Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kislányomnak holnap ki...

3 éves kislányomnak holnap ki fogják húzni a jobb első fogát. Eljátszottuk hogy mi fog történni, el is meséltem neki. Van valakinek még tippje?

Figyelt kérdés

Muszáj kihúzni neki. Egy hónapja úgy elesett, hogy szétrobbant a foga 4 részre, de bennt maradt a szájában a fog. Akkor úgy voltunk vele, hogy oldja meg a természet és essen ki magától. De a fele még mindíg bennt lóg, és sztem be is gyulladt. Amit eddíg jóízűen megevett azt azóta nem. Sőt 2 kg fogyott kb másfél hét alatt.

Egyszóval muszáj lesz kihúzni, csak félek, hogy ott akkor megmakacsolja magát. Most eljátszuk a fogorvosi majmocskájával, el is meslélem, sőt ajándékot is választhat utána, ha szépen ül majd a székben.


Van vkinek még jobb vagy bármilyen más ötlete hogy hogyan segítsek neki megérteni hogy az ő érdeke lesz minden.



2012. nov. 8. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon jó anyuka vagy!Én is mindig eljátszom a kislányommal hogy mit fog vele csinálni a doktornéni és azt is mindig mondom neki hogy nem bánt a doktornéni szeret téged és attól nagyon megnyugszik és mondogatja is sokat!
2012. nov. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ennél többet úgysem tehetsz, mert nagy részben a fogorvoson fog múlni minden. Ha szerencsétek lesz, akkor nagyon kedves lesz a fogorvos és nem fog félni. Én is voltam a lányommal, (2 éves volt akkor) nekünk nagyon aranyos fogorvosunk van, az első fél órában semmit nem csináltak, csak megmutatott neki minden eszközt, mivel mit kell csinálni, lifteztek a fogorvosi székben, stb., így felkészítette arra, hogy nem kell félni, nem is félt és fájni sem fájt neki.
2012. nov. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Ne haragudj, tippem nincs, de amit csináltál, az nagyon jó és ötletes dolog. Lehet, hogy ennél többet nem is tehetsz:(

Nekem az egyik 20 hónapos kisfiamnak volt (van) eltörve a bal 1-es foga, még amikor nem is bújt ki, egy eséskor kettétört az ínyében. Ahogy nőni kezdett a fog, akkor láttuk,hogy gond van. Mire teljesen kint volt a fog, akkor elkezdett a letört rész mozogni, de nem esett ki...elvittük fogorvoshoz, ki kellett húzni. Minket meglepett,hogy mekkora rész volt még bent az ínyében, szóval jól fájt is neki:( Nagyon sírt szegény, de ami a legrosszabb, hogy a harapást még mindig oldalasan csinálja, mert azt szokta meg, hogy csak ott tud harapni, ill. a fogmosással is gondunk van...

Kívánom, hogy átvészeljétek, nem egyszerű...!

2012. nov. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok.

Amikor történt a baleset akkor is voltunk orvosnál. Nagyon kedves fiatal doki nénink van. Akkor azt mondta hogy szzakmailag ott akkor ki kellene húzni, de a picilányt nem készítettük fel. Liftezett a székbe, nézte az egész rendelőt. Annyira mozgott hogy azt hittük ki fog esni magától. De sajnos nem. Sőt gennytasak is lett az ínyen. Oviban sem eszik, mert nem tud harappni, itthon persze felvágok neki mindent. De gyümölcsöt pl azóta sehogy nem eszik mert a leve csípi az ínyét.


Remélem hamar túl lesz rajta, ami engem aggaszt az az injekció , ami frontba még kellemetlenebb mint máshová.... Ha azt átvészeli talán könnyebb lesz.

2012. nov. 8. 16:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Megtetted, amit egy jó anyuka megtesz a gyermekéért.

Mostmár azon van a sor, hogy magad is felkészítsd, hogy lehet, hogy ettől függetlenül rosszul fogja viselni, de néhány perc, és túl lesztek a nehezén. Utána még néhány óra esetleg, és szépen megnyugszik, és végül úgyis túl lesztek.

Szóval magad is készítsd fel !

Remélem símán fog lezajlani.

2012. nov. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok

Túléltük))) csak zselét kapott, mert azt mondta a dokink, hogy annyira mozog, hogy a szuri épp olyan rossz lenne mintha annélkül húzná ki.

Szóval fél perc volt. Már jól is van, sőt utána már nem volt semmi baj.


Köszi minden kedves hozzászólást!

2012. nov. 9. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!