Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves gyermeknek napi kb....

2,5 éves gyermeknek napi kb. két órahossza mesefilmnézés tv-ben sok? (kb.1 óra délelőtt,1 óra délután és esetleg egy fél óra este- szombat-vasárnap semmi tv)

Figyelt kérdés

Kérném szépen, hogy ne mocskolódó, kioktató üzeneteket írjatok, hanem valódi, "építő" jellegű véleményt, tapasztalatot, mert azt nem hiszem, hogy senki gyerek soha nem néz tv-t, el van zárva mindig, stb ....

mindezek mellett a gyermek természetesen játszik, levegőn is van naponta és igaz keveset, de alszik is délután ... tehát nem feszt tv megy ....

köszönöm a válaszokat!


2011. febr. 22. 09:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

Ó, itt senkinek sem néz a gyereke tv, és itt senki sem ad édességet a gyerekének. Ha bármi más válasz érkezne ide, azt le fogják pontozni.


A véleményem (amit le lehet pontozni), hogy 2,5 évesnek kicsit soknak hangzik, de ha nem rendszeres, illetve mellette voltatok levegőn is, meséltél neki te is mesét, játszottál vele, akkor érthető és elfogadható. Ugyanis nem minden házimunkába lehet bevonni a gyereket, és nem minden gyerek foglalja le magát ha egyedül hagyod a szobában amíg mondjuk kisütöd forró olajban a kaját. Továbbá a kisvakond és társai talán nem hagynak mély pszichés torzulást a gyerek lelkén.

2011. febr. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Én nem tartom nagyon soknak. A tv nézés a gyerekeknél általában elég rapszódikus. Volt olyan időszakunk amikor 20 percet ült előtte, de volt olyan, hogy 2 percet se tudott megülni. Ha mellette semmiben nem szenved hiányt (levegő, közös játszás, foglalkozás), akkor nem izgatnám magam rajta. Így neked is jut némi pihenés.
2011. febr. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%
Szia! Nekem soknak tűnik, mert a 2x1 óra már simán rászokást eredményez, és mialatt várja, hogy megint TV-t nézhessen vagy éppen azt nézi, nem használja az egyéb képességeit és kreativitását, hogy magától másképp lefoglalja magát. Napi 0-1-2-3 rövid mesét még reálisnak tartok, de szerintem kell valami kiszámítható hatás, hogy megnézi pl. ezt vagy azt a mesét, de nem kötném időhöz, hogy ne kapjon rá.
2011. febr. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
64%

nagyjából az enyém is ennyit néz, tök szok szót megtanult és használ helyesen, akkor amikor azt kell, sőt mozdulatokat is elsajátított.


igen én is viszem levegőre,, velem is játszik, egyedül is, gyurmáik, fest.....


sajnos ebben az időben nem lehet annyit lent lenni, fél esetleg egy óra maximum.

én azzal nyugatatom magam, hogy mihelyt itt a jóidő ez jelentősen csökkenni fog, mivel inkább kinn leszünk

2011. febr. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%
Az en kisgyerekem is nezi a tv-t. Es meg csokit is kap. Es ha rosszalkodik megszidom. Es eleg szigoru vagyok hozza. Sot eleg sok mindent megtiltok neki. Amit en ugy erzek, hogy nem szabad. (3 eves).van egy par kedvenc rajzfilme. barmikor nezheti.(gondolom nem kell leirjam, hogy pl a minimaxon Elmo hany percig tart, vagy thomas) Es ott van a bebe tv. regebb mindig azt nezte ha kellett fozzek. Es nem szokta meg. Mert ha vege van a kedvencenek elfoglalja magat massal. Nem ertek egyet (en szemely szerint) hogy a gyereknek csak fejleszto jatekra van szuksege. Gyerekkoromban ilyen nem volt. Es felnottunk, rengeteget olvastunk szabadidonkben (kb 10 eves kor utan) tv-t neztunk amikor volt mit, kezimunkaztam (anelkul, hogy kenyszeritettek volna) festettem es rengeteget tanultunk. Kedves anyuka!!! biztos vagyok benne, hogy nem sok. Es szerintem mindent megkap a kicsiked amit te szuksegesnek latsz. 40 eves anyuka
2011. febr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk egész nap megy a mesecsatorna vagy valamilyen mese dvd..Egyik után a másik..

DE..közben játszunk,rajzolunk,festünk,gyurmázunk,mondókázunk,olvasunk...Van amikor nézi is,főleg akkor ha ki szeretném kapcsolni,mondván hogy feleslegesen ne menjen..Vagy ha épp főzök vagy takarítok és nem tud akkor épp segíteni..

Nem hiszem olyan sokat ártana neki..

Én kislányom is 2,5 éves,folyékonyan beszél,mondókázik,szeret rajzolni,gyurmázni,felismer néhány betűt,számokat,elszámol tízig kis segítséggel..

Nem azon múlik hogy milyen okos egy gyerek hogy mennyit néz tv-t..Abból is nagyon sokat lehet tanulni!

2011. febr. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

nem tartom soknak, ha mellette mással is tudtok foglakozni, más is érdekli.

csak azt hadd kérdezzem meg, hogy ezt az egy órát egyedül végig üli, és végig nézi?közben te mást /házimunkát /tudsz csinálni?

mert az én kisfiam sajnos "toporzékol" a kanapén, ha nem ülök mellé mesét nézni.el nem jönne onnan, de nyüszög.szóval sajnos nekem nem jött be, hogy ő tv-t néz én meg dolgozok.ott kell ülnöm mellette.

2011. febr. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk háttérzajként alvásidő kivételével szinte mindig megy a tv...Csak néha pillant oda,amikor a kedvence megy,de közben olvasunk,verselünk,mondókázunk,kirakózunk,autózunk,stb.Nem hiszem,hogy ez gond lenne,ha rá lenne tapadva a tv-re nem érdekelné más,veszélyeztetné a fejlődését,természetesen nem menne nálunk sem.
2011. febr. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Előző vagyok,rosszul írtam,helyesbítek!"Nem hiszem,hogy ez gond lenne!De ha rá lenne tapadva a tv-re,akkor nem menne nálunk sem."

Így szerettem volna írni!

2011. febr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
44%

Nálunk is "háttérzajként" funkcionál a tv :) Természetesen mese csatorna megy egész nap,na de!Nem ül ott előtte.Csak néhány rövid mesét néz meg ami épp a kedvenc.Előttem már írták is: Elmo,Thomas,Bob mester,Mickey egér játszótere az utolsón kívül az összes mindössze néhány perces mese,de nem is mindig nézi végig,inkább hallgatja.2 éves fiam van.Úgy érzem igen is sokat tanul belőlük.A mickey egér kimondottan fejlesztő-tanító jellegű,tehát a normálisabb fajta meséket nézheti.

Mellette játszunk,délelőtt kint vagyunk 1 órát,délután szintén a levegőn vagyunk,ha rossz az idő akkor itthon játszunk,vagy elmegyünk játszóházba,hogy gyerekek között legyen,szokja,mert bár igényli és szereti is,de főként azért mert hamarosan kezdjük a bölcsit.

2011. febr. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!