Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Cukorbeteg kisgyerekek anyukái...

Cukorbeteg kisgyerekek anyukáitól kérdezném, mik voltak a tünetek ami miatt orvoshoz fordultak?

Figyelt kérdés
Főként óvodáskorú vagy kisebb gyerekeknél.
2012. okt. 27. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
igaz h az én lányom 12 éves,de a cukorbetegség ilyen fiatal korban hasonló tünetekkel jár. 3 napja vittük be a gyereket a kórházba mert itthon 30as cukrot mértem.ara lettem figyelmes h nagyon sokat iszik a gyerek.4-5 litert naponta,és sokat is pisilt.mivel most nekem terhességi cukrom van,így volt itthon mérőm.a lányom azóta infúzión és inzulinon van.
2012. okt. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az öcsém 9 éves volt, amikor kiderült, hogy cukorbeteg. Örökmozgó volt mindig, aztán feltűnt, hogy egész nap fáradt, csak aludna, sokat ivott, aztán rögtön pisilt, nagyon beesettek voltak a szemei, fogyott is, pedig elég sovány volt. 32-t mértek neki...
2012. okt. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
9%
Feltételezem, azért tette fel a kérdést, mert a gyermeke olyan tüneteket produkál, amelyek miatt aggódik. Ezt nem egy internetes oldalon kell megbeszélni, hanem a gyereket mielőbb orvoshoz kell vinni és majd ott kiderül, hogy volt-e az aggodalomnak alapja! Még azonos betegségeknél sem biztos, hogy hasonló tünetekkel jelentkezik a baj. A lehető legbutább és legveszélyesebb dolog ilyen módon tájékozódni. Ha betegség gyanúja merül fel, akkor mielőbb orvoshoz kell menni! Az ember önmaga iránt is, de a gyermeke iránt végképp nagyobb felelősséggel kellene, hogy viseltessen.
2012. okt. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
7%

Nehezen tolerálom, ha valaki önérzeteskedik gondolkodás helyett.

Ha voltál orvosnál, de utána itt kezdtél el kérdezősködni, az számomra csak azt jelzi, hogy az orvos véleményét felülbíráltad. Ez azért hatalmas hiba, mert az itteni válaszadók közül senki nem orvos, bármi, amit mondanak, kontár diagnózis, aminek a jelek szerint te előbb hiszel, mint az orvosnak. Kihez mész panaszkodni, ha itt bedőlsz valami hülyeségnek és a gyerekednek még nagyobb baja lesz? Elképedve bámulom, felnőtt emberek hogy lehetnek ennyire felelőtlenek...

2012. okt. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kissé nevetséges, és tipikusan nőies a gondolkodásmódod. Észérvek híján sértegetni próbálsz. Tedd csak, immunis vagyok rá, révén, mindig nézem a sértegetőt magát is, nem csupán azt, amiről beszél. Különösen fontos ez olyankor, amikor a kétségbeesetten visszavágni akaró válaszai ellentmondásoktól és hazugságtól szaglanak. Márpedig a tied ettől szaglik, méghozzá kilométerekről. Tudod, ha nem egy másik ember -nevezetesen a gyermeked- sorsa függne a felelőtlen anyja ostoba döntéseitől, még rád is hagynám, hogy kísérletezz csak, így azonban azt mondom, hogy addig játszol a tűzzel, amíg meg nem égeted magad.

Tudod vannak azok az emberek, akikre ráfér a kioktatás...

2012. okt. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Kedves E-SZEB!


Biztos vagyok abban,h neked nincsen gyereked.

Miért baj az,h vki érdeklődök dolgok iránt?

Egy cukorbetegséget nem mindenki vesz észre időben!Mégis egy átlag ember honnan tudhatná a tüneteket?

Én is csak azért vettem észre,mert terhességi cukrom van..és több mindent elolvastam a cukorról..

Az ember nem gondol arra h a kisgyereke cukros lehet..főleg mivel ez nem örökölhető..csak a hajlam..

Mi rossz van abban,h egy anyuka más anyukákat kérdez meg? De most komolyan? Úgy gondolod,h egy ilyen aggódó anyuka mint pl a kérdező,nem vinné orvoshoz a gyerekét ha bármit is tapasztalna..? Meg igenis meg lehet egy orvos véleményét,diagnózisát kérdőjelezni..sajnos ezekbe a hibákba,tévedésekbe emberek halnak meg..

Ő csak érdeklődik..az annak a jele,h észrevett vmit a gyereken,ami nem megszokott..

Ha ilyen kötözködő hangulatban vagy,akkor keress egy olyan kérdezőt,akibe valóban bele lehet kötni..

Ő csak aggódó anyuka,aki cukorbetegségben tapasztalt szülők véleményét,tapasztalatát kérdezte.

2012. okt. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Na, jó, akkor a gyengébbek kedvéért ugorjunk neki még egyszer. Kedves kérdező! Elmondtad már kétszer, hogy fura szerzet vagyok szerinted. Elsőre is felfogtam, bár másodjára sem érdekelt jobban. Ennek főként az az oka, hogy innen nézve te vagy fura szerzet. Érdekes nem?

