Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti nem érzitek úgy, hogy az...

Ti nem érzitek úgy, hogy az óvónőknek sosincs ideje beszélni a szülőkkel?

Figyelt kérdés
Fiam 1 hónapja jár, és még most is akad egy-egy dolog, amiről jó lenne beszélni az óvónővel, de egyszerűen nem tudok. Mivel reggel még sirdogál a fiam amikor bemegyünk, így az óvónő rögtön beviszi a csoportba, így beszélni nem tudunk. Ebéd után meg sok szülő van ott, akkor gyorsan mindenkinek mond 1-2 mondatot mi volt aznap, és annyi. Ti mikor szoktátok megbeszélni amit akartok?
2012. nov. 8. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én megemlítem neki, hogy szeretnék beszélni vele. Nem mindig sikerül aznap, de másnap vagy harmadnap ő jön oda hozzám.
2012. nov. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a 20-30 gyerekre figyelés jobban leköti, minthogy veled beszélgessen. Erre vannak a fogadóórák, nálunk azt mondták, ha valakinek 1-2 mondatnál több mondanivalója van az ovonővel, akkor kérjen tőle időpontot és fogadja ovoda után, akkor kényelmesen megbeszélhetik. Te sem örülnél neki, ha azt látnád, hogy az ovonő egy másik szülővel cseverészik, miközben a te gyereked mondjuk éppen segítségre szorul, de nincs ott hogy a gyerekekkel foglalkozzon. Ha megengednék, akkor minden szülő leállna mindenfélét megbeszélni.
2012. nov. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Reggel én sem nyaggatom a kérdéseimmel, mert az én lányomnak is jobb, ha nem ácsorgok ott sokáig, mert akkor elkezd nyafogni, és amúgyis a sok érkező gyerek mellett nincs ideje trécselni. Délután viszont mindig van ideje beszélgetni. Nekünk fél 4től lehet elhozni a gyerekeket. Én mindig egy kicsit később megyek, 3/4 4-4között, mikor már levonul a nagy hullám. És ilyenkor mindig mindent meg tudunk beszélni, vagy csak trécselünk kicsit, hogy mi volt aznap, mit csinált lányom, hogy viselkedett, stb.

Szerintem menj egy kicsit később, és akkor lesz rád pár perce, hogy beszélj vele.

2012. nov. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Személyes beszélgetést kell kérni (nálunk pl. alvásidőben mindig meg tudtuk oldani).

Nem tudom, nálatok a családlátogatás mennyire szokás, de nálunk így ovikezdéskor az is szokott lenni.

2012. nov. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is fogadó órák vannak kijelölve. Éppen azt szeretnék ezzel elkerülni, amit már az egyik válaszoló leírt, hogy az óvónőnek ne kelljen a gyerekek mellől eljönni hosszú percekre.

Szerintem az egy-két mondat elegendő naponta, amit ő mond, a többit megtudod a gyerektől.

Ha fontos közlendőd van, vagy akad egy probléma, amit meg szeretnél beszélni vele, kérj tőle időpontot, biztos segítőkész lesz.

2012. nov. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem tudom, nálatok hogy van, de nálunk KÖTELEZŐ minden szülővel évente vagy félévente az egyéni beszélgetés és ezt dokumentálni is kell az óvónőknek. De ha egy gyerek problémás, akkor ennél jóval sűrűbben is lehet beszélgetést kérni.
2012. nov. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sincs idő a beszélgetésre. Itt csengetni kell, kijönnek a gyerekekért az ajtóba, egy puszi a gyerek és szülő közt, és max. egy fél perc van, ha az óvónő jön ki, de általában a dajka veszi át a gyereket. Alvásidőben be lehet menni, ha valakinek valami problémája van, telefonon, személyesen is lehet időpontot egyeztetni.
2012. nov. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az elején elmondták, ha hosszabb lélegzetvételű dolgot akarunk megbeszélni velük, akkor szívesen egyeztetünk időpontot, amikor nem kell figyelniük a gyerekekre, ezt fogadóórának hívják. Én megértem, hogy nincs idő minden szülővel leállni beszélgetni, bár nálunk azért ha kérdezünk valamit vagy valamit akarunk velük beszélni, akkor általában hajlanak rá, de ez attól is függ, épp mennyi gyerek van benn, akikre figyelni kell. 4,5 éves kislány anyukája.
2012. nov. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!