Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrmandula műtét megoldást nyújt?

Orrmandula műtét megoldást nyújt?

Figyelt kérdés

4 éves a kisfiam. Egy éve jár óvodába, de a rengeteg betegség (főleg felső légúti) miatt legtöbbször itthon van. Nagyon sokszor volt mandulagyulladása, egyszer volt neki tüszős mandulagyulladása, többször torokgyulladása, nátha. Most legutóbb több mint 3 hétig középfülgyulladása, amit nagyon-nagyon nehezen tudtak kikezelni. 3 fajta antibiotikumot próbáltunk, naponta jártunk leszívásra...


Miután meggyógyult, elvittem a Heim Pál kórház legjobb fül-orr-gégészéhez, aki tetőtől talpig megvizsgálta őt. Kiderült, hogy a bal fülére nagyon rosszul hall (itthon mindig azt hittük, hogy alkalmi süket, mint a gyerekek nagy része, mert amit kellett volna, azt nem hallotta meg, csak azt, amit akart). Megvizsgálta a garatmanduláját is, arra azt mondta, hogy nem lát semmi olyan elváltozást rajta, ami indokolná annak eltávolítását, viszont az orrmandulát mindenképp ki kell venni, így kaptunk is időpontot.

Az lenne a kérdésem, hogy ha kiveszik az orrmanduláját, akkor van rá esély, hogy ritkábban lesz beteg, ritkábban fogja elkapni a fent felsorolt felső légúti betegségeket, vagy ahhoz szükség lenne a garatmandula eltávolításához is!


Elnézést, kicsit hosszúra nyúlt a magyarázatom! Köszönöm előre is a válaszokat!


2012. nov. 7. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Az orvos tudja ezt neked jobban elmondani, én bíznék benne.


Nekem kivették a garatmandulámat, mert sokszor volt mandulagyulladásom. Utána ez megszűnt persze.

Barátnőm kislányának meg az orrmanduláját kellett kivenni, mert állandóan beteg volt. Utána jobb lett, kevesebbet volt beteg már, és ha beteg is lett, akkor könnyebb lefolyású volt. Neki megvan a garatmandulája még.

2012. nov. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak segített az orrmandula műtét.Gyakori középfülgyulladásai miatt ő is rosszul hallott.Ritkábban volt beteg utána és nem volt olyan súlyos mint előtte.
2012. nov. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem 6évesen vették ki mindkettk mandulámat azóta nagyon rotkán vagyok beteg

20éves lány

2012. nov. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sok esetben segít a dolgon, mert az orrmandula a bacik melegágy. Akinek megnagyobbodik és nem húzódik vissza a betegség után ott él a sok baci ami nem pusztul ki és újra fertőznek.

Még most is sokat beteg? Mert tavaly mi is így voltunk, állandóan beteg volt a lányom, tavaly szeptemberben kezdte az ovit, többet volt itthon, mint ott. A doki azt mondta hogy várjuk meg az idei telet, aztán döntsünk. Most úgy állunk, hogy március óta nem volt beteg. Bár még messze a tél vége én bizakodom.

De több ismerősömnek is visszanőtt az orrmandula. Az egyik kislánynak ennyi idősen vették ki, most másodikos és ugyanott tartanak, mint oviban, állandóan beteg, pedig az első műtét után megszűnt, de szegényt megint meg kell műteni!


Nekem garatmandulát szedtek, 17 éves koromban, addig állandó mandulagyulladással, fülgyulladással küzdöttem. Most 29 éves vagyok, azóta az éves influenzát leszámítva nem voltam beteg, és azóta antibiotikumot sem szedtem soha felső légúti nyavalya miatt. Az orrmandulám megvan.

2012. nov. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Csak szeretnék érdeklődni, hogy túl vagytok-e a műtéten, és mi a helyzet most?

A lányom 5 éves, szintén rengeteget beteg, szinte a télen egyfolytában. Nálunk is szóba jött a műtét.


Heim Pálban kinél voltatok?


Köszi!!!

2013. ápr. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!