Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon keserű gyógyszert hogy...

Nagyon keserű gyógyszert hogy tudnám beadni 4 éves kisgyereknek ugy hogy ne hányja ki?

Figyelt kérdés
2012. okt. 31. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:

attol függ mi.

de amugy (azt se tudom folyadék vagy tabletta em irtad

ha folyadék akkor 100% öszilébe beleöntöd seperc alatt megissza vagy kubusba meg se érzi az illata és keserűséget nem hányja ki

ha tabletta félbe vagy negyedbe töröd és csokiba belerejted és megeszi észre se vezsi

2012. okt. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
tablettáról van szó,iszonyú keserű.mennyi folyadékba lehet beletenni?kevésbe?hogy tuti megigya az egészet?mézzel kevertem össze,de igy is érezni.köszi a választ
2012. okt. 31. 08:58
 3/6 anonim ***** válasza:
A keserű tabletta/folyadék csak akkor rossz, ha a gyerek forgatja a szájában, ízlelgeti. Mondd neki, h ne forgassa, nyelje le gyorsan, ügyesen és utána kap ivólevet/kis kocka csokit vagy amit nagyon szeret. Szerintem a finomságba rejtegetés nem jó dolog, ha megérzi benne, úgyis kiköpi, öklendezni fog, mert a szájában marad az utóíze. Ha meg gyorsan lenyeli, akkor nem. a felnőttek sem ízlelgetik a tablettákat, vajon miért?:)
2012. okt. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekünk régen anyu úgy adta be, hogy belekeverte összetörve egy kiskanál lekvárba vagy mézbe. Úgy mindig megettük. Az én gyerekeim még nem kaptak tablettát, de én így próbálnám meg, ha kapnának.
2012. okt. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez a tabletta méretétől is függ. Ha kicsi, akkor szerintem ne törd össze.


3 éves fiamnak aszpirint kellett szednie, az is jó keserű. Eleinte az 500 mg-os tabletta felét kapta napi 4x, brrrr. (Jó nagy darab volt!)

Összetörtük, egy kiskanál aljára pudingot kentünk, arra a port, majd a tetejére megint pudingot (úgy hívtuk, hogy aszpirinszendvics :-)) ). Nem mondom, hogy könnyedén lenyelte, de egy idő után megtanulta, hogy ne keverje össze a szájában, hanem minél hamarabb csússzon le.

Később, amikor csökkentették az adagot, nem törtük össze neki, hanem egészben raktuk a pudingba a tablettadarabot, így meg sem érezte.

Ja, és mindvégig tudta, hogy a finomságban gyógyszer van, így nem utálta meg.

2012. okt. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.kipróbálom mindet valahogy csak benne marad:-)
2012. okt. 31. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!