Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tudom mit tegyek. Hogyan...

Nem tudom mit tegyek. Hogyan oldjam meg? Ti, kivulallokent lattok valami megoldast?

Figyelt kérdés
Elore is bocs, ha kicsit hosszura sikeredik. 3 eves lanyom egyedul nevelem, apuka meg akkor otthagyott, amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, kulfoldon el, nem szamithatok ra semmiben. Kulfoldrol telepultunk mi is haza es 8 honap munkanelkuliseg utan vegre talaltam munkat, ahol felvettek egyedulallo kisgyerekes anyakent is. A fizetesem eppen eleg a havi kiadasokra, de eleg stresszes a munkahelyi legkor. Lanyommal reggel 7-kor indulunk a bolcsibe, nagymama megy erte, hozza haza, mert en legkorabban 7-re erek haza. 2 szintes csaladi hazban lakunk (osszkomfort tekinteteben kulonallo szintek), nagymama a foldszinten, mi az emeleten. Sajnos nagyon sok problemam van az anyammal, elsosorban a gyerek etkeztetese teren. Barmit kerek, vagy mondok, mindig felulirja es azt csinal, amit o jonak lat. Pl. a doki NULLtejmentes dietara irta a lanyom, de anyam szerint az ekcemajanak semmi koze a tejhez, igy siman ad neki tejjel keszult sutemenyt es utan vigyorogva ujsagolja, hogy na ugye megmondtam, hogy nem a tejjel van a gond. Rendszeresen edes dolgokkal eteti-itatja. Anyam alapbol nem iszik vizet, csak cukros, szines lottyoket es azzal itatja a lanyom is, ritkan teat ad neki. Amikor megemlitem neki, a valasza: "a kekszben, nincs is cukor, meg az nem edesseg". Szerinte az edesseg az a csoki, csak es kizarolag. A suti az suti, az nem edesseg. Veszi a muanyag "tejszinhab" utanzatokat es persze a gyereknek abbol is ad. Ha a gyerek nem akar normalis kajat enni, akkor ad neki kekszet, palacsintat, csak hogy ne legyen ures a gyomra. Tegnap megtudtam azt is, tok veletlenul, hogy volt olyan, hogy a gyerek cukrot kert (szokta latni, amikor a kaveba teszunk) es a nagymama kiskanallal adta neki a kristalycukrot. Szinte napi szinten vita tema ez nalunk, ami sokszor uvoltesbe megy at. Annyi keresetem nincs, hogy bebiszittert fizessek minden nap, hogy a gyerekert erte menjen a bolcsibe es addig maradjon itthon vele, mig hazaerek. Hugom felajanlotta, hogy idekoltozik es segit, hogy kiiktassuk a nagymamat, de a szivem melyen nem szeretnem, mert egy, a sajat gyerekeit a nagymama neveli (hosszu tortenet miert, de az allamnak nyomos oka volt ra, hogy igy tegyen, megha az utobbi idoben a fo indok szinte mar alig letezik), ketto, ismerem ot jol es hosszutavon nem jonnenk ki egymassal. Meg o elobb utobb ugyanugy bedilizne a nagymamatol es elmenne, mint anno. En idegileg kezdek kiborulni, a stresszes munkahely es a meg stresszesebb nagymama-felfogasa miatt, a hiszti- es dackorszakrol nem is beszelve, es a lanyomon kezd csattani. Ugy erzem meg van visszaut, hogy ne egy idegroncs gyereket neveljek, csak nem tudom hogyan. Egyertelmuen, allast is kell valtoztatnom es eppen ezen vagyok, de a nagymamaval mit csinaljak? Ti kivulallokent hogy latjatok ezt? Van valakinek valami jo otlete? Hogy oldhatnam meg azt, hogy a nagymama ne legyen ennyire jelen az eletunkben? Meggyozni az egeszsegesebb etkezesrol nem lehet, millioszor probaltam mar. O nem cukros, de gyogyszert kell szednie, hogy kordaban tartsa a cukrat :-(( Tegnap szulinapoztunk es a gyerek joval tobb edesseget evett a kelletenel. Meg este mondtam, hogy ma light-os etrenden lesz, mire az anyam mar vagta a pofakat, hogy minek, meg nem art az a gyereknek. "Szerencsere" a sors kozbeszolt: a gyerek hajnaltol sugarban h@nyta ki az edesseget, alig aludt es par ora leforgasa alatt kb 5x oltoztettem ot at, meg az agyat, meg magamat is. Erre persze nagymama se tudott mit lepni, de ugye nem azt akarom, hogy a gyerek rosszul legyen, hogy a nagyi ideiglenesen elfogadja, amit mondok. Valakinek valami okos otlete? Esetleg olyan, aki hasonlo cipoben jart es megtalalta az arany kozeputat? Elore is nagyon koszi mindenkinek.

