Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrmandula műtét után jobb lett?

Orrmandula műtét után jobb lett?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éve köhög szeptembertől-áprilisig.

Közösségbe 2 hetet folyamatosanmég nem ment, pedig már 5 éves!!!


Allergia vizsg. negatív.


A beszéd sem megy rendesen, sok hangot nem mond, a szája mindig nyitva, horkol éjszaka.

Már 2 szakorvos is javasolta az orrmandula kivételét ezért már a háziorvos is ráállt a dologra.


Én nagyon félek tőle, félek, hogy hiába a műtét a helyzet nem lesz jobb...


Akiknek a gyereke hasonló korban, hasonló okok miatt esett át műtéten, leírnátok, hogy viselte a kicsi és , hogy jobb lett-e utána?


Jó orvost is ajánlanátok? (BP)


Köszönöm!!!!!!!!


2012. nov. 6. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, mi is így vagyunk, 4 éves a lányom, és van két (a gyerekorvosunkkal együtt három) olyan leletünk, amiben javasolják az orrmandula műtétet. Én is csak azért nem mentem még bele eddig, mert a kislányomnak sosincs nyitva a szája, és annyira sűrűn már nem beteg, bölcsis korában egy hetet járt, két hetet itthon volt. Ja, és még valami visszatart tőle, mert neki a garatmanduláját is kivennék egyben, mert az meg hatalmas.. de alapból hatalmas neki tényleg.


A Heim Pálban voltunk, és ott azt mondta az orvos, várjunk még vele picit, mert mivel "nem táti száj" (ahogy a dr.nő fogalmazott) és túl nagy gondot nem okoz, hátha megússzuk. Most épp itt tartunk.


DE! Akikkel beszéltem eddig, és átestek rajta, kivétel nélkül mindenkinek jobb lett, azóta alig betegeskedik a gyerek, és a tátott száj is megszünt, nem horkol éjszaka, nyugodtabb az alvásuk, és szinte majdnem mindegyik gyerek hízott is.. :)

2012. nov. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálunk is ugyanez volt a helyzet,ráadásul havonta 1szer még be is lázasodott.Köhögött,de szinte csak alvásnál-már az asthma kérdés is felmerült Nála.

Mi is csináltattunk allergia tesztet,szerencsére negatív lett.

Megnézettük egy magán fül-orr gégésszel,azt mondta hatalmasak az orrmandulái,ki kell vetetni.

Közben elköltöztünk,panelből kertesbe,és itt megszünt a köhögése,nem is volt semmi probléma.

Majd július végén ismét belázasodott,és a füle is begyulladt.

Itt is megnézték-Nyíregyháza-,és megerősítették,hogy ki kell venni.

Aug.közepére kaptunk időpontot.

Reggel fél 8-ra kellett vinni éhgyomorra.

Felvették,elfoglaltuk az ágyunkat.

Kb.1 óra múlva kapott egy szurit a fenekébe-bódították-

Rá 20 percre jöttek is érte,tolókocsiban vitték el.

Kb.10 perc múlva már hozták is vissza.

Akkor kicsit pityergett,mert nem tudta mi is történt,probált beszélni,de szegénykém nem tudott.

Majd mutogatta,hogy fáj a hasa,és hányt is-alvadt vért,amit műtét közben lenyelt.

Majd aludt kb.2 órát,azután itatták teával,és levest is evett.

Innentől kezdve semmi baja nem volt..rá kellett szólni,hogy ne szaladgáljon,ugráljon :)

Még aznap este hazajöhettünk.

Mindent ehetett,de megerőltető dolgot nem csinálhatott kb 2 hétig.

Szerencsére azóta nem volt beteg,nem köhög,nem horkol.

De a szájtátiság még megvan,gondolom már megszokta.

A Kisfiam 3 éves.

bocsánat ha hosszúra sikerült :)

Remélem segítettem.

2012. nov. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak saját tapasztalatomat tudom leírni, ennyi idősen nagyon sokat beteg voltam allergia vizsgálatra vitt anyukám,sokat hiányoztam az oviból míg az egyik gyerek orvos aki helyetesített nálunk azt mondta,hogy a manduláim miatt van.elküldött füll ürr gégészhez,megállapították,hogy ki kell venni a manduláimat(nekem mind a 2öt ki kellet) akkor voltam 6éves kezdtem volna az iskolát de csak oktoberre kaptunk időpontot,a doki bácsi elintézte juniusba mütöttök. Altatásba arra nem is emlékszek,hogy mütét milyen rossz lehetet mivel altaltak semmi trauma nem ért a doktorok rendesek voltak,aznap este kellet bent lennem mert nem vol lázam és hát akkoriba nagyon anyás voltam.de ha jól emlékszek 2 v 3éjszakát kellene bent tölteni. Azóta nagyon ritkán voltam beteg 16éves koromig nem is láttam komolyab betegség miatt orvost max ha elkaptam tesoméktől a hányásos virust ami egy nap alatt át ment rajtam. Én örülök hogy anno anyukám ugy döntött hogy mütsenek meg.

