Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha 20 hónapos kisfiam már...

Ha 20 hónapos kisfiam már jelzi, ha bekakilt (felfekszik az ágyra ahol tisztába szoktam tenni és kiabálja, hogy kaka), akkor az már azt jelzi, hogy kezd megérni a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Szerintetek érdemes már elkezdeni a bilizést? (Főleg, hogy nincs nyár, amikor kicsit könnyebb lenne!)
2012. nov. 10. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 15 hónapos kora óta szól, ha kaka van. Már 1,5 éves múlt, esze ágában sincs szobatisztának lenni. Minden nap ráültetem a bilire, elmondom, hogy mire való, megkérdezem tőle, hogy akar-e a bilibe vagy a wc-be pisilni, a válasz: NEMNEM. Nem erőltetek semmit, majd tavasszal próbálkozunk, amikor meleg lesz. Biliztetést elkezdheted, de ne erőltess semmit. Türelem, ez nem versenyfutás. 3 éves koráig ráértek.
2012. nov. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én megpróbálnám. Levenném róla a pelust és meglátjuk...

Persze előtte "összeismertetném" őt a bilivel és elmondanám, hogy szóljon, ha kell pisilni, és ráültetném.

Tényleg nem kell rohanni, de meg lehet próbálni.

Lányom 19 hónaposan nem szólt semmit, nem is érdekelte a bili, aztán 20 hónaposan elkezdte mondogatni, ekkortól úgy voltam vele, hogy megpróbálom, hátha, és 21 hónaposan szobatiszta lett.

2012. nov. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha mar zavarja ha bekakil es szol az mar nagyon jo kezdet. En akkor mondom, hogy egy kisgyerek megert a szobatisztasagra ha mar eleg eros a hugyholyag izma es nem 20-30 percenkent pisil keveset hanem ugy mint mi 2 akkar 3 orankent (termeszetesen ez fugg a folyadek beviteltol is).

Nekem 25 honapos volt a kisfiam amikor levettem rolla a pelust probakent. Persze elotte mar ultettem bilire, wC-re szukitovel, hogy legyen valami fogalma rolla. Aztan rajottem, hogy meg nincs erre keszen fizikailag. Pl. egyik este raultettem a bilire pisilt egy picit es 20 perc mulva bepisilt. Volt rajta kisbugyi meg gatya igy lecsereltem. Aztan kb. 30 perc mulva ismet bepisilt. Igy nem is eroltettem mert ennek semmi ertelme. Vartam fel evet ekkor volt 31 honapos. Ugy kezdtuk, hogy ismet levettem rolla a pelust es kapott kisbugyit, gatyat. Megpisiltettem es 2 ora mulva ismet bilire ultettem es ismet pisilt majd 2 ora mulva megint. Ha tobbet ivott akkor masfel orankent tettem ra. Egyetlen egy baleset sem volt es par nap utan elkezdett magatol is szolni semmi gond nelkul. Kisfiam bolcsibe is jar es megkerdeztem, hogy nem-e ultetnek masfel-ket ornanketn bilire es teszek agy halom kisbugyit, gatyat a szekrenyebe ha baleset tortenne. Mondtak, hogy semmi gond, ne aggodjak. A bolcsibe is az elejen raultettek aztan ott is elkezdett magatol szolni. Szamomra akkor erdemes probalkozni ha mar fizikailag is megerett ra egy gyerek, vagyis minimum masfel oranket pisil, nekem ez a velemenyem. Szerintem probaljatok meg ha ugy gondolod de ha latod, hogy 30 percenket bepisil akkor tuti meg varnotok kell.

2012. nov. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
az én 21hós lányom is szól, de néha akkor is szól, amikor nincs (szerintem keveri a pukival) 1hónapja pisilt és kakilt egyszer bilibe, de aztán kategorikusan kijelentette h nem nem, szóval nálunk nem jelentett semmit és nem is erőltetem. Most jól megsegítettelek:-DD
2012. nov. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én 21 hónapos fiam is szól, ha már a pelusban van a nagydolog, de át szokott verni a pukival is :DDD Nyáron próbáltuk a bilizést, de fél percnél tovább nem volt hajlandó rajta ülni, úgyhogy nem is erőltetem azóta sem. Tisztába tevéskor mindig elmondom neki, hogy a bilibe kellett volna "ezt a fújt" csinálni és nem a pelusba akkor nem kéne a pelus és nem kéne a hideg popsitörlő sem. Ilyenkor mindig fintorog, de továbbra is a pelusba gyártja a csomagot.
2012. nov. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Azóta egyszer-kétszer megpróbálkoztunk a bilivel, először ruhástól, aztán anélkül, de nem igazán tetszett neki (inkább még a fejébe húzza :-)) Úgyhogy úgy döntöttem, hogy nem erőltetem nehogy túl korán legyen és megutáltassam vele a bilizést. Pár hónap múlva újra megpróbálkozom vele.
2012. nov. 12. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!