Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz evő gyerekek anyukái?

Rossz evő gyerekek anyukái?

Figyelt kérdés

Mit lehet csinálni,hogy könnyebb legyen az evés?

Kislányom 2 éves.Nem hajlandó főtt ételt enni(illetve csak egy pár falatot)Direkt a kedvenceit főzöm és mostmár azokból sem akar enni:(A virsli meg a párizsi az mehetne minden mennyiségben.Mit csináljak?Kész háború már minden étkezés:((


2012. okt. 28. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Elmondom neked nekem hogy sikerült. Borzalmasan rossz evő a gyerekem. Sok kínlódás-veszekedés-könyörgés után úgy döntöttem, hogy márpedig enni fog. Ebéddel van többnyire a baj, a májas kenyér és társai mehetnek ezerrel, ahogy nálatok is hasonló. Szóval ebédet elé raktam. Nem ette meg. Oké, mehetsz aludni ebéd nélkül, ez lesz a tízóraid is. Alvás után az ebéd várta az asztalnál, persze hiszti. Nem baj, vacsorának jó lesz. Persze megmutattam neki a kis finomságot, amit uzsira szántam, ha megeszi a főtt ételt. Mivel nem ette meg így a finomság is elmaradt. Vacsira újra elé raktam az ebédet. Természetesen éhes volt, evett de dacból nem ette meg mindent. Nem baj! Éhen úgyse hal :)

Másnap délben ugyanez. Elé az ebéd. Nem ette meg, uzsira várta az asztalnál a déli kajcsi. Na már akkor evett pár falatot, de nem sokat. Vacsira megint ez került elé, és megette mindet. Megjutalmaztam a finomsággal.

Szóval ezzel az elhatározással és kitartással eljutottunk odáig 1 hét múlva, hogy megeszi az ebédet!! Így uzsira már olyat kap ami tényleg uzsinak való. És persze a jutalom is megvan és a nagy öröm.

Mostmár elmondhatom hogy elfogadható evő lett. Jó evő sose lesz, nem szeret enni. De legalább már megeszi a főtt ételt.

2012. okt. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetertek az elottem szolohoz. Mi ugyan igy csinaltuk anyukam tanacsara, mert en is rossz evo voltam.

Nalunk bevalt. Nehezemre esett "buntetni" evvel a modszerrel, vegig nezni a 3-4 napos szenvedest, de meg mindig jobb, mint evekig konyorogni, vagy elrontani azzal, hogy csak azt adjuk oda, amit szeret, vagy amit o akar, mert igy csinalhatunk belole konnyen valogatos gyereket. De azt ne felejtsuk el, hogy 2 eves gyerekeknel ez teljen normalis! Tobb okbol is, mert a pocakjuk ekkoriban all at "felnott modra",es nemelyik etel emesztese bonyolultabb, valamint a kisgyermek izlese is valtozik idovel. Vegul is, egyszeruen csak igy fejezik ki a sajat akaratukat, csak ervenyesiteni akarjak sajat kis velemenyuket.

Minden esetre, ne add fel, legyel kitarto, es meghozza gyumolcset, buszke leszel magadra es kislanyodra is!

Sok szerencset!

2012. okt. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiammal ugyanez volt a helyzet. Sok rossz tanácsot kaptam, de azután én akkor jártam másoddiplomás képzésben gyógypedagógiai főiskolára, ahol egy pszichológus tanárom segített. Lelki bizonytalanságból adódik,ragaszkodik bizonyos kedvenc ételeihez, az jelenti a biztonságot számára, a többi ételtől fél. A fött étel azért tabu, mert bizonytalan az összetétele, nem tudja miből van, a virsli az meg csak virsli. Első lépés, hogy nem szabad erőltetni, és nem szabad nagy ügyet csinálni abból, ha nem eszik meg valamit. Légy kedves és közömbös. Ha eszik eszik, ha nem nem. Ha látja, hogy az evés nem harc, nem fog alapból dacolni. A tányérjára kis adagokat tegyél!Ha túl sok az étel, arra gondol:ezt nem tudom megenni! Ha kevés, arra sarkallja, hogy többet kérjen. Tedd játékossá! Pl. úgy helyezed el az ételt a tányéron, hogy valami formát alkotsz, amit felismer. Mindig csempészd oda a kedvencét, a főzelék mellé jöhet egy virsli, lehet, hogy sokáig csak azt eszi meg, de előbb-utóbb megkóstolja a többit is. Szóval szerintem sok-sok türelem és szeretet! És persze nincs édesség kaja helyett, mert az már egy másik probléma. Sok sikert!
2012. okt. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

sok ilyen kérdés volt már, de itt is elmondom a véleményem. Ha csak egy gyereken vagy anyukán segít, már megérte.

Ha nem eszi meg az ebédet, akkor nem eszi meg. A lényeg, h ne kínáljunk helyette banánt, kekszet, pötidanont, mert ezzel csak azt tanulja meg, h csak vissza kell utasítani az ebédet és jön a finomság. Sok szülő beleesik abba a hibába, h mindegy, csak egyen a gyerek valamit alapon engedi, h az ebéd mondjuk csipsz legyen, mert h a gyerek cak azt eszi meg. Nincs ilyen!

Azt is hallottam már anyuka szájából, h "de ha nem adnék neki rudit/kukoricapelyhet,stb., akkor egész nap nem enne semmit!" Ilyen sincs, a gyerek előbb-utóbb megéhezik. Persze ha kekszet, csipszet rágcsált főtt kaja helyett, akkor nehezen. A fenti esetben kiderült, a h kisfiú rengeteg tejet ivott napközben, azért nem kívánt már semmi mást. Eltelítette.

Fő, hogy természetes dologként kezeljük az evést. Ne balhézzunk, ha nem eszik, ne kínálgassuk, erőltessük, ne szaladjunk utána a kiskanállal! Ha látja, h ilyen nagy fennforgás van a kaja körül, bizony vissza fog vele élni! Vagy ami még rosszabb, egyszerűen tele lesz a töke a témával és már oda se fog ülni az asztalhoz.

2012. okt. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Teljesen egyetértek a 4-es válaszolóval is. Nagyon lényeges, hogy az étrendjében ne szerepeljenek egészségtelen ételek!!! Én jártam úgy,hogy mikor el kellett mennem valahova és anyósom vigyázott a gyerekemre, mikor megjöttem láttam, hogy nagy zacskó csipszet eszik!!!! Anyósom azt mondta,mit csináljak semmit nem volt hajlandó megenni, csak ezt, hát nem hagyhatom, hogy éhen haljon! Hát nem fog éhenhalni, ha éhes úgyis eszik. Szóval a felkínált ételek csak egészségesek legyenek.
2012. okt. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!