Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem volt nehéz kis korkülönbsé...

Nem volt nehéz kis korkülönbséggel gyerekeket vállalni? Többi lent.

Figyelt kérdés
2 éves lesz a kisfiam és tervezzük a kis tesót,de félek a kezdeti nehézségektől.Történeteket várok amiből eseteleg tapasztalatot,erőt lehet meríteni.
2012. nov. 1. 13:47
 1/8 :))((: ***** válasza:
100%
Nekem 3 fiam van. 7 éves, 6 éves 5 éves a legkisebb. Eleinte nem volt egyszerű. De most hogy egyre nagyobbak úgy érzem nagyon megérte kis korkülönbséggel világra hozni őket. Nagyon jó testvérek.
2012. nov. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért akkor annyira már nem lesz kicsi a korkülönbség :) Nálunk 3 év van a két nagyobb között, és 15 hónap van a 2. és 3. közt. Az eleje húzós volt, de aztán kialakult a "rendszer" :)
2012. nov. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az már nem olyan kicsi korkülönbség. A nagy oviba megy, még Te a kicsivel otthon rendesen tudsz foglalkozni.

Nálunk 25 hónap a korkülönbség, a nagy 2,5 lesz,a kicsi 4 hónapos. 1 hónapig nehéz volt,aztán összeszoktak,jól be tudom osztani az időt,még főzök is szinte minden nap. Bár az én gyerekeim olyanok mint az angyalok :D

2012. nov. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ez függ a gyerekek természetétől is. Nálunk 16 és fél hónap volt a korkülönbség. Az első időszak könnyebb volt, mert a kicsi folyton aludt. Aztán bedurvult, mert mindkettő rosszul aludt, a nagyobb sem tudott beszélni, egyedül öltözni stb. Most 29 és 13 hónaposak, még mindig nem könnyű.
2012. nov. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekem van, az első és a második között 18 hónap, a második és a harmadik között 2 év korkülönbség van.


Igazából nekem nem volt annyira nehéz, mint amennyire rémisztgettek. Főleg az eleje volt a könnyű. A kicsit hordozókendőbe raktam, közben játszottam a naggyal. Ha szoptattam, akkor a nagyobb is odabújt vagy olyankor meséltem, énekeltem neki.

Akkor kezdett nehezedni a dolog, amikor a kicsi el kezdett mászni, érdeklődni a világ után. Már nem volt jó neki huzamosabb ideig kézben/kendőben, inkább játszani akart. Amivel csak annyi volt a gond, hogy mindig az kellett neki, amivel a nagy játszott, szétrombolta az építményeket, a nagy pedig féltékeny volt. De aztán fokozatosan ez is elmúlt, és el kezdtek együtt játszani.

Ami még kicsit nehéz volt, hogy még a nagy sem volt önálló, nagyon sok mindenben segíteni kellett neki, így pl. az öltözések meglehetősen sokáig tartottak...

2012. nov. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Közel nem olyan nehéz a kis korkülönbség, mint amit elsőre gondolsz. Nagyon jó dolog. De a 2,5-3 év már szerintem sem számít kicsinek.
2012. nov. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3fiu, 27 és 20hó különbséggel, és szerintem nem olyan nehéz. A legkisebb nemsokár egy éves lesz, a két nagy már nagyon jó elvan együtt, azért vannak súrlódások, mert más a természetük, de alapjában véve nagyon szeretik egymást és a legkisebb tesót is.

Kiváncsi vagyok, ha a kicsi kicsit jobban jön-megy és elkezdődik a rombolós időszaka, mit kezdenek vele- eddig még remek az összhang.

3év korkülönbség az már nem olyan kicsi!!

2012. nov. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekünk 3 és fél év van a két gyerkőc között. Én is nagyon féltem, hogy hogy fogok bírni kettő gyerekkel, meg hogyan lehet kettő gyerkőcöt szeretni.

Egyáltalán nem nehéz két gyerkőccel, nagyon alkalmazkodóak.

Az a szeretet, ami addig volt, míg nem született meg a második, az a szülés után százszorosára nőtt, szinte szétpukkadok a szeretettől, és a föld fölött lebegek :)))

Kezdeti nehézség sem volt (na jó: a nagy oviba/ból szállítása az első három hétben).

A saját tapasztalatom szerint és a környezetemben lévők alapján tapasztaltam, hogy 2 évesen rettentő nagy ugrás van a gyerekek fejlődésében. Akkor lettek szoba tiszták, szoktak le a cumiról. (az én fiam 2 éves és 2 hónaposan lett szoba tiszta, és az ismerőseim gyermekei is hasonlóan). Nagyon kis okos emberkék lesznek, mindet nagyon jól meg lehet velük beszélni, el lehet nekik magyarázni.

2012. nov. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!