Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok létezik a Mikulás,...

Nálatok létezik a Mikulás, Húsvéti nyuszi, Angyalkák, gólya stb? Ki hozza az ajándékokat karácsonykor?

Figyelt kérdés
Nem érzed úgy, hogy hazudsz neki? Jó "belemenni" ezekbe a mesékbe, és majd az oviban rájön, hogy nem igaz, vagy van, aki eleve nem is mondja ezeket? Helyes, ha hisz bennük kis korban, vagy helytelen, ha eleve nincsenek ilyen jellegű álmai? Mit gondoltok erről? Ti hogy csináljátok?
2012. okt. 27. 18:04
1 2
 1/11 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
53%

Nálunk semmi ilyen nincs.

Most 4 éves a kisfiam, de tudja, hogy merről fúj a szél... :)

2012. okt. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem tudod ezektől nagyon elkülöníteni mert az oviba is van mikulás, így ha máshol nem ott találkozik vele.


Ki hozza az ajándékokat karácsonykor?

Jézuskavárás után a templomból hazatérve hozza az ajándékot és a fát a jézuska.

2012. okt. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A Mikulás az még oké, mert látja a gyerek, találkozik vele.

De nálunk nincs Jézuska. Karácsonykor Jézus születését ünnepeljük, és megajándékozzuk egymást. Karácsony a szeretet ünnepe. Én ezt mondom a lányomnak.

2012. okt. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%
Nekem az a bajon a szeretett ünnepével mint a vatelin nappal nem egy napon kell csak szeretni a másikat és ezt ünnepelni.
2012. okt. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4 és 2,5 évesek a gyerekeink. Karácsonykor Jézus születésére emlékezünk, ezt ünnepeljük, de nálunk az angyalkák hozzák az ajándékokat (és mi magunk is meglepjük a szeretteinket ez alkalomból). A fát közösen díszítjük, nagy móka és imádják, csakúgy mint az adventi készülődést meg a lakás ünneplőbe öltöztetését is.

A Mikulás és a Húsvéti nyuszi is hoz ajándékot, de gólya nincs, mert a lányom a kistesó végett már nagyon sokat kérdezett és az ő szintjén mindent meg is magyaráztam neki.

Szerintem kicsiként kell nekik a varázslat.

Nekem pl hiába mondták az ovistársaim hogy márpedig Mikulás nincs, én hinni akartam benne és kész. :)

2012. okt. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem 2,5 lesz karácsonykor a fiam. nálunk Mikulás bácsi hoz majd valami apro dolgot, és utána várjuk a Jézuskát, aki a fát is hozza, és minden mamátol és anyátol stb megkérdezi hogy mit hozzon a Levinek.. mi most itt tartunk.

fiam még alig beszél, de már mondja hogy kkásonyfa ..mama betonkevere


értitek:)))))

2012. okt. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5.-nél a pont. A varázslat a lényeg. Gondolj vissza a gyerekkorodra!
2012. okt. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bruno Bettelheim pszichológus sokat ír erről a kérdésről pl. Az elég jó szülőben, de azt hiszem a mese bűvölete is hasonlókról szól. Röviden szerinte ez a mese világ nagyon is fontos a gyerekeknek és attól még, hogy te nem mondod ugyanúgy fogja hinni,mert hallja a többiektől. Pl egy zsidő kis srác, aki tudta, hogy a zsidó gyerekeknek nem hoz ajit a Mikulás, de attól még hitt benne. Meg is kérdezi az áruházi Mikulástól, hogy honnan tudja, hogy ki a keresztény gyerek, ki a zsidó, hogy kinek kell ajándékot hoznia. :) Vagy egy másik akinek elmondják, hogy John bácsi öltözött be eddig Mikulásnak, mire megkérdezi, hogy hozzá miért nem az igazi Mikulás jön, mint a többiekhez.
2012. okt. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én sem azt "tanitom"neki hogy angyalka meg jézuska hozza az ajándékot,hanem pl kati mama jézuskája,apa-anya jézuskája,valami ilyesmit szoktunk mondani neki,vagy csak nagyiék ajándéka..stb.bár még tavaly nem is nagyon értette mi van,másfél éves volt akkor,de még most se fogja érteni szerintem,hiába 2,5éves.

(Egyébként olvastam a válaszokat,és olyan jót nevettem az egyik válaszoló valószinű elirta,(18:54 azt hiszem),gondolom valentin nap akart lenni,de vatelin nap lett :D hát még most is nevetek....)

2012. okt. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk nincsenek ilyen kamu dolgok. Nem akarunk hazudni neki.
2012. okt. 28. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!