Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kihez tudok fordulni gyermekba...

Kihez tudok fordulni gyermekbatntalmazas ugyeben?!?!

Figyelt kérdés

A segitsegeteket szeretnem kerni, hogy kihez tudok fordulni gyerekbantalmazas ugyben,akik valoban segitenek is! A gyamhatosag es a rendorseg tesz ra magasrol, nagyivben....

A nagybatyamek elvaltak,a gyerekek az anyukanal vannak elhelyezve (sajnos). Az anyukanak van egy uj kapcsolata. Igenam, de az a mocskos fereg (mar bocsanat) a 9 eves kislanyt (aki az unokahugom) minden egyes nap megveri, megtepi. Az 5 eves kisfiut mostanaban nem bantja, de 2 eve korhazban volt,mert ez a mocsadek mikozben megrangatta, belelokte az uvegajtoba, majd az anyukaval egyutt kitalaltak azt a sztorit, hogy a novere csinalta.... miutan hazaernek az ovodabol-iskolabol be kell menniuk a szobaba, nem johet ki es nem kapcsolhatja be a tv-t mig a draga anyuka haza nem jon. Az anyjuk tud mindenrol es egyaltalan nem izgatja,sot meg a pasijat vedi. Az apuka fordult mar a rendorseghez...a gyamhatosaghoz...pszichologushoz, de valodi segitseget sehol nem kapott. A gyerekek mar el sem mondjak neki mi tortenik nap,mint nap...csak annyit, hogy mindegy apa, te ugysem tudsz segiteni. Viszont en sokat vagyok veluk es nekem azert meselnek... A szivem szakad meg ertuk,foleg hogy mennyire latom a kulonbseget a sajat fiam es koztuk. Annyira szeretnek segiteni rajtuk valahogy!!



#felajánlás #gyerekbantalmazas
2012. okt. 30. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
te hány éves vagy? esetelg nem tudnád magadhoz venni?
2012. okt. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Védőnő, akinek a családsegítővel karöltve kötelessége intézkedni! Nálunk az utcában is épp a múlt héten volt egy ilyen eset! Az óvónőnek tűnt fel a kislány bántalmazása, aki rögtön szólt a védőnőnek, és ki is jöttek a családhoz.
2012. okt. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szivesen magamhoz vennem oket, de az apjuknal lennenek a legjobb helyen. O foggal-korommel kuzd ertuk, de hiaba... Mivel anyuka a miniszteriumban dolgozik, a birosagon sok remeny nincsen. Annyira gusztustalan ez az egesz rendszer!!
2012. okt. 30. 13:01
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Gyámhatóság és rendörség. Egyszerüen fogod magad és befáradsz hozzájuk és teszel bejelentést. Ha ez téged zavar mindegy kinek a gyereke, te is megtehetd.


Mire vársz? te miért nem teszel bejelentést? Ha apuka tényleg megtette valamikor akkor arra is hivatkozhatsz, és ha már több bejelntés, feljelentés történt akkor tuti hogy tesznek érte valamit, ha igaz az.


habár nekem kicsit gyerekenek tünsz, azzal hogy amíg anyuka haza nem jön nem nézhetnek tv-t hétközben délután. A másik hogy 9 éves kora pubertás gyereke már rnegeteg szép történetet tudnak kitalálni azért, hogy tv-t nézhessenek, föleg ha mostoha apuka kicsit keményebb velük.


nem ismerem a hátteret de ha én tudnám hogy az unokaöcsém, hugomat bántalmaznák akkor az elsö alkalommal már mennék rendörségre és addig nem hagynám míg nem tesznek ellene valamit, és nem itt kérdezösködnék.

2012. okt. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Voltak mar kint naluk a csaladsegitotol tobbszor is, de semmi sem tortent. A pasi meg direkt "csak" annyira veri meg, hogy ne maradjon nyoma.... Igy nem lehet semmit sem rabizonyitani.
2012. okt. 30. 13:04
 6/10 anonim ***** válasza:
iskola/óvoda, óvodai-iskolai gyermekvédelmi felelős, védőnő, családsegítő, feljelentést is tehetsz a rendőrségen
2012. okt. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
25 eves vagyok. Mar tettem bejelentest a rendorsegen es a gyamhatosagon is. Ha ismerned a gyerekeket nem mondanad, hogy csak tv-t akarnak nezni.....
2012. okt. 30. 13:07
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A 9 éves már nagy, és ügyes, adjatok neki egy eszközt, amivel tud bizonyítékot gyűjteni. Pl. hangfelvétel.

Szerezz bizonyítékokat.

2012. okt. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó válasza nagyon okos ötlet. Plusz megpróbálnék ilyen alapítványokat keresni (pl NANE), akik információkkal, ötletekkel is segíteni tudnak. Nem szabad késlekedni, mindent meg kell próbálni, méghozzá azonnal. Ha kell, rá kell borítani az asztalt az illetékes kartársakra. Nem tudnék így nyugodtan aludni. A testvérem gyereke mintha az én gyerekem lenne.
2012. okt. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászóló szívemből szólt: a testvérem gyereke az én gyerekem is. Ha bárki bántalmazná, én tuti magamhoz venném őket (akár jogtalanul is), ha pedig érte jönne a kedves bántalmazó, kiüvölteném magam (elég zora fejet tudok vágni), ügyvédet fogadnék és indulhatna a harc. Egy biztos: a gyerekekért bármit megtennék. BÁRMIT!!!
2012. okt. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!