Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek is beteg sokat a...

Nektek is beteg sokat a gyerek mióta bölcsibe jár? Kéthetente náthás és köhög. Sosem viszem be betegen de más igen. Normális h ennyit náthás a bölcsi óta? 4 hónapja jár.

Figyelt kérdés
2012. okt. 31. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
október elején voltunk 3 nap beszoktatáson, csütörtökön lesz 3 hete hogy beteg, azóta nem voltunk, nagyon el vagyok keseredve:-( azelőtt 2 év alatt 2 náthája volt 1hetesek.Remélem vki ír vmi megoldást neked is!
2012. okt. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerencsére semmi komoly "csak" felsőléguti bajok a nátha miatt de az is elég munka mellett.
2012. okt. 31. 10:44
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 1,5 évesen ment bölcsibe. 2-3 napot jártunk, majd 2,5 hetet beteg volt. Ez ment 2 hónapon keresztül. A gyerekorvosunk javasolta, vegyük ki a közösségből és marajunk még vele otthon. 2 évesen újra beadtuk, változatlan volt a helyzet, 2 hónapot próbálkoztunk.

Most 2,5 éves elmúlt és 1 hét járás után 1 hetet volt beteg, azóta pedig 3 hónapja jár.

Semmit nem csináltunk, csak hallgattunk a gyerekorvos tanácsára, és adtunk cebion cseppeket a gyereknek. Remélem, már nem lesz beteges.

2012. okt. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sose volt beteg a lányom három év alatt, csak egyszer egy napig folyt az orra! Elkezdett oviba járni, és puff! Kéthetente, immár harmadszor szed antibiotikumot. Most megpróbáltunk egy immunerősítőt, s eddig bevált. Nem akarom elkiabálni, sőt le is kopogom! Ajánlom nektek is: Arkodeffensis a neve, 5 ampulla van benne, 5 milliárd probiotikumot, kolosztrumot, vitaminokat tartalmaz! Minden hónapban meg kell ismételni a kúrát.
2012. okt. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló: hol lehet ilyet venni? Mennyibe kerül? Vény köteles? Meg kell inni az ampulla tartalmát?

Nem találok róla semmit a neten.

2012. okt. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Teljesen normális. Új közeg, új baktériumflóra. Az immunrendszernek idő kell, míg ki tudja védeni a bacikat. Az enyém is így kezdte, hogy 1 hetet járt, 3-at nem, de kb. fél év múlva egyre kevésbé volt fogékony, megszokta az ottani flórát és már kevesebbszer kapta el és kevesebb ideig is küzdött a betegségekkel. Szóval ne aggódj!

Ja igen, még annyit, hogy valóban sokan lesz@rják ha a gyerekük beteg, valóban beviszik, nálunk is divat volt sajnos és te tehetetlen vagy ez ellen. Hiszen amíg nem lázas, addig a gondozóknak kötelességük bevenni, hiába tüsszög köhög és taknya-nyála egybefolyik :(

2012. okt. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Azt hittem, hogy ez ilyen nemzetközi immunerősítő, de próbálok még rákeresni a neten. Igen, az ampulka tetejében van a probiotikum, ezt be kell nyomni, hogy belekerüljön az üvegcske tartalmába, jól összerázni, s meginni. Betaglukán, cink, kolosztrum, szelén van még benne. Nálunk eddig mindenki dícséri, hát, remélem tényleg jó lesz a továbbiakban is. Amúgy nem vényköteles, 10 euróba jön ki egy kúra.

2012. okt. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van. Szeptemberben kezdtük az ovit, és eddig össz. 3 hetet sikerült járni, a többi itthon :( Mindig van vanalmi, vírus-láz, hörgőgyulladás, fülgyulladás :( Mi is most immunerősítővel próbálkozunk, Broncho-waxommal, a gyerekorvos javaslatára. Meg persze vitamin, Cebion, D-vitamin stb.
2012. okt. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát igen.Nálunk is ez van.Elkezdtük a bölcsit,3 nap utá már folyt az orra.Aztán köhögött,végül 3 hét után tetőzött egy arcüreggyulladásan.Meggyógyult,kb 1 hét aztán újra köhög.Állítólag természetes az új közeg miatt,de én is fel vagyok hábordva,mert míg én már a taknyosság elején is vittem dokihoz,addig a bölcsiben,szinte minden gyerek náthásan rohangál!Igazából,ha belegondolsz nem csoda!
2012. okt. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
első vagyok, én először azon lepődtem meg h orvosi igazolással mehet csak újra bölcsibe a gyerek (abszolút támogatom csak új volt az info, én sem viszem köhögéssel sem be a többi gyerek közé), aztán azon lepődtem meg h a védőnőnk azt mondta, majd ő ad ilyen igazolást előre és rám bízza mikor viszem. Kevésbé lelkiismeretes anyukák tuti beadják. Más kérdés h én gyeden vagyok itthon nagy hassal, megtehetem hogy 3 hétig nem viszem, de aki munkahely mellett adja be, melyik az a munkahely amelyik tolerálja a 3 hét otthonlétet mert a gyereked náthás? Nálunk nincs nagyi,rokon aki vigyázna rá, ha dolgoznom kellene. Szóval tuti nehéz megoldani amiatt adják vissza taknyosan, köhögősen az anyukák (vagy van aki emiatt), bízom benne hogy megerősödik és mire dolgozni kell majd, nem lesznek ilyen hosszú távú itthon maradások.
2012. okt. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!