2012. okt. 28. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát anyukád nem fogod tudni megváltoztatni, az fix. Egyetlen megoldás van: keresni egy másik munkahelyet, ahol elmehetsz korábban, h odaérj a bölcsibe.
2012. okt. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod. Abszolut ezen vagyok en is. DE, amig talalok egy olyat, addig mi legyen? Sokaig mar nem birom ezt az allando veszekedest, meg hogy a gyerek mar reggel is azzal kell, hogy "Aja, tosi" (Anya, csoki), pedig en csak nagyon ritkan adok neki.
2012. okt. 28. 10:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia, nekem az anyósommal volt ilyen gondom. Első gyerekem tejallergiagyanús volt, ő meg hozta neki a házi tehéntejet!!!!!Mindig sértődés lett belőle. Rájöttem, hogy őt nem tudom megváltoztatni,ők még abban a világban nőttek fel, ahol nem volt allergia meg a sok mesterséges dolog.A megoldás az volt, hogy nekem kellett határozottnak lennem. Minden tiszteletet megadva szálltam vitába vele minden egyes alkalommal, és következetesen ragaszkodtam az elveimhez. Egy idő után belátta...Még jobb, ha kívülállóktól is hallja ugyanazt. Ha van olyan ember aki anyukádhoz közel áll, ad a véleményére, akkor kérd meg segítsen. Mert ha több embertől hallja ugyanazt, elgondolkodik rajta szerintem. És tényleg hosszú távon az a jó, ha nem kell rábízni gyermekedet.
2012. okt. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs esetleg egy jófej anyuka a csoportban, aki hazavinné a lányod míg nem érsz oda?Legalább hetente párszor, a többi marad a nagyira,míg nem találsz más munkát.Esetleg felajánlhatod, hogy viszel gyümit a gyerekeknek, vagy valamit, nem annyi mint egy bébiszitter és átmenetileg jó lenne.

Persze tudom nagy kérés ez egy idegentől, de hátha van valaki...csak egy ötlet:)

2012. okt. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon megértem a helyzetedet. Az én anyám is azt csinálja meg csináltatja, amit ő jónak lát. Nem vele élek, de néha naponta felhív a tanácsaival, megoldás ajánlataival, sürgetően, kitartóan mondja mit kellene tennem. Gyakran felbosszant 250km távolságból is:).

Az anyósom más. Sokkal nyitottab az új ötletekre, egészségesebb életvitelre, de pl. ő vele azt csinál a gyerek amit akar. Ha megkérdezem miért engedi, azt mondja, hát a gyerek akarta. A kislányom most 2,5!éves, és ez már tavaly is így volt :).

Na de nem ezért írok.

Ha tudnám, hogy nagyvárosban élsz, volna ötletem mit csinálj, úgy értem mit dolgozz. Én Bp-en élek ée mióta gyesen vagyok, networkmarketinges cégben dolgozom --általában napi 2-3 ritkábban napi4-5 óra . Saját magam osztom be az időmet. A keresetem meg 3-4szerese heti szinten annak, amit azelőtt alkalmazottként havi szinten kaptam.

