Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezek autista tunetek, vagy...

Ezek autista tunetek, vagy normal fejlödesbeli tunetek? 2 honap mulva lesz 3 eves a fiam.

Figyelt kérdés
nagyon ragaszkodik hozzam,csak ugy jatszik ha ott vagyok mellette,vagy jatszom vele,nem beszel meg mondatokba, csak szavakat,szagolgatja a kezem allandoan,csak ugy tudom elaltatni,ha fogja a kezem es szagolja.akaratos,neha vannak duhromjai,ha valami nem sikerul,akkor csapkod,dobalozik.emberek között szegyenlös,föleg ha lanyokat lat.ha nem figyelek ra mindig akkor kitalal valami hulyeseget,ami rossz,csak hogy felhivja a figyelmet.amugy vidam,szeret bohockodni,segitökesz,altalaban összepakol maga utan,segit takaritani stb.1,5 eves kora ota szobatiszta,szoval azert vannak jo dolgai.mostanaban kezdi a szerepjatekokat,vanhogy szerel,vagy uzletest jatszik,vonatozik stb.szerintetek?
2012. nov. 8. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia

Sztem ha autista tüneteket produkálna akkor a védőnőtöknek már észre kellett volna vennie.

Amiker leírsz nem utal rá. Dührohamai vannak egy 3 évesnek, ez az a kor. Sok ekorú gyerkőc szégyenlős lesz társaságban.

Óvodába jövőre fog járni?


(ami kicsit furcsa nekem, az az hogy nem beszél mondatokban. Az én lányom 3 éves igaz elmúlt 2 hónapja, de énekel, mondókázik, ötletel..szóval csicsereg egész nap. )

2012. nov. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ne itt kérdezd, hogy szerintünk autista e a gyereked... pszichiáterhez vidd ha aggódsz!

enyémet 1 évig pszichiáterek és pszichológusok vizsgálták, hogy az e, ennyi idő tudták csak megmondani, de még ezek után is hagyják a gyanút fél évig, kontroll után veszik majd le róla....


egyébként a kézszagolgatás, dühkitörés lehet az, a ragaszkodás nem igen jellemző, pont az ellentéte, hogy csak ő van.a dühkitörés is lehet.

de mindezekkel együtt azt mondom, hogy egy elég átlagos dackorszakos 3 évest írtál le

2012. nov. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
nem hiszem. Nálunk a nevtan állapította meg, hogy NEM autista a gyerekem, mert az óvónő szerint úgy viselkedett. Lehet, ilyen a természete. Így látatlanban senki sem fogja neked diagnosztizálni az autizmust. Ahhoz min. gyógypedagógus kell. Ha vannak is vonások, hiszti, mániák, az nem elég ahhoz, hogy autista legyen.
2012. nov. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok. igen, azt elfelejtettem, hogy azért a beszéd miatt tovább kéne vinni, mondjuk egy beszédbeindító terápiára vagy logopédushoz most már, abban tényleg kicsit le van maradva, de azért nem vészes :)
2012. nov. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igen ez a kezszagolgatas a legfurabb az egeszben amugy?miert van ez? a beszed,hat a gyerekorvos azt mondta,h ez genetika,mert az apuka is 3,5 evesen kezdett normalisan beszelni,amugy betölti a 3 evet akkor a gyerekorvos beutal minket logopediara.
2012. nov. 8. 21:45
 6/7 anonim ***** válasza:

figyelj, írd be a keresőbe, hogy területileg illetékes gyermek pszichiátria.

2-3 fordulós vizsgálatsorozat szokott lenni ahol millió kérdésre válaszolsz, megnézik veled hogy viselkedik, és egyik alkalommal nélküled játszanak vele, hogy azt is megnézzék hogy viselkedik szülők nélkül.

ezután kiderül ha baj van, és nem utolsó sorban megmondják milyen foglalkozásokra van szüksége.

enyém is beszédben van elmaradva, mint írtam autizmusra gondoltak nálunk is, de nem az szerencsére. na de amit írni akarok, hogy nem logopédushoz jjárunk, 2,5 évesen beszédbeindító terápiát kapott és tsmt tornát, mostmár kommunikációs terápiát, nagyon nem mindegy, hogy a beszéden belül mi a gondja, miért nem beszél.

pl. ilyeneket is néznek, hogy igen-nem használata közben rázza-e a fejét, amire te nem is gondolnál, hogy számít, ők rengeteg mindent le tudnak szűrni apró gesztusokból, mimikákból

2012. nov. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia, mi van veletek azota, nsgyon kivancsi vagyok
2022. febr. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!