Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet okosan leszoktatn...

Hogyan lehet okosan leszoktatni erről a rossz szokásáról? A 3éves kislányom minden lefektetéskor kitalálja, hogy neki kakilnia kell. Meg minden mást, csak ne kelljen aludnia.

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen bírjuk rá ,hogy elaludjon.Nem múlik el úgy,hogy ne találjon ki valamit,csak ne kelljen aludnia.Minden este mindent egy időben egy sorrendben végzünk.Vacsora,fürdés,fogmosás,wc,ágy,mese,3ének,aztán jóéjt puszi.Kislányom kezdi azzal,hogy kikiabál az ágyából,hogy jó éjszakát anya,jó éjszakát apa...Felsorolván az egész familiát,a kutyát is beleértve.Néha még a plüsseinek is jóéjszakázik.Akkor csendre intem,jön hogy szomjas,pisilni kell.Régebben vagy 8szor is kivittem pisilni,és pisilt is kicsiket,de erről leszoktattam.Most kitalálta,hogy kakilnia kell,és minden este ezzel parádézunk.Persze nem alkot semmit.Már volt ,hogy meg is büntettük érte ,kapott a fenekére ,pedig nem szokásom ez a módszer,de nem használt neki,csak azért is minden este megy a műsor.Este fél8 tól elkezdjük a kislányunkkal való esti foglalkozást,és van hogy fél11kor még nem alszik.A párom hajnali4kor kel,és szegény már nagyon kivan.Sajnálom őt,mert nem tudok mit kitalálni már.Egy szobában vagyunk a gyerekünkkel,csak egy szekrénysor választ el.Ez a probléma már több mint egy hónapja tart
2012. nov. 1. 10:16
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem valami zavarja vagy fél. Ez a mondatod megütötte a szememet: "Egy szobában vagyunk a gyerekünkkel,csak egy szekrénysor választ el."

Ha ezt úgy kell érteni, hogy összesen van egy szobátok, és ti ott beszélgettek, TV-ztek, stb, maikor neki aludnia kellene, akkor érthetö, hogy semmi kedve ehhez. Az elalváshoz nyugodt körülmények szükségesek. (Lehet, hogy esetleg ezelött, amikor kezdödött a dolog, hallott benneteket szex közben és az zavarta meg? Mert akkor nem árt, ha valahogy lerendezitek - a pároddal "birkózósat játszotok, amibe öt is bevonjátok, igy a hangokat be tudja a játszás kategóriába sorolni. Ez csak egy tipp)


Beszéld meg vele, hogy lefekvés elött elmegy WC-re, kap inni, végigmondja az összes létezö személyt, akitöl elköszön és utána legyen csend. Menjetek ki a konyhába a pároddal vagy valahogy másként oldjátok meg, hogy ne legyen sem világosság, sem hangok, hanem csend és nyugalom.

2012. nov. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

sok minden lehet, gondolom nem álmos, f8kor azért elég korán van egy 3 évesnek, úgy értem, ha alszik délután akkor valóban nem biztos, hogy elfárad estére.

jár oviba? mennyit alszik délután, reggel, délután mikor kel?

enyém is 3 éves, nem alszik délután, így 8-f9kor alszik el este, reggel f8kor kel.

ha alszik délután akkor jó ha 11 körül dől ki nagy kínkeservesen, nem tudom mi lesz ha oviba megy :S


ti mit csináltok mikor ő lefekszik? na még fent vagytok próbáljátok ki, hogy Ti is lefeküdtök, hátha csak azért kel fel mert veletek akar még lenni :)

ha szól, hogy pisilnie kell, akkor ne menj ki vele, szólj át neki, hogy menjél, pisiljél aztán feküdj le!


lehet az esti elköszönéstől is felpörög, nekem soknak tűnik a mese+ éneklés, nálunk a mese van elől mert felpörög tőle, aztán jön a vacsi, fürdés, alvás.

2012. nov. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egy szobában vagyunk,de amikor lefektetjük mi kivonulunk a konyhába.Mondjuk volt már rá példa,hogy együtt feküdtünk le aludni,de akkor is megcsinálta a kis műsorát.Azóta,hogy ez van nem tudtunk,nem mertünk sexelni a párommal,ez is elég nehéz így.Mire csend lenne annyira elmegy még az élettől is a kedvünk,hogy ez elmarad,és tartok is ettől mert ez a házasságunknak sem tesz jót.Lehet kipróbálom a sorrend felcserélését,előbb mese aztán a többi.Várom a többi jótanácsot.Köszönöm az eddigieket.
2012. nov. 1. 10:53
 4/10 anonim ***** válasza:

de hogy, mikor mennyit alszik???

erre nem válaszoltál és enélkül képtelenség jó tanácsot adni!

2012. nov. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Este 9től kellene reggel 7-ig aludnia és ebéd után alszik napközben 2órát.Általában délután 1órakkor ebédelünk és utána megy aludni.Olyan 3 fél4 körül ébresztem.Oviba még nem jár,de intézendőben van.
2012. nov. 1. 11:46
 6/10 anonim ***** válasza:

hát ha f4 körül ébred délután akkor meg is van mi a gond, 3 évesnek már jóval több ébrenlét kell, hogy lefáradjon, 4 óra nagyon kevés, legalább 6 óra kéne amit aktívan tölt ahhoz, hogy estére elfáradjon.

délután nagyon későn fekszik, este meg nagyon korán kéne feküdnie, ez irreális elvárás, hozd előre az ebédet f12-re és utána egyből feküdjön, de 2 órát ne aludjon csak 1,5-et.

és lehet reggel is előbb kéne felkelteni, mert ennyi idősen az össze alvás igényük olyan 10-12 óra :)

2012. nov. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálom,köszike.
2012. nov. 1. 14:03
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond nincsen az alvásmennyiséggel, legalábbis én nem szeretem keltegetni a szintén 3évesemet. Ő is 9ig elalszik, fél7-7kor kel, du pedig 1-4 is húzza a lóbőrt (ez az egy kivétel, fél négy után elkezdek hangosan ténykedni, és ettől legkésőbb 4ig felébred)

Az esti műsorok is ismerősek, volt minden, pisi-kaki-szomjas vagyok-takarjál be-hol a rongyi-stb. Mára már leredukáltuk arra, h ha a párom rakja le, egyszer behív még engem, ha én, akkor fordítva. Időnként előfordul még ötletelés, de akkor v nem elég fáradt, v túl fáradt. A motiváció pedig az h reggel kap egy matricát a matricás-füzetébe és egy NAGY DÍCSÉRETET, ami esküszöm többet ér neki mint bármilyen matrica. Minden reggel így kel, h anya, megdícsérsz? És este ha vmi baja van lámpaoltás után, nem csevegünk, csak igen-nem-tessék, az is minimális és gyorsan kijövünk.

2012. nov. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem szabad reagálni, válaszolni, ingerszegény környezet kell ha pisilteted, beszélsz hozzá, ölelgeted...

az rengeteg inger amit az idegrendszere feldolgoz és egyre ébereb lesz

Legyen unalmas a környezet ne foglalkozatok vele ha kijön kézenfogni 1 szó nélkül viszavitek

2012. nov. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem szabad reagálni, válaszolni, ingerszegény környezet kell.

Legyen unalmas a környezet ne foglalkozatok vele ha kijön kézenfogni 1 szó nélkül vissza visztek, halkan jó északát kivántok kijötök. Ne legyen lámpagyújtás, simogatás,

ha elszalad ne fusatok utána vissza ülsz a konyha assztalhoz beszélgetek ő fog oda menni hozzátok.

2012. nov. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!