Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most akkor mi a jobb? A már...

Most akkor mi a jobb? A már meglévő gyermek mellé egy testvér kis korkülönbséggel és a vele járó alkalmazkodással és osztozkodással, vagy ha csak sokára jön a testvér és emiatt nem kell kissebb korában" hiányt szenvednie" az első gyereknek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 14. 22:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kis korkülönbség jön be :)
2012. márc. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőnek van előnye hátránya. A kis korkülönbség akkor ideális ha a kicsi maximum 3 év. Utána már nehezebb. Viszont ha sok a kor különbség 7-10 év vagy több, akkor meg megint jó mert nincs az a testvérféltékenység, hanem már anyáskodik-atyáskodik az új jövevény felett, besegít a gondozásban. Szülő szempontjából a kis korkülönbség azért jobb mert "nem esik ki" a babázásból, és nincs variálás a munkahelynél sem, törés a karrierben.
2012. márc. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerint kb 2 év az ideális.
2012. márc. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2 év a korkülönbség.

A kicsi 1 éves. Az elmúlt egy év elég kemény volt. Remélem mostmár javul, mert a nagy iszonyat irigy, akaratos, öntörvényű lett a pici születése óta.

Egész nap a naggyal foglalkozom, kiköveteli szinte, nem ovis, nem vették fel, és így kettejüket egyedül ellátni, nagyon nehéz.

2012. márc. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nálam van 1 évés 6 év korkülönbség is.Mindegyik más, de miért kellene "hiányt szenvednie" a gyereknek?

Megosztani a testvérekkel a nagy korkülönbségüeknek is meg kellett tanulni.

2012. márc. 15. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Baratnomnel 18 honap a korkulombseg. Nagyon nehez. Teljesen kesz van. A kicsi most 5 honapos lesz a honap vegen. Azt mondta a baratnom, hogy ha visszacsinalhatna akkor varna legalabb addig amig a nagyobbik ovis es ugy vagna bele. Eppen tegnap beszeltuk meg a ferjevel, hogy a baratnom kozelgo szulinapjan en fogok vigyzni a gyerkocokre, hogy ok 1 napra elmenjenek termalba es kicsit kikapcsolodjon a baratnom. Nekem egy 2 eves kisfiam van igy bevallalom oket habar lehet kaosz lesz de csak megoldjuk a ferjemmel a 3 gyereket valahogy. :)) Nagyon rafer szegenyre a kikapcsolodas. Mondjuk nalla az is eleg nagy gond, hogy nincs segitsege egyaltalan. Nagyszulok nagyon messze laknak, kulfoldon elunk. A gyerekek ejjel felvaltva ebrednek. Feltekenysegi gondok nincsenek meg a nagy imadja a picit csak vigyazni kell mert neha szeretetbol szorit. :) Ugymeg tudja szoritani a picit, hogy az alig kap levegot igy resen kell lenni nalla. O is abba remenykedik, hogy csak az elso ev lesz ennyire kemeny aztan egyre konnyebb lesz.
2012. márc. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk 9 év a különbség a két gyerkőc között, a nagy fiú, a kicsi lány. Nagyon jó ez így nekik, mindkettővel eleget tudtam foglalkozni, viszont nekem olyan majdnem, mintha két egykém lenne, a nagy már nem úgy játszik a kicsivel, mint egy pár évvel idősebb testvér. Utólag azt mondom jobb lett volna korábban szülni a másodikat, de nálunk az én egészségi problémám miatt nem lehetett.
2012. márc. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem ikreim vannak, és kezdettől fogva osztozkodnak az időmön, szeretetemen, mindenen, de nem gondolom hogy bármiben is hiányt szenvedne valamelyikőjük. Teljesen mindegy mennyi a korkülönbség ha úgy alakítjátok ki, és kellően felkészítitek a gyereket a tesó érkezésére. A jó napirend szerevezés a titka mindennek. Nagyon fontos, eleinte nehéz, de bele lehet rázódni.
2012. márc. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 22 hónap a korkülönbség. A kicsi 8, a nagy 30 hónapos. Az elmúlt félév iszonyat nehéz volt, de most,mióta a kicsi mászik egyre jobb. Már van hogy együtt játszanak, nagyon jó őket nézni :) Túl vagyunk az első dackorszak hullámon a naggyal, mostanra ő is lenyugodott :))))) Most élvezem, és semmi pénzért nem csinálnám vissza, imádom őket :)))))))

Amúgy ha nagyobb a korkülönbség ott is nehéz a picivel az elején szerintem. Gondoljatok csak arra vissza, amikor csak a nagy volt egyedül.

Nekem segítségem szinte nulla. Egyedül vagyok a gyerekekkel (apa sokáig dolgozik minden nap + itthon vannak állataink), főzök, mosok, takarítok, fával tüzelünk, naponta 2x kint vagyunk az udvaron, egyedül járok velük a boltba. Most ugyan lassan vége van a napközbeni tüzelésnek, de jön a kert, azt is rendbe kell tartani. Szóval mindent lehet, csak akarni kell :))) egy nő tud ezer felé osztódni, mert nekünk muszáj :) Annyi a szerencsém,hogy a kicsi átalussza 3 hetes korától az éjszakát (ezért nem tettem semmit), viszont még nincs foga.

Én 27, a férjem 31 éves (ezt csak a kert meg az állatok miatt írtam,hogy ne higgyétek h vének vagyunk :)))))

2012. márc. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Első két gyerekem között 3 év van kereken, úgy is jó volt. Aztán 7 és 10 évesek voltak mikor jött a kistesó, igy is szuper volt. :) Nem volt féltékenység. Picúrnál már segiteni is tudtak a nagyok.
2012. márc. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!