Egy 20 éves lány

2012. nov. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A kisfiam 2 évig volt bölcsis,a két év alatt nem volt 3 olyan összefüggő hét,hogy vihettem volna,volt ott minden:hörghurut,tüdőgyulladás,lázgörcs,csak sima láz és társai...

Júniusban vették ki az orrmanduláját,és megfelezték a torokmanduláját,azóta semmi baja.Tény,hogy nyáron nem járt közösségbe,és talán így erősödött meg.Szeptemberben új közösségbe került,ovis lett,de még nem volt beteg,pedig a többi gyerek volt már beteg.

Én ajánlom a műtétet,nem kell tőle tartani,hamar túl vannak rajta az ilyen korú gyerekek(az én fiam műtét után 2 órával már ugrált volna).

A mi műtétünk a Heim Pál kórházban volt,dr.Lőrincz Anikónál,aki a nagyobb tesót is műtötte 6 éve.

Nagyon lelkiismeretes doktornő,így másoknak is szívesen ajánlom:)!

2012. nov. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen jobb lett! Ne halogasd, tényleg segít! Bp-en ajánlani tudom Dr. Gőtze Juditot a 1.sz gyermekklinikán. Azóta a 4,5 éves lányom kb. 1,5-2 hónapot is kibír betegségek nélkül, idén augusztus végétől csak egy 2 napos náthánk volt és egy vírus betegség, aminek köze nincs a náthához. Előtte amint közösségbe tette a lábát, beteg lett, egy télen 8 antibiotikumot kapott. Horkolt, csak a száján vette a levegőt nappal is, éjjel sokszor nem vett levegőt rendesen. Egy betegség 6-7 hétig is eltartott neki, nem tudott kilábalni. Én is ágáltam ellene, hiszen az ember félti a gyerekét, nem akarja műttetni, de megéri. Ha több orvos is egyöntetűen javasolja, akkor ne várj vele!
2012. nov. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon-nagyon szépen köszönöm MINENKINEK aki írt!

Sokat segítettetek! Tényleg!


Természetesen elfogadom az orvos/ok tanácsát, de nagyon félek a műtéttől (mint anyuka) viszont ha a fiamnak jobb lesz tőle akkor át kell esni rajta...


Még egyszer köszönöm!

Jó egészséget!

2012. nov. 7. 11:05
 7/7 anonim válasza:

Saját történetünk alapján figyelmeztetek minden szülőt: Ne menjetek bele a mandulaműtétbe! Nagyon ijesztően hangzanak a fehérköpenyes "szakember" szájából a szavak...nálunk konkrétan három orvos keltette a pánikot, hogy a gyerekemnek a hallását kockáztatom, ha nem vesszük ki azonnal a a manduláját.

Nem tudtam elfogadni, hogy léteznének felesleges szerveink, amik megmagyarázhatatlan módon begyulladnak és erre az egyetlen megoldás a csonkítás. Kényelmes, gyors, de nem ad végleges megoldást, mert az alap kiváltó problémával nem foglalkozott, pusztán a tünetet nyomta el...így működik ma a nyugati orvoslás, ha valaki nem vette volna észre. Emellett kockázatos műtét, mint minden altatás, habár igyekeznek ezt a tényt mellékesnek tekinteni, valamint felesleges fájdalomnak tesszük ki a saját gyerekünket, ahelyett, hogy az eredeti okot kutatnánk.


Lányomnak tökéletes a hallása és az évek óta tartó állandó fülprobléma varázsütésre megszűnt. A véghezvitt változtatások hatására korábban folyamatosan beteg gyerekeim szeptember óta nemhogy nem "fülesek", de még egy mezei nátháig sem jutunk el! A mai napig hihetetlen ez az élmény!!!

Nem állítom természetesen, hogy minden kisgyereknél ugyanaz lenne a kiváltó ok, hisz mindenki más, így az ok is eltérő. A célom csupán az, hogy a szülők ne fogadják el gondolkodás nélkül egyetlen üdvözítő megoldásként a műtétet! (Főleg, hogy a hazai mandulaműtétek száma kirívóan magas a környező országokhoz képest). Kezdjenek el utánajárni, új utakra lépni és ne tegyék ki gyereküket felesleges kockázatnak és fájdalomnak!

2014. febr. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!