Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 27 hónapos kisfiam megőrjít,...

27 hónapos kisfiam megőrjít, nem hajlandó aludni! Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Egyedül vagyok vele minden nap, az apukája külföldön él, dolgozik. Nem elég, hogy egy angyal arcú ördögfióka és egész nap azon fáradozik, hogy hogyan amortizálja le a lakásunkat, és az én idegrendszeremet. De az elalvásokkal most már igen nagy baj van. Dél körül alszik el és két-három órát is képes aludni. De mielőtt elalszik legalább tízszer kirohan a szobájából. Este szintén nem érti meg, hogy aludni kell pedig mindig ugyanúgy csinálunk mindent. Fürdés , kakaó ivás stb. a mese olvasás nem megy az még nem érdekli. Ha ott maradok mellette azért nem alszik, ha kimegyek azért. Szépen kérem, könyörgök, kiabálok és volt hogy rácsaptam. Semmi sem használ, úgy érzem már nincs saját életem. Egy filmet sem tudok megnézni, fürödni is csak nappal tudok, mert este még arra is felébred. Éjjel mellette alszom. De 2-3 óra körül tuti , hogy felébred és ha nem adok neki kakaót akkor sír és hisztizik. Nagyon fáradt vagyok, és félek, hogy egyszer olyat teszek amit nagyon megbánok. Mit tegyek, ennyire nem lehet rossz alvó?
2012. nov. 3. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínű azért nem akar elaludni, mert élvezi, hogy rá figyelsz. Esténként kezdjél el ne foglalkozni vele, ha kiszalad hozzád a szobából. Nehéz megálni, tudom. Ha sír vagy bármi akkor fogdd meg és rakd vissza az ágyba, ne szólj egy szót se, se puszi, se pá. Pár nap után nem lesz vele gond. Sok sikert :)
2012. nov. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

induljunk ki abból, hogy egy ekkora gyerek már sok mindent megért.

aztán: én a helyedben úgy akadályoznám meg a kirohangálást, hogy odafeküdnék mellé, és akkor alvás van. megbeszélnám vele nappal , alvás előtt, hogy kicsikám, ez nekem nem testzik, nem lesz ilyesmi, hanem lefekszünk, és szépen jön az alvás. nincs felkelés, nincs vihánc, hanem alvás. amúgy lehet, hogy olyan típus, hogy nehezebben csitul el, ezzel nincs gond, ügyelj rá, hogy este meg dél i alvás előtt m,ár ne nagyon élénküljön föl, hanem legyen csend és nyugalom, mondd el neki többször, hogy tudod, most eszünk/fürdünk, azátn megyünk az ágyba csicsikálni. persze lehet, hogy ez neki nem testzik,de te vagy az anyja, és be kell vele tartatni. ha kell gyengéd erőszak árán is. értsd, ha odafekszel és ő mégis felkelne, akkor nem engeded meg neki, magyarán lefogod. közben beszélhetsz hozzá halkan, nyugtatóan...aztán ha elnyugodott. akkor kedvesen de hatérozottan megint elmonndani ,hogy ő már álmos. fáradt pihennie kell. úgyhogy ezentúl nem engedsz ebből.szépen meg fogja tanulni, hogy nem érdemes szvózni.


az hogy felkel kakaózni. ha a szomjúság miatt kel fel, akkor adj helyette vizet. természetesen ezt is beszéld meg vele előttte, hogy nem lesz éjjel kakaó, csak víz, oda is készíteném az ágy mellé, hogy egyértelmű legyen-. ha éjjel hisztizik a kakaó miatt, nem akarja a vizet, akkor nyilván nem a szomjúság mitt van. akkor meg azt mondod, hogy édesem, majd kapsz reggel kakaót, ekkora gyerek éjjel már nem kakaózik, tudod, megbeséltük. itt vagyok veled. aludj szépn ,minden rendben. ezt is széepn meg fogja tanulni hogya víz miatt meg a hiszti miatt nem érdemes a cécó-

itt nem kell hogy egy hangos szó elhangozzék vagy pofon csattanjon. de a magad (és a ygerek) érdekében is meg kell ezt tenned. pár alkalommal biztos lesz nagy hiszti. de azon majd túllendül a agyermeked. neki is jobb ha megismeri a határait.