Sajnos más ötletem nincs számodra sem:(. Vedd kezedbe a sorsodat/sorsotokat! jó lenne, ha meg tudnád oldani, hogy Te nevelhesd a gyereket...az még jobb lenne, ha el is tudnál költözni. Sokkal könnyebb távolról szeretni az anyáinkat! :)

Azt még megpróbálhatod, hogy a védőnőt és/vagy a gyerekorvost megkéred, hogy beszéljenek ők is vele. Talán az ő szavukra...

Addig is sok erőt és kitartást!

2012. okt. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát első körben, igazán sajnálom, hogy egyedül maradtál, sok kitartás kell ebben a helyzetben!!!Másodsorban, pedig bármilyen is anyukád, de segít neked és azért gondolj bele, hogy milyen jó hogy van neked!!

Én megpróbálnék kompromisszumot kötni vele.Mert az írásodból azt látom, hogy te vagy az egyik, ő meg a másik véglet a csoki kérdésben(ill. édesség).Meg kellene találni a középutat.Pl: te veszed meg a napi édesség adagot(1 tejszelet, valami péksüti..stb.Palacsintát is lehet cukor és tej nélkül csinálni, és jó kis házi lekvárral szerintem nem olyan nagy probléma), és azt reggel anyukádnak odaadod, és nyomatékosan megkéred, hogy csak azt adja neki oda, és magyarázd el neki hogy miért(persze csak is csak normál étkezés után)..innentől egyébként sajnos ez a hányós történet adu ász a kezedben, sokat példálozhatsz vele, hogy ha túl sok cukros ételt akar adni neki.Vegyél jó minőségű szörpöt, amit egy napra a te belátásod szerint felhígítasz a lányodnak, és kérd, hogy azt adja neki.Végül is vehetsz édesítőszereset, de az én véleményem szerint az még károsabb mint a cukor.

Hát így ezt okoskodtam ki...hogy esetleg ez segíthet rajtatok.

Hál az égnek nálunk nincs ilyen gond, mert apukám felesége (anyukám sajnos már nem él), 1szer csinálta meg, hogy még alig kezdtük el a hozzátáplálást, és a lányomnak kechupos kenyeret!!! adott, mikor előtte közöltem, hogy még a főzött paradicsomot sem bírja a gyerekem, mert kiütéses lesz a popsija.Na de ő neeem..Hát következő napra a lányom úgy ordított, én leszedtem a pelust, és vér vörös volt a popója..oda hívtam, lebasztam és azóta egy pohár vizet sem ad neki engedély nélkül!Sajnos van mikor meg kell történnie a bajnak, hogy történjen változás!

Kitartás neked!!!

2012. okt. 31. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon koszi a jotanacsokat. Mindenki irt valami hasznosat. Elso korben a legkivitelezhetobbnek azt tartom, hogy en adagolom, anyamon keresztul, az edesseget illetve minden kajat-italt, ami a bendojebe kerul. Utana johet az allaskereses meg minden mas. A koltozessel azert vannak fenntartasaim, mert ezt a hazat en epitettem, az enyem es eleg sok penzt es energiat beleoltem, hogy olyan legyen, amilyen. A foldszint egyebkent teljesen kulonbejaratu, ahhoz, hogy mi hazajojjunk, nem kell anyamon vegiggyalogolni.

Ja, egyebkent tegnap ujabb adalekot tudtam meg anyam felfogasabol: bolcsibol hazafele minden nap vesz a gyereknek egy nyalokat:-((((( Ha nem az anyam lenne, mar reg leuvoltottem volna a fejet, egy kicsit megteptem volna es repulhetett volna hangsebesseggel.

Meglatjuk mit tehetunk az ugy erdekeben, nagyon koszonom a hasznos valaszokat.

2012. okt. 31. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!