Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2év körüli gyermekkel mennyit...

2év körüli gyermekkel mennyit foglalkozik az apja mikor otthon van?

Figyelt kérdés
mi az amibe segit.tanitja e valamire meg ilyenekre gondolok
2012. okt. 16. 07:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Férjem szerintem rengeteget. Habár nem volt mindig így, elég változó volt, mindig is segített, de mióta megszületett a tesó, azóta esténként rengeteget játszik a naggyal.


Délután 6 körül jön haza, akkor vacsorázunk és onnantól végig a gyerekekkel van. Néha tv-t néz, mert a hiradó fontos neki hogy lássa, de akkor is a szönyegen ül velük.

Hétvégén mindig van valami program, de sokat játszik velük.

Mindig megbeszéljük ki melyiket csinálja. Pl ö ad enni a picinek én meg pelenkázom a nagyot. vagy fordítva. esti pancsi is egy idöben van, így ki van osztva ki melyik gyereket fürdeti, öltözteti.


Férjem nagyon jó apa és férj is. Neki a munka után kikapcsolóás a gyerekek. Habár rengeteget netezik, de ezt általában amikor nincs olyan fontos dolog csinálni, pl vacsi után egy félórát, vagy hétvégén ebéd szünetben...

2012. okt. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Semennyit. De velem sem foglalkozik, meg úgy egyáltalán semmivel, csak a gép előtt ül. Igen, tudom, ne is mondjátok... :-)
2012. okt. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Változó. Egy könnyebb nap után ha van kedve akkor rengeteget. Egy fárasztó nap után csak annyit, amennyit muszáj. De szerintem ez így nagyon le van egyszerűsítve. Mert nyilván ha a gyereknek olyanja van, hogy rajta csümmed, akkor egy extra fárasztó nap után se löki el magától. Kifejezetten tanítgatni se tanítgatja (mondjuk én se) leülnek játszani és közben mondogatja neki, hogy pl.: keressük meg a piros kockát.
2012. okt. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mikor annyi idős volt is annyit foglalkozott vele, amennyit csak tudott. Általában este 6-7 között ér haza, fürdésig még játszottak. A férjem fürdeti, utána még zenét hallgatnak, mesét néznek vagy olvasnak. Vannak olyan programjaik, amiket kettesben csinálnak.

Hétvégén, ha a férjem nem dolgozik, akkor is sokat vannak együtt, mikor olyan munkája van, ahol nincs útban a gyerek, akkor meg viszi magával.

Sok mindent tanult tőle, amire konkrétan tanította: hogyan kell állva pisilni. :-)

2012. okt. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mivel a fiam rajta csüng folyton ezért sokat. Viszont semmit se segít,mert se viselkedni , se enni, se rendet rakni nem tanítja így olyanok mint 2 vaddisznó, jobb ha kettesben vagyunk a gyerekemmel...
2012. okt. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az én férjem, nem sokat, csak ha muszály. De ő maga is egy nagyon éretlen személyiség. Ezt már amikor csak udvarolt is éreztem...de aztán abban reménykedtem, hogy az új életformában felnő...csakhogy nem bír kimozdulni a konforthonájából. Ha a 2,5 éveseünk kimozdítja feszült lesz, sokszor robban. Minden segítsége kimerül abban, hogy kiviszi a bilit, behozza a tejet. Hazajön megpuszilgatja, de 2-3perc mulva menjen a nagyikoz inkább...Tudom, hogy vannak családok ahol ez másként van, de sajnos én közelről alig találkoztam olyannal, amilyet szerettem volna magamnak és a gyereke(i)mnek. :(
2012. okt. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Keveset. Tegnap pl játszottak olyan 15-20 percet talán, egyik nap a hét végén kiraktak egy kirakóst (3 múlt a kislány). Ha valami gyerekprogramra megyünk, elvisz minket de nem marad ott. Beszélgetni szokott vele, de igazából én taítgatom új dolgokra (pl elmagyarázom szavak jelentését meg mesélek a minket körülvevő világról, évszakokról, állatokról, ilyenek).
2012. okt. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Amikor délutános vagyok ő hozza haza őket az oviból/bölcsiből és ő van velük egész du-este, ő csinálja végig az esti menetrendet, mire én hazaérek már alszik mindenki... szóval kénytelen sokat foglalkozni velük :)

ha azt az időszakot nézzük amikor én vagyok amúgy velük, akkor változó, van amikor többet, van amikor kevesebbet foglalkozik velük, ha látom rajta hogy hulla fáradt vagy nagyon ideges akkor inkább úgy alakítom a dolgokat, hogy kicsit tudjon szusszanni/lenyugodni, mert semmi jó nem származna abból, ha ilyen állapotban rálőcsölném valamelyiket (4 és 2,5 évesek). A gyerekek persze nem nagyon értik ezt, ha apa végre hazaér akkor folyton rajta csüngnének :)

