Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez azt jelenti, hogy még...

Ez azt jelenti, hogy még mindig nem érett meg teljesen a szobatisztaságra, még várjak vele?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves. Már nagyon kicsi kora óta tudja mi a kaki, pisi, többször szólt is, hogy kaki, 10 perc múlva volt is, egy időben, míg kis kádban fürdettük a szobában, megfigyeltük, hogy minden fürdés után pisil, akkor odatettük a bilit, rá is ült bele is pisilt. Akkor volt kb. másfél éves. Viszont mikor nappal próbáltam, hogy odatettem a bilit és levettem a pelust, akkor nem akart bilizni, sőt még este is elhagyta és nem ült rajta.

Sokáig csak ráült a bilire és egyből fel is pattant.

Nyáron próbálkoztam, viszont nem szólt, csak folyton bepisilt, így nem erőltettem.

Most ott vagyunk, hogy szól előtte, ha leveszem a pelust, viszont vagy túl korán, vagy pont az utolsó pillanatban. Tehát ma is levettem a pelust, szólt, hogy kell neki pisilni, kétszer rá is ült, de nem jött semmi, hanem egyszer csak szalad, hogy pisilni kell, de már csurgott is be.

Alváskor még pisis a pelus, nem száraz.

Nem akarok semmit erőltetni, viszont azt gondolom, hogy már elég ügyes, de mégsem jön össze.

Szerintetek még várjak vele, mert ez még nem a teljes érettség?



2012. okt. 15. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:

nem ügyesség kérdése a szobatisztaság, meg nem arról szól, hogy tudja-e, hogy mi az a pisi-kaki.

meg kell tudni tartani amíg a biliig elér, ez az amire meg kell érni, ez egy nagyon nehéz dolog, és ahogy leírod, pont erre nem képes még, pedig ennyi a "titok".

szerintem várj tavaszig, addig pedig ha szól akkor bilizzetek, de nem erőltesd, a sétához most úgy is kell adni rá pelust, amíg pedig adsz rá pelust addig felesleges próbálkozni, mert csak összezavarod.

2012. okt. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Légy türelemmel, mert szépen halad, meglesz majd az eredmény, ha eljön az ideje. A szobatisztaságra érett gyerek az alábbi 3 kritériumnak felel meg:

-felismeri az ingert

-jelzi az ingert: mozdulattal, szavakkal, akárhogy

-kontrollálni tudja, tehát addig vissza tartja, amíg a bilihez nem ér.

A te fiad felismeri az ingert és jelzi is, ami nagyon jó. Még nem tudja visszatartani, de ez nem baj, ő még kicsi. Meg fogja tanulni ezt is. Azt javaslom, hogy ha szól, hogy ki kell mennie, akkor add meg neki a lehetőséget, és ha nem ér oda időben, akkor is dicsérd meg, hogy milyen ügyes vagy, szóltál. Tedd hozzá, hogy legközelebb, ha ilyet érez hamarabb szóljon. Aztán majd egyszer azt veszed észre, hogy időben szól. Türelem, türelem, türelem. Egyet nem szabad, ha szól, hogy mennie kell, ne mond neki, hogy úgysem érsz oda időben. Az, hogy néha vaklárma van, nem olyan nagy gond, próbálkozik, és nem mindig sikerül, ne de hát kinek sikerül minden elsőre? Az éjjeli szobatisztaságot is meghozza az idő. Ha kb 2 hétig egyfolytában száraz pelussal ébred, akkor vedd le, és meglátod mi lesz. Ha utána gyakran bepisil, visszaadhatod, ha ez ritka alkalom, vagy ha meg sem történik, akkor nem kell. Még nagyon kics, ráér, nincs elkésve semmivel.

2012. okt. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak csatlakozni tudok az előttem válaszolókhoz!

Annyit tennék még hozzá, hogy érdemes elolvasni Ranschburg írásait ezzel kapcsolatban. Az, hogy tudod, hogy mikor szokott pisilni és épp akkor bilit teszel alá, még nem jele a szobatisztaságnak, sőt, ha peched van, akkor még jól össze is zavarja az ilyenkor kapott "oktalan" dícséret és később ez okozza majd a gondokat.

2012. okt. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, ahogy ti leírjátok. Én is ezt gondolom, hogy már közel vagyunk, de még nem teljesen érett rá. Én soha nem is erőltettem, nem is fogom, türelmes vagyok, mindig is az voltam.

Van egy rokonunk, aki kijelentette, hogy drága a pelenka, ő többet nem vesz a gyerekének és az ő gyereke így lett szobatiszta. 2 hétig bepisilt, bekakilt, aztán a szülei elmondása szerint elunta és szobatiszta lett. Na ez az, ahogy én nem szeretném.

Azért tettem fel csak a kérdést, mert sokan mondták, hogy azért szoktatni is kell, ha már több jelet felismert az ember és én felismertem, ezért próbálkozom, csak nem tudom, hogy van-e értelme, hogy bármit is várjak. A védőnőnk szintén ezt mondta, hogy szerinte majd tavasszal lesz eredmény. Mi is így gondoltuk.

Csak megjegyezték múltkor a gyerekosztályon a kórházban egy doktor nő, hogy beszél a gyerek és még nem szobatiszta? Igen, beszél, folyamatosan, összetett mondatokban, de a szobatisztaságra még ezek szerint nem érett meg. Csak ez gondolkoztatott el rajta, mert első gyerekről van szó, ő pedig gyerekorvos, hogy akkor most lehet én csinálom rosszul? De ezek szerint nem.

Köszönöm a válaszokat!:)

2012. okt. 16. 11:18
 5/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. A doktornő véleményéhez annyit fűznék hozzá, hogy a gyerek a nagyobb léptékű dolgokból pl: nagy motoros mozgások vagy a megfelelő érettségi szintet igénylő dolgokból általában egyszerre egyet csinálnak. Két éves, folyékonyan összetett mondatokban beszél? GRATULÁLOK. Eddig ezzel volt elfoglalva. Most már ki van pipálva a beszédtanulás, jöhet a bilizés. Ennyi. Előbb utóbb lekerül róla a pelenka.
2012. okt. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Mi is ledöbbentünk a férjemmel amúgy, hogy azért, mert folyékonyan beszél, akkor szobatisztának is kellene lennie? Igen, haladunk, mint írtam szól a dolog előtt, csak túl korán vagy éppen az utolsó pillanatban. És én azt gondoltam, hogy ráérünk még, de mikor így rákérdeztek, hogy de mégsem?, akkor elgondolkodtam, de akkor így a jó, ahogy most csináljuk és majd megérik rá.

Ha este kell kakilni fürdés után, mikor ugye kenem be a popsiját és teszem fel a tiszta pelust és érzi, hogy kell kakilnia, akkor mondja, hogy ne kend be a fenekem, mert kell kakilni. És nem sok idő múlva jön szólni, hogy anya bekakiltam. És tényleg van is olyankor kaki. Szóval tényleg jó úton haladunk.

A beszéde pedig tényleg nagyon korán kifejlődött. 14 hónaposan 10 szó, 15 hónaposan 20 szó, másfél évesen megszámlálhatatlan szó, 20 hónaposan 2 szavas mondatok, 22 hónaposan pedig többszavas és összetett mondatok. Nagyon érdeklődő kisgyerek amúgy és rengeteget is foglalkozom vele.:)

2012. okt. 17. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!