Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám majd megoldani...

Hogyan tudnám majd megoldani újszülött babám mellett 3 éves gyermekem mindennapi "levegőztetését"?

Figyelt kérdés
1-2 hét múlva szülök elvileg, és ugye az első pár hétben nem igen szabad kivinni még a pici babákat. Társasházban lakunk, ezért is kérdem, mert nem tudom csak úgy kirakni a nagyobbat az udvarra. Segítségem nem igen lesz. Férjem is 5-6-ig dolgozik, és akkor meg már sötét van. Van valakinek tippje esetleg?
2012. nov. 4. 17:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
Nem tudom, honnan szeded, hogy nem lehet kivinni a babát? Dehogynem lehet, akár az elsö naptól kezdve is. Felöltözteted és semmi baja sem lesz. Délelött, vagy amikor éppen megfelel, bepakolod a babakocsiba és elmentek sétálni.
2012. nov. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is kivittem már 1,5 hetesen, és utána napról napra egyre több időre. Egy hetet meg gondolom Apuka otthon lesz.
2012. nov. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez fura,mert én úgy tudom hogy az első 1-2 hétben nem javasolt kimenni vele levegőre.Főleg,hogy nyakunkon a tél.Nekem azt tanácsolták,hogy ablak mellett levegőztessem a kisfiamat,még az elején.

Az első válaszolóval nagyon nem értek egyet.Én nem tartom búra alatt a gyermekem,de úgy gondolom,hogy először még a környezetét,otthonát kellene megszoknia,nem "kicsapni" az utcára miután haza estünk a kórházból!!!!

Hát vagy felkészülsz és keresel jó kis otthon ülős,kreatívkodós (vagy a amit a nagyobbik nagyon szeret)elfoglaltságot,vagy igénybe veszed a nagyszülők,barátok segítségét,hogy ők felügyeljék a nagyot,pl. a játszótéren.Vagy apuka az alapvető 5 nap szabadságán túl vesz még ki 1-1,5 hetet és ő oldja ezt meg.Jobbat nem tudok. :(

2012. nov. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%

Semmi baja nem lesz a picinek, ha felöltözteted és nem viszed sok ember közé.

A lényeg, hogy ne legyen köd/nagyon párás a levegő (meg azért ugye ne a legnagyobb szélben menjetek ki).

2012. nov. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A védőnő mondta, hogy 4 hét után vigyem ki először, addig csak folyamatosan szoktassam a levegőhöz, nem magamtól találtam ki. Meglátjuk milyen idők lesznek, ha nem túl rossz, akkor lehet, hogy nem tartom be a 4 hetet.
2012. nov. 4. 20:12
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

4 hét???????

Akkor most gondolj bele: Sokmindenkinek ovis, sőt iskolás a gyermeke akiket vinni kell és ismerjük be sok apa már 6-ra jár dolgozni. Hidd el vinnie kell az újszülöttet is magával, ha a nagyokat intézménybe viszi. 2 hetesen nyugodtan sétálhattok kint. 1,5 hetesen elkezded szoktatni a levegőhöz. Az első 5 napban apa szabit kaphat amit ugye kötelező megadni. Akkor szépen meg lehet oldani. Ha nem 5-6-kor se lesz baj ha a nagyobb levegőzik. 2 hét nem a világ. Kibírja!

Nem kell túlreagálni, de majd te is látod! sok boldogságot!

2012. nov. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2012. nov. 4. 20:32
 8/14 anonim ***** válasza:
55%

4 hét baromság, a védőnőd bolond.

Pont azt akartam írni, hogy akkor 4 hétig nem vittem volna a nagyokat oviba, suliba? ne már!!

2012. nov. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Megvédem a kérdezőt. Valamelyik babakönyvben én is olvastam (nem az internet csodáiban), h téli babákat az első négy hétben nem viszünk ki. Utána pedig felöltöztetve rányitjuk az ablakot első nap 5, második nap 10 stb. percre, míg a 30 percig el nem jutunk ötösével, majd 5 percre ki lehet vinni és naponta 5 percenként növelni az időt.
2012. nov. 5. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ne könyvből neveljünk már:)
2012. nov. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!