Amúgy nagyon szereti őket és amikor épp nem lógnak cafatokban az idegei, akkor nagyon odafigyelő, jó apa. Sokat és szívesen foglalkozik és játszik velük, mondjuk a rutinfeladatokat inkább rám hagyja ha lehet. Sok közös programunk van 4-esben, de szoktunk olyat is mindkét gyereknek, hogy csakapás vagy csakanyás program/kikapcsolódás/élmény legyen.

sok tekintetben amúgy ő is elég éretlen, de ez legalább segíti abban, hogy könnyen bekapcsolódjon bármiféle mókába, a játékos gyerek-énje e tekintetben előny. Nyilván másban nem, de most nem ez volt a feltett kérdés....

tanítja-e őket... igen, sok mindenre, ugyanúgy mint én magyaráz stb nekik. Én mondjuk több ölbéli meg énekes-dalos-mondókás dolgot tanítottam neki, de pl az biztos, hogy a matekot ő fogja magyarázni nekik ha sulisak lesznek :) a manuális tevékenységekben én vagyok otthon, én csinálok velük ilyesmiket zömmel, de a férjem is partner mindenben amit egy kisgyereknek meg kell tanítani, csak neki kell egy kis irányítás hogy mit hogy érdemes, a következetességre figyelmeztetni kell néha, meg arra, hogy a tekintélyelvűség az mieinknél nem működik, kizárólag emocionálisan motiválhatók. Ebbe rendszeresen belefutunk mert őt nem így nevelték, én viszont nem akarom hogy a mieinknek olyan rideg közeg legyen az otthon mint anno apósomék csinálták a férjemmel.

summa summárum: összességében sokat segít, és sokat játszik, irányítani kell de partner számomra a szülői feladatokban.

2012. okt. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mikor milyen kedvében van és függ a munkahelyi stresstől is. Ha fárasztó napja van akkor csak vacsira vágyik és arra h hadjuk békén. Persze megszeretgeti meg néz vele mesét, de ilyenkor ennyi. Ha jobb, nyugisabb napja van akkor játszanak, könyvet nézegetnek...stb.

Tanítani inkább én szoktam, apa ehhez túl nyügös :)

Tisztába teszi ha kell, fürdeti, a hajszárítás ha itthon van az az ő kettőjük programja. Imádja mind a kettő :)

Nálunk most az a korszak van amikor apa és lánya között nagy a szerelem.

De pl. játszótérre vagy csak úgy nem szokta levinni szinte soha :(

2012. okt. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
alig. De nem azért, mert nem akar, hanem azért, mert mindíg dolgozik. Napi fél óra, az sok. Előfordul, hogy annyira kimerül hétközben, hogy hétvégén csak aludni bír délelőtt is és délután is, olyan is volt, hogy 24 órázott, és reggel, mikor hazaért, beesett az ágyba, mi meg gyorsan indultunk piacra, hogy tudjon 1-2 órát aludni. Egyébként 2 gyerekünk van. Ha kénytelenek külön aludni (nem tudnak egy szobában aludni, ezért ez sokszor előfordul), akkor ő alszik a nagyobbikkal, és a kisebbikkel. Van, hogy ők többet éjszakáznak, mint mi. De reggel ugyanúgy kelnie kell és dolgozni látástól vakulásig. Nem is csodálom, ha kimerült, ezért nem vetek a szemére semmit. De az is tény, hogy könyörögni kell neki, hgy vigye magával a nagyobbikat (2,5 éves), ha bevásárolni megy, mert eszébe sem jut, hogy magával vigye, ha olyan helyre megy, ahová vihetné. Hogy mit játszanak? Egyensúlygyakorlatokat, atlétikát, bizalomra, nem-félsz-re tanítja. EGyensúlyát fejleszti, dobálja, lógatja, tornáztatja. A picilány csak 10 hónapos, neki csak udvarolni szokott, a múltkor mondtam neki, hogy megpróbálhatná már a kislányt is a sport irányába fejleszteni kicsit, de az sokkal mimózább, hamar legörbült a szája.
2012. okt. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!