Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislány egyszerűen nem...

2 éves kislány egyszerűen nem akar kakilni, van erre megoldás?

Figyelt kérdés

Bő egy éve kezdődött a gond, hogy visszatartja a kakit. Néha hetekig rendben megy a dolog, máskor hónapokig nem és nem kakil. Megetetni nem tudok vele "bármit", vagyis Laevolac meg más más hasonló gyógyszerek, illetve aszaltszilva stb. nem segít, mert ha olyanja van, nem eszi meg.

Pár nap után kúpot szoktam adni, mert hiába várok, nem jön ki a kaki. Néha már kúppal is alig, annyira bekeményedik.


Mit tehetnék még ebben az ügyben?


2012. nov. 1. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Szereti-e gümölcsöket?

Alma, körte, sárgarépa ilyesmi mind mehet.

Vagy natúr kefír, joghurt.

Néha egy fél doboz activia.


Ezek lazítják és néha "hajtják" is a székletet. Sokszor azért tartják vissza a gyerekek, mert egyszer nehezet kakáltak. Ennyi elég a félelemhez. De ha könnyebben jön kifelé, megint "sikerélmény".

2012. nov. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a krémezés segít, vagyis a krémes ujjam végét egy kicsit bedugom és járatom (ha van körmöd akkor hőmérőzés). Amúgy van kakadal, és elég sokat beszélgetünk a kakálásról, arról hogy mindenki kakil és hogy mindenki nyomja. Hozzáteszem nálunk lelki oka van a kaki visszatartásnak, úgy ahogy az előttem író is megjegyezte, szorulás van utána már inkább visszatartaná.
2012. nov. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Alma, répa megfogja. Más gyümölcsöt szeret, de egyik sem hajtja meg. Joghurtot szokott enni, amikor napi 3-at evett, volt kaki, de kicsapta a fenekét. Most napi fél-1 megy belőle, többet nem akar enni.


Van kakimesénk, meg meg szoktuk beszélni, ki mindenki kakil, minden nap stb. Néha bejön, néha nem.


Lehet vmi baja, ha hosszú napokig nincs kaki?

2012. nov. 1. 16:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz semmi baja, nálunk sokszor van 2-3 naponta kaka és nem kemény, szóval normális az orvos szerint is. De engem az nyugtat meg ha mindennap van kaka.
2012. nov. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos az én kislányom is így van, ahogy a tiéd! 2,5 éves és állandóan visszatartja. 1-2 napig ha nincs , harmadik nap már gyötrelem, egész nap mondogatja, hogy kell neki, de közben visszatartja és sír. Én Laevolac-ot adok meg joghurtot (szerencsére megeszi). Nagyon várom már, hogy ez változzon, mert sokat szenved a visszatartás miatt! Szerintem nagyon mit nem tudunk tenni, lelkileg kell ezt a dolgot elfogadnia....egyedül arra ügyelhetünk, hogy ne keményedjen be neki!!!
2012. nov. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!