Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig tartott Nálatok, hogy...

Meddig tartott Nálatok, hogy gyermeketek csak pelenkába volt hajlandó kakilni? Pisilés már megy-főként bilibe, de a kakilás kizárólag pelenkába, követeli-sír, ha bilire akarom kakilásnál ültetni. Meddig fog ez még tartani?

Figyelt kérdés
Lányom 2,5 éves múlt , napközben bugyiban van, bilibe pisil csak alváshoz kap pelenkát, ill. kakiláshoz, mert a kakilás nem megy másként. Egyébként az is furcsa, hogy a WC-be szűkítővel is nagyon ritkán hajlandó pisilni (csak bili), érdemes venni WC-re fellépő színes kislétrát-ülökét a szűkítőn kívül, az esetleg plusz segítség lenne?
2009. aug. 10. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én fiam 3 éves múlt áprilisban és ő sem hajlandó máshova,mint a pelusba kakálni.Pedig mi már ovisak vagyunk,és nappali alváshoz sem kell már a pelenka,de a kaki csak abba megy.Nem értem miért olyan kényelmes az?

Mondjuk ő megoldja,hogy reggelre van széklete,és akkor egész nap nincs gond,de az oviból is hazahozza...

Lehet,hogy jó ötlet a létrás fellépő,az talán plusz biztonságot ad.Próbáld ki,szerintem mi is kitalálunk valami magasító-szerűséget,aztán egy idő múlva csak rájön,hogy jót akarunk neki... :):):)

2009. aug. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ugyanígy volt vele. Majdnem 3 éves volt, amikor hajlandó lett a dologra. Nyáron ahogy erőltettük a dolgot erős pislogása lett. Amikor pislogott, mindig összeszorította a szemhélyait, úgyhogy felhagytunk az erőltetéssel és pár hét alatt abbahagayta a pislogását is. Éppenhogy ovi előtt szokott rá a WC-re. Volt egy kisebb hasmenése és valahogy ez segítette át a nehezén.

Egy biztos erőltetni nem szabad, előbb utóbb menni fog. Örökké nem maradhat pelenkás.

Ja és hozzáteszem nekem már éjjelre sem kellett pelenkát adnom rá, a pisilést meg kb egy évesen már bilibe, vagy a WC-be eresztette.

Kitartás!!!

2009. aug. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én egyszerűen nem adtam rá pelust!Sem éjjel sem nappal, és éjjel felkeltettem egyszer félidőben pisilni!És raktam az ágyába vízhatlan lepedőt, így ha becsurgatott nem volt gond!A kakilásnál is ugyan ez volt!1-2 bekakilás után tudta hogy azt is a bilibe kell!

Ha mindig pelust adsz rá a kakiláshoz, akkor megfogja szokni hogy ha a pelus rajtam van akkor van kaki!

Ne adj rá pelust!Az én lányom 19 hónapos volt mikor szobatiszta lett 5 nap alatt!

2009. aug. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!