Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogy oldjátok meg 30-40ezer...

Ti hogy oldjátok meg 30-40ezerből a kaját egy hónapra? Miket főztök? és most 20ból? Másfél és 3ésfél éves gyerekek anyukája

Figyelt kérdés
2012. okt. 31. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb adagot fozok 2-3 napra.
2012. okt. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én minden másnap főzök. Kb. 3-5 kg hús fogy el egy hónapba, ebbe a csontot is beleértem.

Gyakran csinálok csontlevest pl.: májgombóccal vagy nokedlivel, grízgaluskával.

A darált hús viszonylag olcsó: fasírt, bolognai, töltött káposzta, bár a káposzta és a rizs drága.

Lehetetlenség ennyiből megfőzni.

Ha csak a reggeli bevásárlást tekinted... mi 3-4 ezreket hagyunk a boltba és ebbe még nincs ebéd.

persze nem minden nap.

Erre az összegre csak annyit tudok mondani, krumplit - krumplival.

Van egy oldal, majd megnézem neked "hogyan spóroljak" vagy vmi ilyesmi. Ott jó ötletek vannak.

2012. okt. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 40,000 Ft / hó a kajapénz (vagy ha valami közbejön, ebből kell lecsípni). 1 3 éves gyerekünk van.

A reggelik: vajas kenyér, lekváros kenyér (én teszem el), májkrémes kenyér (húslevesbe belefőzöm a májat és szivet, azt villával összetöröm és vajjal dúsítom, kicsit fűszerezem), párizsis kenyér (1 kg-os rúdba veszem meg, a legolcsóbbat), bundáskenyér, sülthagymás kenyér.

Tízórai gyümölcs (csak a gyereknek), általában alma (vagy ami éppen van olcsón).

Ebéd olcsóbb levesek: grízgaluska leves, csontleves, krumplileves, almaleves, bableves (persze nincs tele füstölt dolgokkal, a szalonna bőrét mindig elteszem a fagyasztóba és ilyenkor belefőzöm), tojásleves, köménymag leves...

Főételnek leginkább főzelékek és krumplis ételek (akár krumpli rántva, tejföllel megkenve), a levesbe megfőzött csirkeszárnyat kirántom, grízestészta, levkváros tészta, sült virsli (csak akkor veszek virslit, ha kapok 350 Ft/kg körül), rakott ételek (pl. rakott répa, ami sok sárgarépa, darálthús, fehérmártás).

Amiket nem szoktam hétköznap: tejszín, sajt, nagy husok, pizza (ezeket csak ünnepekkor).

Van egy ovis társa gyermekemnek, anyukájával sokszor megbeszéljük ki mit főz, onnan is sok ötletet kapok.

2012. okt. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A spenót olcsó, mellé valami pipi fasírt, tükörtojás, sült virsli, vagy amit szeretnek a gyerekek. A többit jól leírta az utolsó.
2012. okt. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
nekünk 60 ezer a kaja költség,de ebbe benne van minden amit élelmiszer boltban vásároltunk.mivel irjuk a költségeinket,egyre több és több a kaja pénz.észrevétlenül,vagy tudatosan de mindennek felment az ára.20 ezerből nem tudom hogy tudnék kijönni.4-en vagyunk 3 felnőtt egy gyerek,de ennél csak többet költök.
2012. okt. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2012. okt. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
NAgyon szépen köszönöm a válaszokat!Ha valaki még tud olcsó ételreceptet ne tartsa magában!:) Hát igen észrevétlenül felmentek az árak minden hónapban ugyanzt vásárolok kaja téren de most már több hónapja kimarad a hus és nagyon kevés gyümölcsöt tudok venni! És most a legnagyobb baj az hogy 4hete betegek a gyerekek ami 20ezer ftba van eddig :( nagyon elvagyok keseredve nem tudom mit vásároljak főzzek hogy a gyerekek ne nélkülözzenek
2012. okt. 31. 11:36
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Én innen szoktam ötletet meríteni. :)

2012. okt. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

3-as válaszoló vagyok.

Eszembe jutott még, hogy én télre megvettem előre a hagymát, répát, krumplit, almát. Ezeket a vízóra aknába tartom. Sokat számít, ha nem a nagyáruházban 200 Ft/kg, vagy piacon 160 Ft/kg áron veszel almát. Én így 35 kg almát vettem és 110 Ft/kg áron.

Sütőtököt is nagy tételben veszek (10-15db), sokáig eláll és az is lehet köret vagy desszert.

Hogy ne legyen enhangú, mindig szépen tálalok, hogy jobbnak tűnjön (de ez biztos csak az én lelkemnek jó).

Rengeteget használom a római tálat. Abba bármilyen zöldség egy kis csirke szárnnyal - májjal, egy kis gyümölccsel nagyon finom lehet, de ez csak hétvégén.

Innen szoktam még ötleteket venni ( [link] ), de jól meg kell nézni, mert nem mindenkinek ugyanaz az olcsó kategória és volt már olyan étel köztük, ami bizony nekem nem olcsó.

Ami még eszembe jutott: tojásos nokedli, paprikáscsirke farhátból és nyakból, lábból (sok szafttal) nokedlivel, tarhonyáshús, rizseshús (ebbe is teszek répákat, jobb az íze)... Sose dobok ki ételt. Ha ünnepekkor megmarad a krumplipüré, lefagyasztom, és később kiengedve gombócokat formálok, azt kirántom és köretnek tökéletes.

Egy saját ötlet: karácsonykor a keményebbre készített krumplipürét kézzel kilapítom, fenyőfa formával kiszúrom, kicsit lisztbe, morzsába mártom és úgy rántom ki.

2012. okt. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

szia! nekünk is kb ennyi a kaja pénz,bár a kertben minden megterem. (idén a krumpli nagyon kevés lett,már most pánikolok miatta!). nem tudnánk ennyiből megoldani,ha nem lenne a kertben zöldség. idén tyúkjaink is lettek,tavasszal már tojás is lesz,meg husi belőle. úgy még olcsóbban fogunk kijönni. de ha panelben laktok,akkor semmi nem olcsó! bele sem merek gondolni,hogy a répát boltban vegyem meg. vagy a fokhagymát,amikor sztem 1000 ft is megvan kilója,nálunk meg úgy nő,mint a dudva. a sóskát imádjuk. az árát nem is tudom,de a párom nyáron 2 hetente fűnyírózza annyi nő belőle.

talán itt nézz szét: www.olcsoreceptek.hu

2012. okt. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!