Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezdenek el kötődni a...

Mikor kezdenek el kötődni a gyerekek mesefigurákhoz?

Figyelt kérdés

Gondolkoztam rajta, hogy el kellene kezdeni valami figurához kötődnie a lányomnak (15 hós), de őt egyenlőre még nem érdeklik hosszútávon a mesék.

A Magyar Népmesék zenéjére mindig felfigyel és imádja játék közben hallgatni ahogy Szabó Gyula mesél, de nem ül a tv előtt órákat, hogy nézze is.


Egyik rokonom kislánya 3 éves lesz lassan és most már imádja a Hello Kitty-t.

Még meg sem született, de már mindene erről a macskáról szólt. Ami nekem nem gond, max. számomra kicsit giccses, de azért fura ...

A kislány nem választotta ezt ki magának, végül is "rá lett kényszerítve", hogy szeresse. Mint írtam, mára már odáig van érte, csak ebbe hajlandó öltöztetni az anyja. Ha tehetné ilyen pelenkát is adott volna rá kezdetektől fogva.


Ti befolyásoltátok a gyereketeket, hogy egy adott figurához kötődjön?


Hány évesen kell a mesék iránt érdeklődniük és figurát választaniuk?


2012. okt. 23. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Kisfiam 3 éves, és nagyon sok mesét szeret, nincs kedvence. Mirr-Murr, Kockás fülű nyúl, Hupikék törpikék, Yakari, Chuggington, Thomas, Postás Pat, Bob mester, Bogyó és Babóca - ezek mennek főleg, de nem tudnám egyikre sem azt mondani, hogy na, ez a kedvence. Most újabban tetszik neki a Némó nyomában, ez az egyetlen, amit mint hosszú mesét, megnézett. A többi érdekli kb. negyed óráig, aztán megy játszani, otthagyja a tévét. Az meg, hogy valamelyik mesefigurás ruhát vadásszam neki... na neeeem!
2012. okt. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
11%

6 éves kor alatt a HALLOTT mese fontos, főleg a szülőtől hallott mese , és nem a tv. Az érzelmi kötődés elősegítésétől a fantáziája fejlődésén át, egészen a külvilág benyomásainak pszichés tagolódásáig A HALLOTT mese elengedhetetlen, míg a mozgókép káros, 6 éves kor alatt. A mozgókép gátolja az előbb említett pszichés folyamatokat, ezáltal a lelki feldolgozóképessége alulmarad, így növekszik a szorongás esélye, gyakorisága, az élményei alacsony feldolgozottsága miatt!


Erre nézve átmenetet képeznek általában a 6-8. életévek.


Figuraválasztás meg nem kötelező, ahogyan semmi sem; legfeljebb a balesetveszély elkerülésére tanítás "kötelező", már ha ez megfelelő kifejezés rá. :) Ha magától szeret meg valamit egy kisgyerek, az rendjén van; ha 10 éves koráig se kötődik figurához, annak sincs jelentősége, pláne számos más, égetőbb kérdésekhez képest. ;)


Tessék, lehet megint lepontozni, nehogy végiggondoljátok szakemberek tömegének alternatíváját. ;) Pláne ne hazaiakét, szemben a hozzánk tanulni járó németekével, angolokéval, dánokéval, svédekével, stb...


A magyar óvodapedagógusok 75%-ának nevében:

Egy szakmabeli.

2012. okt. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A fiam 3 éves, nála most épp Verda mánia van. Van Verdás ruhája, plédje, kispárnája, törölközője, autói, pohara cak volt, mert összetörte, alsógatyája és még nem is tudom, hogy milye, biztos kihagytam valamit.

Viszont mesében több mindent szeret, nagy sláger a Mr. Bean, Némó nyomában, Chuggington, Thomas a gőzmozdony, Tűzoltó Sam, Rózsaszín párduc, Micimackó, Noddy, Minimaxos mesék, George a bajkeverő majom, Szirénázó szupercsapat, volt egy időben Manny Mester, Mickey egér játszótere, Roary is kedvenc, de ez már lecsengett.

Ja, és volt egy időszak, mikor Pókember mániája volt, pedig sosem látott Pókemberes mesét, filmet, csak ruhákat a hipermarketekben, meg örökölt unokatesóktól ilyen figurás pulcsikat, farmert. Így neki ebből 2 alsóruha szettje van, amit én vettem (párban lehetett venni, 2 atléta + 2 boxer).

Születésétől van egy Kockás fülű nyula, ez az apja kérése volt, hogy legyen neki, mert ő mindig is szeretett volna egyet gyerekkorában, de sosem kaphatta meg. Ezzel a nyuszival alszik a fiúnk. Ez az egy, amiben "befolyásoltuk", mert pici korában is a kiságyában volt.

Csak reggel néz mesét, mikor én még készülődök, kikészítem az aznapi ruháit, esetleg az oviba kellő dolgokat, ő meg megissza az ágyban a kakaóját. Bár mostanában az is csak háttérzajnak megy, mert inkább focizik.

Ja és a falain rengeteg focis ereklyéje van, zászlók, poszterek, van neki a kedvenc csapat sálja, sapkája, van focis ágyneműje is, mert nagy drukker. Ezt is lehet mondani, hogy mi alakítottuk, de ha nem lett volna rá fogékony, akkor nem erőszakoltuk volna rá, de éjjel nappal focizik, nagyon tud szurkolni, voltunk már együtt több meccsen is, ismeri kívülről a csapatindulót, és a többi "csapatdalt".

2012. okt. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3 gyerekem mindegyiknek van saját kedvence az egyiknek egy háloruhás maci kedvenc alvokája,másiknak egy nagy plüss bárány, kislányomnak meg tigris,és és egy egérbább az alvokája,de szeretik a gyerekeim a noddyt,elmo világát,mickey egér játszoháza,t-rex expreszt is.
2012. okt. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!