Hogy a második nekifutásodban próbáltál az én kommunikációs eszközeimmel visszavágni, azon csak elnézően mosolyogtam, mert minden eddiginél többet mondott el rólad, továbbá visszaigazolta azt, amit elsőre gondoltam rólad. :)

Túlontúl heveskedő, önérzetes, ámde gondolkodni képtelen ember vagy, erős szövegértési problémával, noha ezt a hiányosságot te nálam vélted felfedezni. Eddig, remélem tudsz követni. És akkor most térjünk a lényegre: Az első visszavágásodban közölted velem, hogy te voltál orvosnál és az orvos ezt, meg azt mondta. Én erre a legnagyobb nyugalommal kijelentem, hogy kamu. Úgy voltál te orvosnál a gyerekeddel, ahogy én a tieddel. De ez a te magánügyed, hazudozz, ha ettől jobban érzed magad! Ami ennél fontosabb és ezt a 8. hozzászólónak is adom válaszként: azért ostoba dolog az orvost felülbírálva interneten informálódni, mert egyrészt az orvos nálad biztosan jobban ért a gyógyításhoz és bár terjedő divat, hogy mindenki a másik szakmájához ért jobban (legalábbis ezt hiszi), ez azért minden épeszű ember számára egy nonszensz. Másrészt ahogy már leírtam, egyáltalán nem biztos, hogy egy betegség két embernél teljesen azonos tünetekkel jelentkezik. Ha a roppant okos anyuka elkezdi az interneten keresgélni, hogy vajon az ő gyereke szenved-e valamilyen betegségben, akkor a következők szoktak történni:

1: kiindulva a kedves önérzetes kérdező problémájából, mondjuk valaki itt, a neten megírja neki, hogy az ő gyereke cukorbeteg, a tünetei ezek és ezek voltak. A kedves önérzetes anyuka mondjuk nem ezeket a tüneteket tapasztalja a gyerekén, megnyugszik, nem keres tovább. Majd a gyerek egyszer csak rosszabbul lesz.

2: Mondjuk egyeznek a tünetek, anyuka szent meggyőződésévé válik, hogy a gyereke bizony cukros és rohan orvostól orvosig, és mivel senki nem igazolja vissza a félelmét, elkezdi az alternatív gyógyítást. Tudom, persze, te sosem...hagyjuk ezt, ilyenekkel van tele az internet.

3: a "sokat látott" anyukák elkezdik ajánlgatni a jobbnál jobb gyógyítási módokat, amelyeknek -statisztika- idővel mindenki bedől, aki az internetes öngyógyítást választja az orvos helyett.


És ez csak a három leggyakoribb azok közül, amik történni szoktak.

Tegyük fel, te kétszer is voltál orvosnál. Tudjuk mindketten, hogy ez nem így volt, de mondjuk így volt. Mi is történt? Te nem hittél az egyik orvosnak, ezért vitted a másikhoz. Annak se nagyon hihettél, ha itt kötöttél ki. Akkor mi is a helyzet? Szembemész az orvosokkal és éljen a netes öngyógyítás? Még az a szerencse, hogy ilyen módon nem lehet operálni...

Végül pár gondolat a legbutább reakciódhoz: Nem tört csont, nem vérzett, nem volt láza. Gratulálok! Ezzel el is ástad magad. Hány olyan betegséget soroljak fel, ahol nincs láz, se törött csont, se vérzés? Mennyit nevezzek meg ebből, amibe bele is lehet halni?

Nem véletlenül mondtam már az elején: önérzeteskedés, meg heveskedés helyett inkább gondolkozz!

2012. nov. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Szembemész az orvosokkal és éljen a netes öngyógyítás? Még az a szerencse, hogy ilyen módon nem lehet operálni...

Végül pár gondolat a legbutább reakciódhoz: Nem tört csont, nem vérzett, nem volt láza. Gratulálok! Ezzel el is ástad magad. Hány olyan betegséget soroljak fel, ahol nincs láz, se törött csont, se vérzés? Mennyit nevezzek meg ebből, amibe bele is lehet halni? "


Kétszer voltunk orvosnál, hétfőn vérvétel. De ezt is írtam. Jó szar anya vagyok.

2012. nov. 1. 08:08
 9/11 A kérdező kommentje:

"Ha voltál orvosnál, de utána itt kezdtél el kérdezősködni, az számomra csak azt jelzi, hogy az orvos véleményét felülbíráltad. Ez azért hatalmas hiba, "


Ezt is te írtad. Tehát akkora gond, hogy felülbíráltam és elvittem másikhoz.


Érezd már az ellentmondást magadon.

Csak azért írtam még, mert be akartam másolni.

2012. nov. 1. 08:09
 10/11 anonim ***** válasza:
10%

Magyarázkodásból jeles, mellébeszélésből jeles, heveskedésből, műfelháborodásból szintén jeles, felfogásból, szövegértésből megbuktál.

Milyen címmel is tetted fel a kérdésedet? "Cukorbeteg kisgyerekek anyukáitól kérdezném, hogy mik voltak a tünetek ami miatt orvoshoz fordultak?"

És mindezt azért kérdezed, mert bizonyos tüneteket vettél észre a gyerekeden és nem tudod, hogy elmenj-e orvoshoz, vagy sem. A kérdésedből ez következik. És akármibe lefogadom, hogy így is történt, a "voltam vele orvosnál" egy hatalmas kamu. Te belecsúsztál abba a hibába, hogy a jó tanácsot kioktatásnak vetted, hatalmas szájjal kezdtél arénázni, bedobtad azt a kamut, hogy voltál orvosnál és innen már nem volt megállás. Az első orvosi meséd hazugság, ezt mindketten tudjuk. A másodikat elhiszem, de az már a kérdésed feltevése után történt, ezt is mindketten tudjuk. Tudod, túl régóta foglalkozom emberekkel a munkám révén és kilométerekről kiszúrom, ha valaki mellébeszél.

Ezúttal légy következetesebb és tényleg ne válaszolj! Nőj fel, tanulj meg logikusan gondolkodni és légy felelősebb! Gyereked van, felelős vagy érte!

2012. nov. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!