Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól érdemes elkezdeni...

Mikortól érdemes elkezdeni biliztetni?

Figyelt kérdés

Hallottam már, hogy egészen kicsi kortól (7-8 hónapos kortól) ráültetik a gyermeket a bilire, van aki meg csak akkor, ha a pici igényli. Ti mikor kezdtétek? Mennyi idő volt, míg ténylegesen bele "tette" a dolgokat? :)

Kislányom most lesz 13 hónapos. Ugye már itt az ideje?


2012. nov. 9. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Erről nagyon megoszlanak a vélemények, így leírom az enyémet,meg hogy nálunk hogy volt:)

Én is 13-14 hónaposan kezdtem fiammal.De nem úgy, hogy ruhástul ráültettem meg hagytam, hagy játsszon vele, hanem elmondtam neki, hogy ez arra való, hogy bele pisiljünk, kakiljunk,levettem a pelusát és ráültettem.Persze közben lefoglaltam eleinte(könyv,mese,stb).Mikor megbarátkozott vele, akkor ébredések után kezdtem ráültetni,akkor szépen bele is pisilt,persze véletlenül,de akkor nagy öröm volt.Elkezdte összerakni a dolgokat és volt, hogy a kaki is belement.

Most 2 éves, még nem szobatiszta,eléggé bekavart a fogzás,mert olyankor eléggé megy a hasa, így nem igazán tudta kontrollálni a dolgokat.Viszont nagyon örülök, hogy korán elkezdtük és nem játéknak adtam neki oda a bilit,mert nagyon is tudja mire való,minden reggel belekakil(ez mondjuk már elég régóta beállt)és egy ideje már a pisinél is kezd szólni, viszont az a WC-be intézi szűkítővel.

Nem voltam ezzel az egésszel soha erőszakos, de szerintem azért természetes neki,hogy bilizünk,mert elég korán kezdtem el ráültetni.

Biztos mások mást fognak írni, és tudom, hogy vannak olyanok, akik nem erőlködtek és nem is kezdték hamar a bilizést,mégis szobatiszta a 2-2,5 éves gyerekük, nekünk ez jött be, úgy érzem jó úton haladunk, szerintem tesóval is ezt fogom csinálni.

2012. nov. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves 1.-es a válaszod.

Én is hasonló módon gondoltam. :)

2012. nov. 9. 20:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk pont úgy volt mint az 1.-nél :)

14 hósan kezdtünk bilizni. Én az elején 1 hétig csak ruhában ültettem rá, mert egyből felpattant, idegen volt neki. Így ezért nem vetkőztettem. De 1 hét után megült rajta. Persze én is lefoglaltam, eléggé rá is szokott, hogy a bilin meséltem, mondókáztam, elég volt róla leszoktatni. Szóval reggelente ráültettem. Nála egyből volt benne pisi mindig, nem tudom hogy csinálta, de komolyan mindig belepisilt. Aztán neki is ráállt, hogy reggel mindig belekakilt. Sosem erőltettem én sem, mindig ő akart ráülni, tetszett neki. Aztán később ha nap közben kérte, mindig ráültettem, de különösebben nem foglalkoztam vele. 19 hósan elkezdett szólni naponta többször is hogy pisilnie kell, vagy hogy ő most pisil. Az utcán is szólt. Gondoltam leveszem róla a pelust. Hát persze azóta nem szól, ez volt 3-4 hete. Most 20 hónapos és ott tartunk, hogy kaki előtt mindig szól már, persze eleinte bugyiba ment. A pisi változó. Inkább én viszem még el pisilni, de ritkán szól. Lehet ha jövőre kezdtem volna nem lenne ennyi baleset, de nekünk így jó. Egyébként pisihez ő is jobban szereti a szűkítőt a wc-ben. Nagyon érdekelte a bili, nem akartam várni vele. Ma pl alváshoz elfelejtettem pelust ráadni, akkor jöttem rá mikor felkelt és meglepő módon nem pisilt be, szóval holnaptól megpróbálom pelus nélkül altatni. Egyébként többször száraz pelussal kelt már. Utcára adok rá, itthon és ha mamáékhoz megyünk, nincs pelus.

2012. nov. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem eszembe sem jutott ilyen idős korban a bili. Először is azért, mert ősszel-télen én bizony nem vesződtem volna a mosással. Nekünk egyszerűbb volt nyáron. Akkor levettem a pelust, 2 hét alatt nappalra stabilan szobatiszta lett (előtte se bilit, se wc szűkítőt nem látott). Ekkor volt 20 hónapos. Éjjelre pedig 3 hónap múlva került le a pelus.

Ja és akkor még egyáltalán nem beszélt, szavakat sem mondott.

2012. nov. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

A lányom 20 hónapos. Szól, ha bekakil, pisilésnél pedig leguggol. Pedig pelenkás. Van bilink, azt széknek használja. Mostanában kezdte úgy érdekelni a wc szűkítő, hogy le kell venni a pelust. Előtte ha pucéran ültettem rá, már fel is pattant. Most ül rajta, de nem pisil bele. De én nem bánom, megmondom őszintén. Jön a hideg, a réteges öltözködés, nem baj, hogy van rajta pelenka még.

De szerintem nem feltétlenül kor függő. Hanem a gyereket kell figyelni. Barátnőm kislánya 19 hónaposan lett szobatiszta, úgy, hogy egyszerűen levette róla a pelenkát. 3 nap után nem volt baleset. De addig pisilt a kanapéra, a szőnyegre, minden hova. Szerintem ez sem igazán jó megoldás.

2012. nov. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. nov. 9. 21:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Most mi nem hasznos a válaszomban? Ha azt írom, hogy minden nap egy órát rászögelem a bilire, és addig fel nem áll, amíg nem alkot, akkor az jó lenne? Hócipőm ki van, hogy az embernek nem lehet eltérő véleménye.
2012. nov. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Honnan látod, hogy lepontozott valaki? Én mindig csak annyit látok, ha valakinek válaszolok, hogy mennyi az össz százalékom.

2012. nov. 10. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!