Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves fiam ez a 3. nap,...

2,5 éves fiam ez a 3. nap, hogy délután, és este hőemelkedése van. Ti adnátok neki lázcsillapítót? Bővebben lent

Figyelt kérdés
hétfő este kezdődött, 37,5-el, mivel este volt, adtam neki szirupot,nem is volt semmi baja, tegnap, és ma szinté délután hőemelekdés, de max 37,5, annál feljebb nem megy, persze hónaaljban mérve. Ma voltunk orvosnál,semmi baja, tüdeje tiszta, nem is náthás, habár ugy hallom néha nehezebben veszi a levegőt, de nem folyik az orra, nem köhög. Reggel csináltak gyorsan labort, meg vizeletet, de csak hétfőre van meg az eredmény. Nem tudom mit csináljak, adjak neki ma este is hőemelkedésre lázcsillapító szirupot, vagy hagyjam, hátha felmegy neki jobban. Tanácstalan vagyok, ami a legrosszabb, nem tudjuk mitől van, és a hétfő elég messze van. Ti mit csinálnátok?

2012. okt. 31. 19:50
 1/5 A kérdező kommentje:
ja, minden foga kint van :-)
2012. okt. 31. 19:52
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem adnék neki, a láz egy egészséges reakciója a szervezetnek. Azzal küzdi le a kórokozókat.

Ha az elején nem adtál volna, valószínū már jól lenne.

2012. okt. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem se adj neki. Ha felmegy a hője, akkor legalább küzd a szervezete a kórokozókkal. Figyeld őt, és ha még pénteken is ez lesz más tünetek nélkül, akkor vidd vissza az orvoshoz.
2012. okt. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nem adtam neki most este, megnézem mi lesz, én is ugy voltam, hogy küzdjön a szervezete napközben nem is adtam neki, de este kapott, lehet rossz döntés volt. Amugy nem szoktam 38 alatt csillapítani, pont a "baciölés" miatt.
2012. okt. 31. 21:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Hőemelkedésre nem kell, azt neki kell leküzdenie. A láz egy "normális" reakció a szervezet részéről, azt jelzi, hogy felvette a harcot. Itasd minél többet, ha esetleg valamilyen hugyúti fertőzés lenne, az hasznos. ha gond lesz a hosszú hétvégén hívd ki az ügyeletet. Budapestiek vagytok? Az én fiamnak felfázás gyanúja volt, pont október 23-a körül, a labor nekünk is csak a hosszú hétvége után készült el. Én kihívtam hozzá a Heim Pál ügyeletét, mert belázasodott, hányt, és alig ivott. Másnapra kaptunk is beutalót azonnali laborra, 1 óra alatt meg lett az eredmény, szerencsére nem volt felfázva.
2012. okt. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!