4 éves kislány és 14 hónapos kisfiú anyukája

2012. nov. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én egyetértek az előttem szólókkal, max annyiban nem, hogy én nem feküdnék mellé, mert az az ő ágya, anyunak meg megvan a saját ágya, és mindenki a sajátjában kell, hogy aludjon, de ez végül is nüansznyi dolog, mindenki máskép csinálja. :)


Még annyit tennék hozzá az előttem szólókéhoz, hogy napközben nem hagynám annyit aludni, legalább is 3 órát biztos hogy nem, mert túlságosan feltöltődik energiával és utána nem lehet lelőni. :) A másik az, hogy nem kéne hagyni, hogy felforgassa a lakást, nyilván azért teszi, mert unatkozik, és nincs lekötve. Ezt úgy értem, hogy csak "magára van hagyva", hogy játszon egyedül, de te nem ülsz le vele játszani, mert mondjuk mosogatni/főzni/vasalni/mosni/stb kell. De esetleg bevonhatnád a napi teendőkbe, pl válogassatok együtt zoknit a szárítóról, vagy mosogatáskor törölgessen, vagy főzéskor ő mossa meg az uborkát, répát, stb. Egy kisgyereket nagyon egyszerűen le lehet foglalni, pl adsz neki egy óriási rajzlapot, vízfestéket meg szívacsot, ecseteket, parafadugót, megmutatod neki, hogy hogyan tartsa őket, hogyan nyomja a papírra és kérd meg, hogy amíg vasalsz fessen neked valami szép színeset. Néha nézz rá, hogy hogy halad és dícsérd meg.

Lefekvés előtt egy órával már ne engedd tévézni, hanem sokszor mondogasd neki, hogy nem sokára vacsi, nem sokára fürdés, nem sokára alvás, attól függően, hogy hol tartotok a procedúrában. És igazság szerint én este sem adnék neki kakaót, mert az is televan energiváal (cukorral) ami felpörgeti, én sima langyos tejjel próbálkoznék, amitől ráadásul még be is álmosodik.

Ha lefekteted, akkor olvass neki egy egyszerű mesét (nem tudom mennyi idős a fiad, de a 2 évesek már azért élvezni szokták, főleg ha elváltoztatod a hangod az egyes szereplőknél), és amit olvasol, azt mutassa meg a képen (pl a medve szamócát eszik, mutassa meg a szamócát). Aztán a mese után puszi, jó éjt ölelés, és szevasz. Ha kijön az ágyból, hogy enni kell, inni kell, pisilni kell, kakaó kell, még egy mese kell, akkor szépen vidd vissza, mondd neki, hogy alvás van, rakd vissza az ágyba, és gyere ki a szobából. Ha még egyszer kijön, akkor se szó se beszéd vidd vissza, rakd az ágyba és gyere ki, de ne vedd fel vele a szemkontaktust és ne is válaszolj neki, még annyit se, hogy alvás van. Minél kevesebb inger éri tőled, annál hamarabb meg fogja unni a járkálást.

Pokoli nehéz lesz először, aztán írtó nehéz lesz másodszor, majd nehéz lesz harmadjára, és a végén már tök rutinos leszel. Sőt, lehet egy hét múlva már magától bealszik.

Az éjszakai felkelésnél pedig igyon egy kis vizet, de ne sokat, esetleg pisiltesd meg, és utána szépen alvás van (ne feledd, csak kevés inger érheti).


Sok sikert!


Amúgy ajánlom a Szuperdada című könyvet Jo Frost-tól, abban le van írva a fenti módszer és sok más jó tanács is!!! :)

2012. nov. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi maradtunk a kiságynál, 70x140-ben nagyon kényelmesen alszik, és így nincs kirohangálás. Másfél éves kora óta külön szobában van, azóta sokkal nyugodtabban alszik, nagyon ritkán ébred.
2012. nov. 4. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, sok jó ötletet kaptam!!!
2012. nov. 4. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!