Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lányom két napja lázas,...

Lányom két napja lázas, ahogyan kimegy a lázcsillapító hatása, máris felmegy, és nagyon nehezen bírjuk lehúzni?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk orvosnál, megvizsgálta, azt mondta, hogy vírus. Lázcsillapítón kívül semmit nem kaptunk. Mondtam a doktornőnek is, hogy múlt hét óta lazább a széklete. Lehetne valamit venni a patikába ami nem vényköteles, és valamiféle béltisztító, vagy ilyesmi?
2012. nov. 1. 17:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
előszöris irass fel korának megfelelö lázcsillapítót,ugyanis a germicid 1éves kor felett már kevés, mást szoktak felírni. Mivel kevés már a hatóanyaga,okozhatja hogy a láz lassabban csillapodik és kevés ideig marad lent. Bátran ajánlom a suppositorium noraminophenazonit, supp.antipyreticumot. A vény nélküli nurofen, panadol igazi, makacs láznál semmit se érnek. A mexalen kúp meg a panadol kúp változata. Van még az algoflex baby, viszont jobb mint a nurofen. Muszáj receptköteles kúpot iratnod,mert azok erősebbek és jobban kombinálhatóak ha szükséges. A bőséges folyadékfogyasztás is sokat számít, könnyebben kordában tartható a láz,ha jól hidratált a szervezet. Probiotikumként a bonolact prokid, lactiv, protexin az, ami ér is valamit,mivel többféle baci van benne,mint a normaflorban. Jobbulást! Bocr a hibákért, telefonról vagyok, betegen.
2012. nov. 2. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! A Germicid kúpot szerdán amikor voltunk az orvosnál ő írta fel!! Nem is tudtam, hogy 1 éves kor után lassabban hat!:-(( De most le vagyok döbbenve a doktornőn:-(

Remélem ma nyitva lesz a patika és akkor veszek mexalen kúpot azonnal, van még panadol szirup, és azzal fogom neki adni!

2012. nov. 2. 06:55
 13/16 anonim ***** válasza:

6-os vagyok

A répaital az székletfogó természetes módon, tehát nem lesz híg a széklete. Nekem ezt mondták a kórházban mikor ilyen volt.Nálunk a szalmonella 1 hónapig nem ment ki a kisfiamból akkor volt 15hós. De nem volt hasmenésekb 1 hét után. Szerintem hívd fel az ügyeletet és mondd el, hogy mi a helyzet nálatok, mennyit iszik-eszik stb. és fognak neked segíteni. Én is betelefonáltam a Rota vírusnál, és mindent elmondtak, hogy miként figyeljem a kiszáradás jeleit, hogyan miként itassam stb.

2012. nov. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek,hogy válaszolt, olyan aranyosak vagytok, hogy tényleg baj esetnén máris itt vagytok :-)

Kaptam nagyon jó ötleteket, felírtam mindent, mert biztosan lesz még rá szükségünk!

Jobban van a lányom, éjjel, és délelőtt már nem volt láza!:-)Az étvágya is egy fokkal jobb !

Köszönöm még egyszer lányok!

2012. nov. 2. 13:17
 15/16 anonim ***** válasza:

:) Örülök, hogy jobban van a kislányod, további jobbulást neki!

Csak egy javaslat: panadolt mexalennel NE adj váltakozva, mert ugyanaz a hatóanyag és könnyen túladagolhatod! Ezért írtam, hogy a mexalen kúp a panadol kúp változata.

11.voltam

2012. nov. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 11-es!! :-)
2012. nov. 2. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!