. Negyedik válaszolótól kérdezem: nektek mit tanácsoltak, hogy kell kezelni a gerincferdülést?
2012. okt. 27. 18:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak fűző viselése mellett jár. akkor aynumék is kaptak, de az nagyon gáz :-((( mármint a fűző. pláne ilyen picinek. vegyétek nagyon komolyan a dolgot és próbáljátok minden eszközzel elkerülni az állapotromlást :-(
2012. okt. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5 vagyok


Persze nem azért írtam, mert mint ha nem lenne jó, hogy támogatnak a gyermeked betegségével, csak hát ezzel az erővel az is kaphatna, akinek lúdtalpas a gyereke, mert hát a spéci cipő is sokba kerül, vagy a lányom mellkasa enyhén deformált, őt is sportoltatni kell, de ha már itt tartunk, akkor mi van azokkal a gyerekekkel, akiknél még semmi elváltozás nincs, vagy csak enyhe, de megelőzésképp kell sportolniuk...

Sajnos a gyerekek egészséges növekedése államilag csak gyengén támogatott...

2012. okt. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!